Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Výrazná dominance ofiny pokračuje i sklonku roku a nepochybně se stává vlasovým hitem letošního podzimu a zimy. Pokud máte chuť experimentovat s novým sezónním účesem, ofina může být ideálním řešením. Skrývá v sobě však několik záludností a při rozhodování je třeba zvážit pár důležitých faktorů. Co všechno byste měli o tomto sestřihu vědět, než se vydáte do kadeřnictví, a které styly jsou v současnosti nejoblíbenější?

  Rok ofiny?

  Ofina je jedním z těch účesů, které se po určité době cyklicky vracejí. V průběhu posledních několika let se stabilně drží v žebříčku populárních střihů. Těžko říci, zda je právě 2023 rokem ofiny, ale díky velkému množství hvězdných debutů se stala jedním z definujících momentů v oblasti vlasových trendů. Kim Kardashian způsobila na konci léta rozruch svou mikro ofinou a letos se do klubu přidaly také Jennifer Lopez, Sydney Sweeney, Dua Lipa, princezna z Walesu a Amber Valletta.

  „Dvakrát měř a jednou řež.“

  Než se definitivně rozhodnete, měli byste mít na paměti přísloví: „Dvakrát měř a jednou řež (v tomhle případe střihej).“. Kromě oblíbenosti se totiž ofina vyznačuje také nepraktičností a mnoho lidí svého rozhodnutí ji ostříhat později lituje. Vypadá skvěle, ale také může často překážet a padat do očí. Musíte vědět, jak ji správně každodenně upravovat, a pamatovat na to, že má tendenci se rychleji mastit a ne každý střih se hodí ke každému tvaru obličeje.

  Záclonová ofina

  Zaslouženě populární je již delší dobu záclonová ofina, známá také jako „curtain bangs“. Vyniká právě svou univerzálností a zároveň je někde na půli cesty mezi normální délkou a krátkou ofinou. Nepředstavuje tak radikální změnu a je bezpečným prvním krokem. Uprostřed je kratší, po stranách delší a rámuje horní část obličeje, přičemž čelo zůstává viditelné. Obrovskou výhodou je, že pokud na ni nemáte náladu, jednoduše ji sepnete a ofina je pryč! Sluší kulatému obličeji a více vynikne na dlouhých vlasech. Hlavní inspirací je určitě Matilda Djerf.

  Téměř neviditelná jemná ofina

  Skvělou alternativou na vaší začátečnické cestě za ofinou je skoro neviditelná ofina bez závazků. Je uhlazenější než ta záclonová a jednotlivé prameny můžete vytáhnout a mít je na čele. Není však tak těžká a hustá jako klasická. V případě potřeby snadno splyne s ostatními vlasy po stranách. Oblíbená je délka k obočí nebo o něco delší a koketní do úrovně očí. Hodí se ke všem délkám vlasů a je speciálně vhodná pro jemné, nepříliš husté vlasy. Jemnou ofinu má také Jennie z Blackpink.

  Zdroje: Glamour, Instagram

  Foto:Reuters

  Čas na změnu? Trendy ofina na několik způsobů může být tou správnou volbou na podzim

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.