Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Toužíte po tom, objevit vzdálená zákoutí světa, ale nechcete se vzdát svého pohodlí? Pak vás zaujme perfektní kombinace obojího, tedy neobvyklá luxusní dovolená ve vlaku. Nabízí totiž nejen prozkoumání exotických i bližších krajin, ale také dech beroucí zážitek v podobě špičkových pokrmů a nejlepších produktů ze světa vín a šampaňského.

  Vydejte se na Solaire Journeys s Veuve Clicquot. Prozkoumat můžete Evropu, Asii i Peru

  Značka luxusního šampaňského Veuve Clicquot se nedávno rozhodla zahájit spolupráci s proslulými vlaky Belmond. Do své nabídky pak zařadila tři stejně lákavé cesty. Ať už si vyberete jakoukoli z nich, čeká vás nezapomenutelný zážitek. Užijete si nadýchané peřiny v útulných kabinách, dech beroucí výhledy i lahodná jídla.

  Vydat se pak můžete například do jihovýchodní Asie. Do vlaku nastoupíte v Singapuru a necháte se svést do hlubokých pralesů až na ostrov Penang v Malajsii. Zůstat ale můžete i v Evropě a svézt se z Vídně přes Benátky až do samotného domova Veuve Clicquot ve Francii. Nejvíce dobrodružství ale zažijete při cestě po Peru.

  Zdroj: Veuve Clicquot

  Ponořte se do tajů africké krajiny. Vychutnejte si ta nejlepší jihoafrická vína

  Cesty s Rovos Rail nabízí vytouženou různorodost. Luxusní vlak vás totiž poveze skrze téměř pouštní terén, odhalí vám ale také sytě zelenou krajinu jihoafrických vinic. Užít si v něm můžete například dobrodružnou čtyřdenní dovolenou.

  V restauraci vlaku budete moct navíc ochutnat to nejlepší, co jihoafrická vína nabízí. Připravte se proto na výborný Chenin Blanc, Pinotage nebo různé směsi Bordeaux. Tamní Šéfkuchař pak v každém svém pokrmu nechá vyniknout to nejlepší ze za okny se míhajících regionů.

  Nechte se unášet nerušenými výhledy. Nahlédněte do přírodních krás Kanady

  Nadšence přírody zase potěší cesta vlakem společnosti Rocky Mountaineer. Nabízí totiž jízdu vlakem skrze západní Kanadu. Stejně jako u předešlých zážitků, i při této jízdě budete mít možnost ochutnat regionální delikatesy. Užít si můžete lososa z řeky Fraser nebo skleničku lokálního Okanagan Riesling.

  Na rozdíl od ostatních vlaků ovšem ten projíždějící částí Kanady nenabízí nocleh. Místo toho své pasažéry vždy zaveze do městečka, kde přespí. Přes den je ale opět proveze horami, kaňony nebo hlubokými lesy. Skvělý výhled umožní prosklené stěny vlaku nebo volně přístupný venkovní balkónek.

  Prokřižujte Austrálii bez sebemenší námahy. Užijte si delikatesy tamních regionů

  Pokud toužíte objevit co nejvíce z Austrálie, pak jízdu luxusním vlakem Journey Beyond Rail rozhodně oceníte. Spojuje totiž například město Brisbane a Adelaide. Zaveze vás tak přímo do srdce tamních vinic. Zvolit si ale můžete i jiné cesty, a to hlavně na jihu nám tak vzdáleného státu.

  Vlakem tak prozkoumáte například Coffs Harbour, Hunter Valley nebo Port Stephens. Jízdu si užijete ale i v případě, že si chcete hlavně odpočinout. Čeká vás totiž all-inclusive výběr australských vín. Samozřejmostí jsou rovněž lahodné lokální pokrmy.

  Zdroj: Journey Beyond Rail

  Zdroje: Veuve Clicquot, Rovos, Rocky Mountaineer, Journey Beyond Rail, Wine Enthusiast, Instagram, YouTube

  Dokonalé propojení luxusního alkoholu s cestováním. Objevte kouzlo neobvyklé dovolené ve vlaku

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.