Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní značky v poslední době čím dál více usilují o to, aby svým zákazníkům dokázaly svůj závazek k větší udržitelnosti. Také proto oznámila společnost Diesel vydání nového dokumentárního seriálu. Zaměřit se má na životní cyklus denimu, od jeho zrození v továrnách až po usazení ve výkladních skříních.

  Společnost Diesel je odhodlaná světu ukázat, že i konverzace o udržitelnosti nemusí být nudná. Alespoň to slibuje její kreativní ředitel Glenn Martens. Spolu se zakladatelem značky Renzem Rosso a jeho synem Andreem totiž odhalil první část speciálního dokumentárního seriálu. V pěti dílech má za úkol divákům přiblížit životní cyklus pro Diesel tak typického materiálu, tedy denimu.

  Každá část dokumentu s názvem Behind the Denim se proto zaměří na jednu fázi jeho výroby, ať už jde o pěstování organické bavlny nebo tovární zpracování. Dějem pak diváky provede tvůrkyně známá z magazínu I-D Lea Ogunlami. Zároveň se postará také o rozhovory s významnými osobnostmi pracujícími pro Diesel. Ptát se jich bude na důležité, ale stále zábavné otázky.

  Získat tak můžete odpověď například na to, jestli je udržitelnost „sexy“, nebo zda někdo skutečně ví, co znamená „cirkulárnost“. O režii dokumentárního seriálu se zase postará Luke Casey. V minulosti pracoval s módními značkami jako Calvin Klein, Vans, Mulberry nebo Helmut Lang. Jednotlivé díly pak značka plánuje postupně vydávat každý měsíc až do listopadu, kromě července a srpna.

  Udržitelnost je především stav mysli, hlásí zakladatel Diesel

  Značka Diesel v posledních letech přepracovala svůj denim sektor tak, aby využíval o něco méně škodlivé praktiky. Asi polovina jejích denim produktů proto pochází z organické, recyklované nebo regenerativní bavlny. Před třemi roky stejný podíl tvořil pouhá tři procenta. „Udržitelnost je především stav mysli,“ vysvětlil pak pro WWD svůj přístup k životnímu prostředí zakladatel společnosti Renzo Rosso.

  Spolu se svým synem se pak shodl na tom, že jeho hlavním cílem je vyhnout se prázdným „slibům“ a takzvanému greenwashingu. Diesel se tak v současnosti zaměřuje hlavně na to, aby společnost využívala méně vody a škodlivých chemikálií. I přes podobná prohlášení je ovšem potřeba, aby módní nadšenci zůstali kritičtí a zjišťovali si o vysněných produktech co nejvíce informací.

  Zdroje: WWD, Diesel, X, YouTube

  Foto:Reuters

  Diesel představil nový dokumentární seriál. Chce ukázat, že udržitelnost není nuda

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.