Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kampaň Burberry pro nadcházející sváteční sezónu ve vás zanechá hřejivý pocit. Návrhář Daniel Lee toho dosáhl pomocí kouzelných fotografií propojujících luxusní produkty, britské symboly, ale i roztomilá zvířátka. Vedle elegantních bot totiž posadil bígla, na set ložního prádla zase tři malá kachňátka. Hravě tak propojil vše, za čím britská značka stojí.

  Návrhář Daniel Lee vytvořil pro Burberry svou první sváteční kampaň od svého nástupu do pozice kreativního ředitele. Odráží proto jeho nové směřování. Lee se totiž soustředí především na britskou tradici a symboliku. Do své tvorby zapojuje ale také hravost a odlehčení. Není proto překvapením, že na vás ze svátečních fotografií vedle luxusních produktů vykoukne roztomilý bígl, schnauzer nebo tři malá kachňátka.

  Už na začátku své kariéry u Burberry se totiž Daniel Lee rozhodl zaměřit na samotné produkty. Značku se také odhodlal učinit více „žádanou a dosažitelnou“. Fotografie vytvořené Roe Ethridge proto nezapojují modelky nebo modely. Místo toho na různě barevném pozadí zachycují šátky, kabelky, boty nebo dekorace značky, a to společně s britskými symboly. Nechybí ani doplňky odkazující na ikonické logo rytíře.

  Vybraná zvířátka mají rovněž znázorňovat Velkou Británii. Psí plemena z ní totiž pochází. Motiv kachňátek pak návrhář Daniel Lee využil už dříve, například v kolekci pro podzim 2023. „Kachna je pro mě velice britská. Spojuji si ji s parkem a Burberry je outdoorová značka související s deštěm,“ vysvětlil tehdy. Kachňátka jsou pak posazená na modro-bílém luxusním polštáři, bígl zase sedí vedle zlatého manžetového knoflíku a nového modelu bot.

  Daniel Lee zapojil do fotografií i rytířskou rukavici, růže nebo hromádku toastů

  Mezi produkty sváteční kolekce pak patří například kostkované hřejivé šály v teplých odstínech žluté a zelené nebo kabelky v pestře žluté a modré barvě. Vybrat si ale můžete také z dekorací, jako jsou polštáře a deky nebo stylová lahev na horkou vodu. Speciální je pak kolekce bot, na které Daniel Lee spolupracoval s britským výrobcem Tricker’s. Mezi nejnovější modely patří boty typu Chelsea nebo Derby v odstínech černé, béžové nebo tmavě fialové.

  Nové páry bot jsou pak vyrobené speciálně tak, aby se daly lépe opravit a vylepšit. Jejich podrážky jsou navíc gumové, aby je bylo možné nosit do každého počasí. Výrazným britským symbolem zapojeným do kampaně byla například také hromádka toastů poskládaných na sebe. Nechyběla ani stříbrná rytířská rukavice odkazující na nedávno vylepšené logo Burberry. Nenápadným detailem byla také kytice růží, tedy květinou často využívanou Danielem Lee.

  Zdroje: WWD, CR Fashion Book, Show Studio, YouTube, Instagram

  Daniel Lee vydal první sváteční kampaň Burberry. Využil roztomilá zvířátka i britské symboly

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.