Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Výrazná dominance ofiny pokračuje i sklonku roku a nepochybně se stává vlasovým hitem letošního podzimu a zimy. Pokud máte chuť experimentovat s novým sezónním účesem, ofina může být ideálním řešením. Skrývá v sobě však několik záludností a při rozhodování je třeba zvážit pár důležitých faktorů. Co všechno byste měli o tomto sestřihu vědět, než se vydáte do kadeřnictví, a které styly jsou v současnosti nejoblíbenější?

  Rok ofiny?

  Ofina je jedním z těch účesů, které se po určité době cyklicky vracejí. V průběhu posledních několika let se stabilně drží v žebříčku populárních střihů. Těžko říci, zda je právě 2023 rokem ofiny, ale díky velkému množství hvězdných debutů se stala jedním z definujících momentů v oblasti vlasových trendů. Kim Kardashian způsobila na konci léta rozruch svou mikro ofinou a letos se do klubu přidaly také Jennifer Lopez, Sydney Sweeney, Dua Lipa, princezna z Walesu a Amber Valletta.

  „Dvakrát měř a jednou řež.“

  Než se definitivně rozhodnete, měli byste mít na paměti přísloví: „Dvakrát měř a jednou řež (v tomhle případe střihej).“. Kromě oblíbenosti se totiž ofina vyznačuje také nepraktičností a mnoho lidí svého rozhodnutí ji ostříhat později lituje. Vypadá skvěle, ale také může často překážet a padat do očí. Musíte vědět, jak ji správně každodenně upravovat, a pamatovat na to, že má tendenci se rychleji mastit a ne každý střih se hodí ke každému tvaru obličeje.

  Záclonová ofina

  Zaslouženě populární je již delší dobu záclonová ofina, známá také jako „curtain bangs“. Vyniká právě svou univerzálností a zároveň je někde na půli cesty mezi normální délkou a krátkou ofinou. Nepředstavuje tak radikální změnu a je bezpečným prvním krokem. Uprostřed je kratší, po stranách delší a rámuje horní část obličeje, přičemž čelo zůstává viditelné. Obrovskou výhodou je, že pokud na ni nemáte náladu, jednoduše ji sepnete a ofina je pryč! Sluší kulatému obličeji a více vynikne na dlouhých vlasech. Hlavní inspirací je určitě Matilda Djerf.

  Téměř neviditelná jemná ofina

  Skvělou alternativou na vaší začátečnické cestě za ofinou je skoro neviditelná ofina bez závazků. Je uhlazenější než ta záclonová a jednotlivé prameny můžete vytáhnout a mít je na čele. Není však tak těžká a hustá jako klasická. V případě potřeby snadno splyne s ostatními vlasy po stranách. Oblíbená je délka k obočí nebo o něco delší a koketní do úrovně očí. Hodí se ke všem délkám vlasů a je speciálně vhodná pro jemné, nepříliš husté vlasy. Jemnou ofinu má také Jennie z Blackpink.

  Zdroje: Glamour, Instagram

  Foto:Reuters

  Čas na změnu? Trendy ofina na několik způsobů může být tou správnou volbou na podzim

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.