More

  Módní značka Bottega Veneta znamená v překladu „benátský obchod“. Její jméno má tedy odrážet italskou tradici typickou ručně vyráběnými a minimalistickými produkty. V letošní prosincové kampani nazvané „Bottega for Bottegas“ se společnost svému původu rozhodla vzdát hold. Zviditelní proto malé obchody z celého světa prodávající ruční výrobky inspirované italskou kulturou.

  Značka se totiž sama vidí jako jedna z těchto „bottegas“, jenom s mnohem větším dosahem a jménem. Po celý prosinec proto propaguje 14 různých drobných výrobců. Věnovala jim část své webové stránky, ale také reklamy nebo newslettery. Produkty jednotlivých firem navíc zaplní výkladní skříně a police uvnitř kamenných obchodů Bottega Veneta.

  Značka tím zákazníkům vštěpuje, že „la dolce vita“ si může v dnešní době užít každý. Minulý rok totiž podobnou kampaň zveřejnila také. Zařadila do ní ovšem pouze produkty pocházející přímo z Itálie. Zákazníci si tak mohou letos vybrat od ligurských vín, přes řemeslné giny, olivové oleje, sýry, zmrzliny a čokolády, až po luxusní mýdla, hrnečky nebo kvalitní kuchyňské potřeby. Z prodeje jednotlivých výrobků Bottega Veneta podle stránky High Snobiety netěží žádné zisky.

  Místo italské kabelky se u Bottega Veneta zamilujete do čerstvých těstovin, bio moštu nebo rýže

  Na svých stránkách představil módní dům například rodinnou firmu Rockledge Farm Woodworks z Vermontu. Ručně totiž vyrábí jedinečný nábytek z přírodního dřeva. Značce Bottega Veneta padla do oka především jejich dřevěná naběračka na zmrzlinu, odkazující na světoznámou italskou delikatesu. Italskou gastronomii ocenila také japonská značka Yoshiaki Imamura. Ta vyrábí luxusní hrnečky na espresso propojující lásku k italské kávě i tradičním japonským čajovým ceremoniálům.

  Italskou tradici do zahraničí převezl také italský farmář Fabio Chizzola. V Hudson Valley založil ovocný sad Westwind Orchard. Společnost Bottega Veneta nyní propaguje především jeho biologický mošt, marmelády, sirupy nebo med. Usoudila ale také, že se zamilujete do šahghajské zmrzlinárny využívající pro své tradiční gelato čerstvé ingredience. Úplný seznam plný čerstvých produktů nebo luxusního ručně vyráběného zboží pak Bottega Veneta umístila na své stránky.

  Zdroje: Bottega Veneta, High Snobiety, Hypebeast, YouTube, Instagram

  Bottega Veneta vzdává hold tradiční italské kultuře. Prosinec zasvětila zviditelnění drobných řemeslných obchodů

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.