More

  Další den, další růžový diamant k mání.

  Na aukci Christie’s Magnificent Jewels, která se bude konat příští měsíc, budou mít fanoušci šperků šanci získat v aukci působivý 13,15karátový ozdobný prsten Fanci Vivid Pink s překrásným růžovým diamantem. Kámen tohoto druhu je vzácný mezi drahokamy díky svému jasnému odstínu a velikosti. Méně než 10 procent růžových diamantů váží více než jednu pětinu karátu. Jeho odhadovaná hodnota se pohybuje od neuvěřitelných 25 milionů dolarů do 35 milionů dolarů. 

  Tato ohromující nabídka přichází v návaznosti na nedávný prodej 19karátového růžového diamantu Fortune Pink, který aukční dům prodal za téměř 29 milionů dolarů na začátku tohoto měsíce v Ženevě.

  Foto: Christie’s (Fortune Pink)

  Tento kámen byl doposud jedním z největších prodejů růžových diamantů na světě. Cenu překonaly pouze dva prodeje z minulosti a to růžový diamant Pink Promise, který se v roce 2017 prodal za 32 milionů dolarů, a taktéž růžový diamant Winston Pink Legacy, který se v roce 2018 prodal za 50 milionů dolarů a stanovil tak tehdejší světový rekord v ceně za karát růžového diamantu.

  Foto: Christie’s (Pink Promise, Winston Pink Legacy)

  Po úspěchu růžového Fortune Pink jsme hrdí na to, že nás oslovil soukromý sběratel, abychom tento neuvěřitelný diamant nabídli v prosincové aukci,“ uvádí Rahul Kadakia, vedoucí mezinárodního oddělení šperků Christie’s. „V letošní sezóně jsme zaznamenali vynikající výsledky. Fancy Vivid Pink je nejvyššího kalibru. S působivou sytostí, stupňovitě broušenými fasetami a stupněm čistoty je tento 13,15karátový diamant naprostou vzácností.

  Pokud se chcete na drahokam podívat ještě před podáním nabídky, můžete si ho prohlédnout v budově Christie’s Rockefeller Center v New Yorku od 2. do 5. prosince.

  Foto: Christie’s (Fanci Vivid Pink)

  Samotný prodej začíná 6. prosince v 10 hodin dopoledne během luxusního týdne společnosti v Rockefellerově centru.

  Foto: Robb Report, Christie’s Magnificent Jewels

  Christie’s příští měsíc prodá další vzácný růžový diamant. Cena by mohla být až 35 milionů dolarů

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.