Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ear seeding neboli aurikuloterapie je dávné čínské učení založené na teorii akupresurních bodů. V čem spočívá jeho podstata, jak jej přenést do moderní doby a co nejlépe využít pro sebe?

  Vybalancování své čchi (životní energie)

  Při zkoumání našich znalostí o čínské medicíně se nejprve objevuje základní představa o akupunktuře. Samozřejmě, zahrnuje jehly. Ty možná působí odstrašující energií na všechny potenciální zájemce o tuto holistickou metodu. Pokud i vy toužíte vyvážit svou čchi bez zbytečného strachu z jehel, skvělou zprávou je, že je to více než možné. Odpovědí může být takzvaný ear seeding, přezdívaný také aurikuloterapie. Stejnou pointou zůstává stimulace určitých bodů korespondujících s různými orgány a soustavami v našem těle. Tentokrát však díky stylově vypadajícím semínkům. Že by se jednalo o snad nejvíce módní způsob, jak se zbavit stresu?

  Zdroj: Acu Seeds

  Bytostná harmonie jako žádoucí vedlejší efekt

  Nyní nastal ten správný okamžik položit si rozhodující otázku. Proč byste měli zařadit ear seeding do své wellness rutiny? Pokud se neobejdete bez svého oblíbeného gua sha kamene, ozdobení vnějšího ucha kovovými semínky může vaše beauty rituály inspirované moudrostí starověké Číny posunout na vyšší úroveň. Tyto nalepené miniaturní kuličky totiž dokážou díky působení na strategických pozicích vykouzlit zázraky. Můžete se zaměřit na potíže s konkrétními orgány nebo na problémy obecnějšího rázu, jako je únava, stres, úzkost. Benefity v podobě fyzické a duševní harmonie, více energie, relaxace a úlevy od bolesti jsou neopomenutelnou součástí.

  Jak na to?

  Při správném používání se aurikuloterapie může prokázat jako úspěšný nástroj v boji proti nepohodě, oslabené imunitě a dalším starostem souvisejícím s hektickým životním tempem. Manuál pro domácí aplikaci se nese v jednoduchém duchu. Především je třeba dbát na to, aby bylo vnější ucho čisté a suché. Hlavním krokem je správná identifikace jednotlivých akupresurních bodů dle vaší potřeby. Následně je třeba vzít pinzetu a nalepit semínka lepivou stranou na určená místa. První polovina úspěchu! Nyní stačí, když je budete masírovat krouživými pohyby třikrát až pětkrát denně po dobu několika minut. Můžete s nimi fungovat tři až pět dní, poté si dopřát doporučenou alespoň jednodenní pauzu. Mnohé z nich často po několika dnech samy odpadnou, což je naprosto v pořádku. Nástup účinků je u každého velmi individuální. Někdy je potřeba několik pravidelných aplikací, jindy se dostaví během prvního dne nošení.

  Šperk i terapie

  Design semínek propojuje krásné s užitečným. Tradičně se v čínské medicíně používaly ty z rostliny zvané Vaccaria. Postupem času získali vizuální ozvláštnění v podobě semínek posetých krystalky Swarovski nebo pozlacených 24karátovým zlatem.

  Na akupresurní body spoléhají i hvězdy

  Jejich nespornou výhodou je snadné maskování. K zahlédnutí byly ovšem zejména u Naomi Campbell a Gwyneth Paltrow. Aurikuloterapii do popředí vynesla Campbell ve svém videu z doby covidové, kde vysvětluje, jak se chrání před onemocněním. Wellness guru Gwyneth jim zase věnovala stanoviště na svém Goop summitu. Při velké dávce soustředění byste našli semínkové konstelace na uších Penelope Cruz nebo Matta Damon.

  Zdroje: Healthline, University of Miami Health System, Forbes, Acu Seeds, Allure, InStyle

  Ear seeding: starobylá metoda, která bojuje s neduhy (a vypadá jako šperk!)

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.