Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Cena LVMH, která se každoročně uděluje mladým módním návrhářům, slaví právě tento rok svoje desáté narozeniny. Možná i díky tomuto faktu se stal letošní ročník jedním z nejnadupanějších. Z rekordního počtu 2400 uchazečů LVMH dnes oznamuje 22 semifinalistů. Kdo se stane jedním z osmi finalistů, se dozvíme v březnu.

  - Reklama -

  Hlavní vítěz získá příspěvek ve výši 300 000 EUR a mentoring ze strany týmů LVMH v oblastech udržitelnosti, komunikace, marketingu, práva, výroby a financí. Vítěz Ceny Karla Lagerfelda získá 150 000 EUR a roční mentoring od odborníků LVMH. Výroční cena za design pomohla v kariéře takovým talentům, jako je například Marine Serre, Nensi Dojaka nebo Thebe Magugu.

  „Je pro nás všechny zdrojem velké hrdosti, že se cena stala základním prostředkem pro identifikaci a zviditelnění tvůrčích talentů po celém světě,“ uvedla Delphine Arnault, která stojí za iniciativou ceny a je zároveň klíčovou hledačkou talentů.

  Kdo se mohl do soutěže přihlásit?

  Do kvalifikace se mohli dostat návrháři ve věku od 18 do 40 let, kteří za sebou mají alespoň dvě komerční kolekce dámských, pánských nebo bezpohlavních oděvů. Právě bezpohlavní kolekce jsou hitem roku 2023. Semifinalisté pocházejí ze všech koutů světa. V soutěži se objevili zástupci z Kanady, Číny, Jižní Korei, Estonska, USA, Francie, Indie, Itálie, Japonska, Nigérie, Velké Británie, Tchaj-wanu, Švédska a poprvé také z Brazílie a Jamajky.

  - Reklama -

  Semifinalisté se sejdou 2. a 3. března během týdne módy na přehlídce v Paříži, kde představí své kolekce tisku a odborné komisi. Ta hlasováním vybere osm finalistů. Do rozhodování se ale můžete zapojit i vy, a to na webu Lvmhprize.com.

  „Již deset let odráží cena vývoj ve společnosti, a tedy i v našem oboru. Zaznamenali jsme nástup řemeslné zručnosti, streetwearu, upcyklace… a také bezpohlavnosti, což je trend, který se potvrzuje. Je pravda, že v prvních ročnících většina kandidátů prezentovala dámské kolekce. To se ale hodně změnilo,“ prozradil Arnault.

  Cena LVMH 2023 také vyznamenává tři absolventy módních škol. Každý obdrží 10 000 eur a vstoupí do designového studia domu v rámci LVMH, mezi jehož módní značky patří Louis Vuitton, Dior , Celine, Givenchy, Fendi, Loewe, Marc Jacobs a Emilio Pucci. Online přihlášky na studentské ceny zůstávají otevřené do 19. března.

  - Reklama -

  Porota složená ze slavných kreativních ředitelů LVMH nakonec vybere vítěze před slavnostním předáváním cen koncem tohoto roku.

  Seznam návrhářů semifinalistů na cenu LVMH:

  Pánské oděvy

  Aaron Esh, Spojené království
  Charlie Constantinou, Spojené království (také bez pohlaví)
  Joao Maraschin, Brazílie (také dámské)
  Výzkum Karu od Kartik Kumra, Indie
  Magliano od Lucy Magliano, Itálie
  Jmenovec od Michaela, Richarda a Steve Hsieh, Tchaj-wan (také bez pohlaví)

  Dámské oblečení

  Anne Isabella, France
  Better od Julie Pelipas, Ukrajina
  Diotima od Rachel Scott, Jamajka
  Johanna Parv, Estonsko
  Louis Shengtao Chen, Čína
  Paolina Russo od Paolina Russo, Kanada a Lucile Guilmard, Francie
  Quira od Veronica Leoni, Itálie

  Bez pohlaví

  Bloke od Faith Oluwajimi, Nigérie
  Burc Akyol, Francie (také dámské a pánské oblečení)
  Juntae Kim, Jižní Korea
  Kusikohc od Giseok Cho, Jižní Korea
  Luar od Raul Lopez, USA (také dámské a pánské oblečení)
  Marrknull od Wei Wang a Tian Shi, Čína
  Setchu od Satoshi Kuwata, Japonsko
  Stinarand od Stiny Randestad, Švédsko
  Wataru Tominaga, Japonsko

  Zdroj: WWD, LVMH

  Foto:LVMH

  Cena LVMH pro mladé návrháře slaví 10 let. Přihlásilo se přes 2000 designerů

  Během recese nakoupíme více rtěnek. Kosmetika nebo lem sukně jako netradiční ekonomické ukazatele

  Nákupní návyky a nové oblečení v našem šatníku prozrazují o aktuálním stavu světa kolem nás více, než si myslíme. Móda, kosmetika a luxus jsou totiž součástí mnoha ekonomických teorií. Zdá se, že i index rtěnky nebo šampaňského může být směrodatným ukazatelem ekonomické recese nebo prosperity.

