Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Další den, další růžový diamant k mání.

  Na aukci Christie’s Magnificent Jewels, která se bude konat příští měsíc, budou mít fanoušci šperků šanci získat v aukci působivý 13,15karátový ozdobný prsten Fanci Vivid Pink s překrásným růžovým diamantem. Kámen tohoto druhu je vzácný mezi drahokamy díky svému jasnému odstínu a velikosti. Méně než 10 procent růžových diamantů váží více než jednu pětinu karátu. Jeho odhadovaná hodnota se pohybuje od neuvěřitelných 25 milionů dolarů do 35 milionů dolarů. 

  Tato ohromující nabídka přichází v návaznosti na nedávný prodej 19karátového růžového diamantu Fortune Pink, který aukční dům prodal za téměř 29 milionů dolarů na začátku tohoto měsíce v Ženevě.

  Foto: Christie’s (Fortune Pink)

  Tento kámen byl doposud jedním z největších prodejů růžových diamantů na světě. Cenu překonaly pouze dva prodeje z minulosti a to růžový diamant Pink Promise, který se v roce 2017 prodal za 32 milionů dolarů, a taktéž růžový diamant Winston Pink Legacy, který se v roce 2018 prodal za 50 milionů dolarů a stanovil tak tehdejší světový rekord v ceně za karát růžového diamantu.

  Foto: Christie’s (Pink Promise, Winston Pink Legacy)

  Po úspěchu růžového Fortune Pink jsme hrdí na to, že nás oslovil soukromý sběratel, abychom tento neuvěřitelný diamant nabídli v prosincové aukci,“ uvádí Rahul Kadakia, vedoucí mezinárodního oddělení šperků Christie’s. „V letošní sezóně jsme zaznamenali vynikající výsledky. Fancy Vivid Pink je nejvyššího kalibru. S působivou sytostí, stupňovitě broušenými fasetami a stupněm čistoty je tento 13,15karátový diamant naprostou vzácností.

  Pokud se chcete na drahokam podívat ještě před podáním nabídky, můžete si ho prohlédnout v budově Christie’s Rockefeller Center v New Yorku od 2. do 5. prosince.

  Foto: Christie’s (Fanci Vivid Pink)

  Samotný prodej začíná 6. prosince v 10 hodin dopoledne během luxusního týdne společnosti v Rockefellerově centru.

  Foto: Robb Report, Christie’s Magnificent Jewels

  Christie’s příští měsíc prodá další vzácný růžový diamant. Cena by mohla být až 35 milionů dolarů

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.