Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Technika retinol sandwiching si našla své příznivce napříč platformou TikTok. Není divu, je jednoduchá a nabízí naději všem, kteří chtějí vyzkoušet bájný zázrak jménem retinol, avšak mají z něj strach. Máme pro vás proto recept na lahodný retinolový sendvič. Možná nepotěší vaše chuťové buňky, vaši pleť však rozhodně ano.

  Retinol je tajnou zbraní proti stárnutí

  Jednoduše řečeno, retinol je jednou ze slabších forem retinoidů, tedy derivátů vitaminu A. Hromadně se používá hlavně v kosmetice a je volně dostupný, na rozdíl od jeho silnějších kolegů, které získáte pouze na lékařský předpis.

  Zdroj: La Roche Posay, Medik8, Kiehl’s

  Retinol výrazně urychluje obnovu kožních buněk a stimuluje tvorbu kolagenu v pokožce. Může se tak chlubit blahodárnými účinky proti stárnutí, jemným vráskám, hyperpigmentaci a některým formám akné.

  Jak si na pleti vytvořit retinolový sendvič?

  Koncept vrstvení hydratačního krému s retinolem, známý také jako retinol sandwiching, není ničím převratný ani novátorský. Přesto si na TikToku vysloužil několik milionů zhlédnutí.

  Princip je jednoduchý. Obvykle byste retinol aplikovali přímo na čerstvě vyčištěnou pleť. V tomto případě však nikoli. Ještě předtím totiž nanesete vrstvu oblíbeného hydratačního krému. Poté můžete pokračovat v zažitém pořadí. Použijete retinol, rutinu zakončíte další vrstvou stejného krému a skincare sendvič je hotový.

  Smyslem jeho vytvoření je minimalizovat nepříjemné vedlejší účinky při používání retinolu. Právě začervenání, olupování, svědění a extrémní vysušení pleti vysloužily této látce pověst obávaného strašáka v kosmetice.

  Každá mince má dvě strany

  Retinolový sendvič je bezpochyby spolehlivou metodou, jak seznámit pleť s retinolem a zároveň předejít jejímu podráždění. Bariéra vytvořená hydratačním krémem může nicméně vést ke snížení účinnosti retinolu, protože nemá šanci řádně proniknout do pokožky.

  Důležité je proto zvolit správný typ krému. Ideální jsou v tomto případě lehké přípravky na vodní bázi. Můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a rovnou zvolit výrobky s retinolem obohacené o hydratační složku. Účinnou strategií je také rozložit si skincare rutinu na delší časový úsek a počkat, až se jednotlivé nanesené vrstvy vstřebají.

  Mějte na paměti retinolové desatero

  Retinol je velmi silná aktivní látka s vysokou účinností, před kterou byste se měli mít na pozoru. Nezapomeňte, že patří výhradně do večerní rutiny. Ráno zase musíte bezpodmínečně používat SPF s vysokým ochranným faktorem.

  S množstvím nanášeného přípravku to nemusíte přehánět, méně je někdy více. Mimo jiné si retinoidy vůbec nerozumí s AHA a BHA kyselinami. Sporný je také jejich vztah s vitaminem C. Používejte jej proto v malém množství a v jinou denní dobu než samotný retinol.

  Zdroje: Healthline, Glamour, InStyle, Instagram

  Foto:Pexels

  Díky retinol sandwiching se vaše pleť seznámí s retinolem. Trendy metoda má však i nevýhody

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.