  Letní horké vlny lze prožít i bez starostí. Postaví se jim správně zvolené beauty produkty

  I když se na teplé letní měsíce každý rok těšíme, nesou s sebou i jisté překážky. Najednou je o dost těžší zachovat svůj make-up nerozmazaný, vlasy uhlazené a pleť bez nečistot. Horké vlny však můžete zvládnout pomocí správných beauty a make-up produktů.

  Hermès Birkin Bag jako ikona unisex elegance. Symbol luxusu si dopřávají i muži

  Při spojení Birkin bag si mnozí představí ikonickou kabelku, která si získala srdce žen po celém světě. Taková myšlenka je ale již dávno v propadlišti zapomnění, symbol luxusu a statusu si čím dál častěji užívají také muži. V dnešní době, kdy se hranice mezi módními gender kódy stále více stírají, se ikonická taška stává univerzálním symbolem elegance a sofistikovanosti pro všechny, bez rozdílu pohlaví.

  Kenzo propojil své kořeny s pařížskou elegancí. Čerpal z motivů džungle i origami

  Pařížská show Kenzo pro jaro a léto 2025 překvapila harmonickou kombinací francouzské elegance a svého ikonického archivu. Návrhář Nigo totiž při tvorbě dámských i pánských kolekcí čerpal z kořenů známé značky, slepujících vliv Francie a Japonska. Dokonale tak uchopil inspiraci džunglí nebo japonským origami.

  Nastává renesance 80. let. Z popela vstávají balonové sukně

  Od denimových a maxi přes saténové až po mini, sukně vždy byly a budou v módě. Značnou popularitu ve vyhledávání na sociálních sítích si v současné době užívají právě balonové sukně, proslavené v 80. letech minulého století. Přicházejí však s moderním a svěžím nádechem, který si nebudete chtít nechat ujít.

  Vychutnejte si s drinkem i jedinečné výhledy. Zavítejte do top rooftop barů Evropy

  Cestování nabízí jedinečnou příležitost ochutnat luxusní gastronomii ze všech koutů světa. V plánech výletů do cizích krajin by ovšem nemělo chybět ani objevování nezapomenutelných výhledů. Slaďte proto oba vytoužené zážitky a vyzkoušejte jeden z top rooftop barů Evropy.

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.

  Crème de la crème golfu: 5 nepřekonatelných hřišť překoná jen váš perfektní odpal

  Golf je sport, který si získal nadšence po celém světě. Není divu, můžete při něm sportovat i relaxovat uprostřed úchvatné přírody. Samotná hra je přitažlivá, existují však také golfová hřiště, která nebudete chtít opustit. Jedná se o crème de la crème luxusních golfových hřišť, nabízejících milovníkům oblíbeného sportu nepřekonatelné zážitky.

  TikTok zkouší další nevábný trend. Sociální síť zlákalo Onion Coffee

  Uživatelé TikToku znovu a znovu dokazují, že vyzkouší téměř každý trend, který spatří na svých obrazovkách. Přesně takový zvyk dal totiž zrodit další podivuhodné obsesi. Tentokrát se milovníkům neobvyklých ingrediencí zalíbilo takzvané Onion Coffee, tedy káva s mlékem a jarní cibulkou.

  Módní novinky v kostce: Alessandro Michele překvapil cruise kolekcí a Nicola Coughlan kampaní pro Skims

  Začátek týdne přinesl hned několik neočekávaných zpráv. Návrhář Alessandro Michele nečekaně odhalil první tvorbu v nové pozici kreativního ředitele Valentino. Populární herečka Nicola Coughlan se zase objevila v kampani pro Skims. Značka Swarovski zahájila exkluzivní výstavu v Miláně a Gucci ve stejném městě představil svou pánskou kolekci.

  Přichází finální série seriálu Elite. Připravte se na záplavu rozmanitých a trendy outfitů

  Netflix oznámil datum dlouho očekávané osmé série oblíbeného španělského seriálu Elite. Jeho premiéru stanovil na 26. července. Fanoušci se mohou těšit na další dávku dramatických zápletek, módních ikon a estetického požitku, pro seriál tak typického. Samozřejmě se nebavíme pouze o více "spicy" scénách. Elite si totiž získal reputaci nejen pro svůj napínavý děj, ale také moderní vizuál.

  Tvářenka, jak ji ještě neznáte. Boyfriend Blush redefinuje trendy líčení

  Současným make-up trendům bezpochyby dominuje tvářenka ve všech formách, tvarech a barvách. V různých odstínech ji tak tradičně nanášíme nad bronzer a lícní kosti, abychom tím pozvedli svůj obličej. Sociálními sítěmi se ovšem začal šířit trend zvaný Boyfriend Blush, který nebojácně popírá všechny zásady trendy líčení posledních několika let.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―