Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Toužíte po tom, objevit vzdálená zákoutí světa, ale nechcete se vzdát svého pohodlí? Pak vás zaujme perfektní kombinace obojího, tedy neobvyklá luxusní dovolená ve vlaku. Nabízí totiž nejen prozkoumání exotických i bližších krajin, ale také dech beroucí zážitek v podobě špičkových pokrmů a nejlepších produktů ze světa vín a šampaňského.

  Vydejte se na Solaire Journeys s Veuve Clicquot. Prozkoumat můžete Evropu, Asii i Peru

  Značka luxusního šampaňského Veuve Clicquot se nedávno rozhodla zahájit spolupráci s proslulými vlaky Belmond. Do své nabídky pak zařadila tři stejně lákavé cesty. Ať už si vyberete jakoukoli z nich, čeká vás nezapomenutelný zážitek. Užijete si nadýchané peřiny v útulných kabinách, dech beroucí výhledy i lahodná jídla.

  Vydat se pak můžete například do jihovýchodní Asie. Do vlaku nastoupíte v Singapuru a necháte se svést do hlubokých pralesů až na ostrov Penang v Malajsii. Zůstat ale můžete i v Evropě a svézt se z Vídně přes Benátky až do samotného domova Veuve Clicquot ve Francii. Nejvíce dobrodružství ale zažijete při cestě po Peru.

  Zdroj: Veuve Clicquot

  Ponořte se do tajů africké krajiny. Vychutnejte si ta nejlepší jihoafrická vína

  Cesty s Rovos Rail nabízí vytouženou různorodost. Luxusní vlak vás totiž poveze skrze téměř pouštní terén, odhalí vám ale také sytě zelenou krajinu jihoafrických vinic. Užít si v něm můžete například dobrodružnou čtyřdenní dovolenou.

  V restauraci vlaku budete moct navíc ochutnat to nejlepší, co jihoafrická vína nabízí. Připravte se proto na výborný Chenin Blanc, Pinotage nebo různé směsi Bordeaux. Tamní Šéfkuchař pak v každém svém pokrmu nechá vyniknout to nejlepší ze za okny se míhajících regionů.

  Nechte se unášet nerušenými výhledy. Nahlédněte do přírodních krás Kanady

  Nadšence přírody zase potěší cesta vlakem společnosti Rocky Mountaineer. Nabízí totiž jízdu vlakem skrze západní Kanadu. Stejně jako u předešlých zážitků, i při této jízdě budete mít možnost ochutnat regionální delikatesy. Užít si můžete lososa z řeky Fraser nebo skleničku lokálního Okanagan Riesling.

  Na rozdíl od ostatních vlaků ovšem ten projíždějící částí Kanady nenabízí nocleh. Místo toho své pasažéry vždy zaveze do městečka, kde přespí. Přes den je ale opět proveze horami, kaňony nebo hlubokými lesy. Skvělý výhled umožní prosklené stěny vlaku nebo volně přístupný venkovní balkónek.

  Prokřižujte Austrálii bez sebemenší námahy. Užijte si delikatesy tamních regionů

  Pokud toužíte objevit co nejvíce z Austrálie, pak jízdu luxusním vlakem Journey Beyond Rail rozhodně oceníte. Spojuje totiž například město Brisbane a Adelaide. Zaveze vás tak přímo do srdce tamních vinic. Zvolit si ale můžete i jiné cesty, a to hlavně na jihu nám tak vzdáleného státu.

  Vlakem tak prozkoumáte například Coffs Harbour, Hunter Valley nebo Port Stephens. Jízdu si užijete ale i v případě, že si chcete hlavně odpočinout. Čeká vás totiž all-inclusive výběr australských vín. Samozřejmostí jsou rovněž lahodné lokální pokrmy.

  Zdroj: Journey Beyond Rail

  Zdroje: Veuve Clicquot, Rovos, Rocky Mountaineer, Journey Beyond Rail, Wine Enthusiast, Instagram, YouTube

  Dokonalé propojení luxusního alkoholu s cestováním. Objevte kouzlo neobvyklé dovolené ve vlaku

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.