Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Estetika francouzského domu Saint Laurent je synonymem svůdné, sebevědomé a stylové ženy. Jeho boty proto nejsou výjimkou. Mnohé z nich rozhodně už na první pohled stojí za hřích. Podíváme se však na to, zda opravdu stojí i za vaše peníze.

  Lee Slingback Pumps

  Nedávným počinem z dílny Saint Laurent jsou sandálky typu slingback. Jsou vyrobené z kůže a k dostání jsou v trendy barvách, jako je karamelově hnědá, černá nebo kaštanová s nádechem červené.

  V duchu současných trendů se nese i jejich prodloužený špičatý tvar zakončený hranatou špičkou. Boty vám padnou jako ulité i díky řemínku kolem kotníku, s detailem v podobě zlaté přezky.

  Zdroj: Saint Laurent

  Třešničkou na dortu je jedenácticentimetrový jemně zešikmený podpatek v opulentní zlaté nebo černé barvě. Cena jednotlivých modelů se mírně liší, v průměru za ně ale zaplatíte 25 tisíc korun. Na vašem místě bychom si však pospíšili, protože na webových stránkách domu mizí rychlostí světla.

  Verdikt?

  Modelu Lee se zkrátka nedá odolat a není divu, že je téměř vyprodaný. Působí velmi žensky, elegantně a přepychově. Je to dokonalý pár bot pro důležitý den v práci nebo pro jakoukoli příležitost, kdy se potřebujete cítit sebevědomě a nezastavitelně.

  Na stupnici pohodlnosti se tyto boty nacházejí někde uprostřed. Rozhodně nejsou nenositelné, nebudete se v nich ovšem cítit jako v bavlnce. Někdy se zdá, že u modelů na vysokém podpatku jde komfort absolutně stranou.

  Opyum Sandals

  Kultovním kouskem v repertoáru Saint Laurent jsou bezpochyby vysoké sandálky Opyum. Značka je poprvé debutovala na své přehlídce v roce 2017. Jejich ústředním prvkem je především podpatek Cassandre, který poznáte na první pohled kdykoli a kdekoli.

  Sandálky jsou k dispozici pouze v černé barvě, která je výrazným estetickým pilířem značky. Nezaměnitelný sofistikovaný nádech jim dodává lesklá kůže. Méně nápadně pak působí matná verze ze saténu.

  Zdroj: Saint Laurent

  Boty mají také uzavřenou patu, která plynule přechází do nastavitelného řemínku kolem kotníku. Kromě toho jsou však boty zcela otevřené, a tak jedinou oporou pro vaše prsty bude tenký pásek v přední části.

  Vzhůru k výškám vás vynesou nepřehlédnutelné podpatky z propletených písmen YSL v pompézní zlaté nebo černé barvě. Jejich nižší verze má 8,5 centimetrů, odvážlivci si mohou troufnout i na tu s 11 centimetry. Cena luxusních bot se vyšplhá na asi 30 tisíc korun.

  Verdikt?

  Sandálky Opyum jsou legendárním kouskem, který vyzařuje ryzí luxus. Nemohou proto chybět na žádné estetické Insta fotografii. Tím ovšem jejich funkčnost končí. Kámen úrazu přichází v míře pohodlí vašich chodidel. V kruzích módních nadšenců jsou označovány za jedny z nejnepohodlnějších bot.

  Doporučujeme je proto nosit jen na velmi krátkou dobu nebo pro příležitosti, kdy se můžete přezout i do jiné obuvi. Přísloví pro krásu se trpí je v tomto případě více než výstižné. Má však hořkosladkou příchuť, protože sandálky jsou skutečně pastvou pro oči.

  Zdroje: Saint Laurent, TikTok, Instagram

  Boty jako investice: Které modely od Saint Laurent se vyplatí?

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.