Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Na multižánrovém fest1val v sekci UNOS zazářila módní scéna, když Boris Kráľ, ikona československé módní scény, odhalil svou nejnovější kolekci. Jeho ateliérové kreace, inspirované duchem historického Rothschildova zámečku, nesou pečeť elegance a noblesy. To vše se nečekaně odehrálo v industriálním srdci Moravy a Slezska. 

  Boris zvolil pro prezentaci svých modelů nečekané místo, tedy zmíněný Rotschildův zámeček v Ostravě. Tato historická lokalita dokonale rezonovala s estetikou jeho kolekce, která připomínala klasického a tradičního ducha dámských oděvů. Přehlídkové molo vedlo ze zámečku ven a nabídlo tak dokonalou scenérii umocněnou klasickou hudbou a světelnými instalacemi. Vrcholem bylo závěrečné defilé, kdy modelky vyšly na balkón, čímž vytvořily nezapomenutelnou a ikonickou podívanou.

  Zdroj: FEST1VAL, Jakub Zeman

  Fuchsiová, pohádkově růžová, ale i žlutá. Boris sáhl do každého protipólu barevné palety

  Jako první nás v Borisově kolekci nadchly barvy. Výběr byl pestrý a vkusný, přičemž díky příjemným tónům barev dosáhl velmi výrazné elegance. Většinu looků zdobí třpytivé aplikace, které dodávají expensive taste a vyvolávají pocit starého luxusu. Ten byl pro Borise zřejmě tou největší inspirací. Kolekce rozhodně není komerční a vzdává hold staré estetice, ale nějaké trendy se tu najdou. Například rukavice, které podle světových designérů definují následující sezónu.

  Zdroj: FEST1VAL, Jakub Zeman

  Zvláště trendy je pak druhý model zprava. Temně červený komplet s opulentním límcem, v kombinaci s latté rukavicemi působí doslova perfektně.

  Zdroj: FEST1VAL, Jakub Zeman

  „Kolekce byla značně inspirovaná samotnou lokací a její historií. Výrazné střihové prvky byly inspirované husarskými saky a jejich zdobením. Zámek kdysi patřil rodině Rothschildů a při navrhování jsem si představil, co by asi madame Rotschild nosila na zahradní večírky a formální večeře a audience.“ vysvětluje Boris. A nám nezbývá než uznat, že návrhářův popis maximálně korespondoval s předvedenou realitou.

  Zdroj: FEST1VAL, Matyáš Matlach

  Boris Král‘ navíc nedávno převzal cenu Akademie designu České republiky, jako návrhář roku. Svůj poměrně nový titul tedy v Ostravě opět potvrdil a předvedl nejen skvělé modely, ale hlavně precizní zpracování s řemeslnou přesností, což bohužel i u konkurenčních designérů nebývá vždy zvykem. Přehlídky se zúčastnily zástupci mediálních domů i stylové celebrity, jako například NobodyListen či designér Jan Černý.

  Zdroj: FEST1VAL, Jakub Zeman

  Boris Král‘ předvedl kultivovanost starého světa. Noblesní modely umocnil genius loci

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.