More

  Ear seeding neboli aurikuloterapie je dávné čínské učení založené na teorii akupresurních bodů. V čem spočívá jeho podstata, jak jej přenést do moderní doby a co nejlépe využít pro sebe?

  Vybalancování své čchi (životní energie)

  Při zkoumání našich znalostí o čínské medicíně se nejprve objevuje základní představa o akupunktuře. Samozřejmě, zahrnuje jehly. Ty možná působí odstrašující energií na všechny potenciální zájemce o tuto holistickou metodu. Pokud i vy toužíte vyvážit svou čchi bez zbytečného strachu z jehel, skvělou zprávou je, že je to více než možné. Odpovědí může být takzvaný ear seeding, přezdívaný také aurikuloterapie. Stejnou pointou zůstává stimulace určitých bodů korespondujících s různými orgány a soustavami v našem těle. Tentokrát však díky stylově vypadajícím semínkům. Že by se jednalo o snad nejvíce módní způsob, jak se zbavit stresu?

  Zdroj: Acu Seeds

  Bytostná harmonie jako žádoucí vedlejší efekt

  Nyní nastal ten správný okamžik položit si rozhodující otázku. Proč byste měli zařadit ear seeding do své wellness rutiny? Pokud se neobejdete bez svého oblíbeného gua sha kamene, ozdobení vnějšího ucha kovovými semínky může vaše beauty rituály inspirované moudrostí starověké Číny posunout na vyšší úroveň. Tyto nalepené miniaturní kuličky totiž dokážou díky působení na strategických pozicích vykouzlit zázraky. Můžete se zaměřit na potíže s konkrétními orgány nebo na problémy obecnějšího rázu, jako je únava, stres, úzkost. Benefity v podobě fyzické a duševní harmonie, více energie, relaxace a úlevy od bolesti jsou neopomenutelnou součástí.

  Jak na to?

  Při správném používání se aurikuloterapie může prokázat jako úspěšný nástroj v boji proti nepohodě, oslabené imunitě a dalším starostem souvisejícím s hektickým životním tempem. Manuál pro domácí aplikaci se nese v jednoduchém duchu. Především je třeba dbát na to, aby bylo vnější ucho čisté a suché. Hlavním krokem je správná identifikace jednotlivých akupresurních bodů dle vaší potřeby. Následně je třeba vzít pinzetu a nalepit semínka lepivou stranou na určená místa. První polovina úspěchu! Nyní stačí, když je budete masírovat krouživými pohyby třikrát až pětkrát denně po dobu několika minut. Můžete s nimi fungovat tři až pět dní, poté si dopřát doporučenou alespoň jednodenní pauzu. Mnohé z nich často po několika dnech samy odpadnou, což je naprosto v pořádku. Nástup účinků je u každého velmi individuální. Někdy je potřeba několik pravidelných aplikací, jindy se dostaví během prvního dne nošení.

  Šperk i terapie

  Design semínek propojuje krásné s užitečným. Tradičně se v čínské medicíně používaly ty z rostliny zvané Vaccaria. Postupem času získali vizuální ozvláštnění v podobě semínek posetých krystalky Swarovski nebo pozlacených 24karátovým zlatem.

  Na akupresurní body spoléhají i hvězdy

  Jejich nespornou výhodou je snadné maskování. K zahlédnutí byly ovšem zejména u Naomi Campbell a Gwyneth Paltrow. Aurikuloterapii do popředí vynesla Campbell ve svém videu z doby covidové, kde vysvětluje, jak se chrání před onemocněním. Wellness guru Gwyneth jim zase věnovala stanoviště na svém Goop summitu. Při velké dávce soustředění byste našli semínkové konstelace na uších Penelope Cruz nebo Matta Damon.

  Zdroje: Healthline, University of Miami Health System, Forbes, Acu Seeds, Allure, InStyle

  Ear seeding: starobylá metoda, která bojuje s neduhy (a vypadá jako šperk!)

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.