Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Provozní ředitel Versace Cedric Wilmotte přinese čerstvý vítr značce Michael Kors. Vedení převezme po Joshuovi Schulmanovi. Oznámila to Capri Holdings, mateřská společnost firem Michael Kors, Versace a Jimmy Choo.

  Cedric Wilmotte bude 3. dubna 2023 jmenován výkonným ředitelem značky Michael Kors. V módním průmyslu se pohybuje od roku 1998. Nedávno působil jako dočasný výkonný ředitel značky Versace, od ledna do září roku 2022. V současné době u Versace plní roli provozního ředitele. Ještě předtím však vedl společnost Michael Kors EMEA. A to od jejího založení v roce 2008 až do roku 2021. Během této doby byl zodpovědný za růst značky v Evropě, Africe a na Středním východě. Na začátku své kariéry zastával vedoucí pozice ve společnosti Marc Jacobs v Paříži a ve společnosti Donna Karan v New Yorku, Londýně a Miláně.

  Co se týká podnikání společnosti Michael Kors, není na tom firma vůbec špatně. Například během října loňského roku vzrostly tržby o 9,2 procent.

  „Jsem nadšený, že mohu Cedrica přivítat zpět v týmu Michael Kors jako našeho nového výkonného ředitele. Cedric je silným lídrem s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti maloobchodu a merchandisingu a má hluboké znalosti o značce Michael Kors a spotřebitelích,“ prohlásil John D. Idol, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Capri Holdings.

  „Cedric se v naší skupině osvědčil jako všestranný lídr, který dosáhl velkých úspěchů jak u Michael Kors tak u Versace. Představenstvo, Michael i já jsme přesvědčeni, že značka Michael Kors bude mít z Cedrikova vedení obrovský prospěch, což pomůže dále urychlit naše strategické iniciativy. Cedricovo jmenování nám zajistí, že budeme mít v každé z našich luxusních módních značek, tři zkušené a talentované generální ředitele,“ dodal Idol.

  „Jsem nadšený, že mohu vést značku Michael Kors jako výkonný ředitel. Jelikož jsem součástí rodiny Michael Kors již téměř 15 let, mám k naší značce, našim zaměstnancům a zákazníkům zvláštní a osobní vztah. Těším se na spolupráci s Michaelem, silným týmem vedoucích pracovníků a všemi našimi ceněnými zaměstnanci po celém světě při naplňování naší strategické vize a při podpoře budoucího růstu,“ uvedl Wilmotte.

  Wilmotte zároveň zůstane ve funkci provozního ředitele Versace do 31. března. Jeho nástupce zatím nebyl jmenován.

  Zdroj: WWD, Fashionunited

  Cedric Wilmotte se stává novým CEO společnosti Michael Kors

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.