Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Fanoušci známých beauty značek po nich čím dál častěji vyžadují mnohem více než jen své milované produkty. Oblíbili si totiž také jejich merch, tedy jakékoli další kousky nesoucí logo dané firmy. Jednat se může o tašku, ponožky, lahev na vodu, kabelku, ale i obal na telefon. Společnosti jako Rhode, Glossier nebo Milk tak tohoto trendu s radostí využívají.

  Merch beauty společností není žádnou novinkou. V poslední době se ovšem stal hitem, bez kterého se jejich zákazníci zkrátka neobejdou. Od svých oblíbených značek tak už dávno nevyžadují pouze oblíbené skin care nebo make-up produkty, ale také řadu dalších kousků. Jednat se pak může téměř o cokoli, co nese logo dané firmy. Největší úspěch slaví v současnosti například Glossier.

  Už v roce 2019 totiž vydal mikiny v šedé a růžové barvě s jednoduchým nápisem svého jména. Kousek původně zamýšlený pouze pro interní potřeby se ovšem postupně rozrostl do kolekce zvané GlossiWear. V současnosti do něj spadají ponožky, sportovní taška, kšiltovka, lahev na vodu, tote bag nebo klíčenka. Mezi speciální produkty patřilo v jednu chvíli i vykrajovátko na cookies nebo šátek do vlasů.

  Zdroj: Glossier

  Podobný merch je pak pro beauty společnosti tou nejlepší reklamou, kterou si mohou přát. Funguje totiž jako přenosný billboard. Značky navíc posílí věrnost svých zákazníků a učiní své logo lépe rozpoznatelným. Často navíc produkují produkty, které nejsou příliš logisticky, ani cenově náročné. Snadno se také dají zaslat různým, po produktech prahnoucím, influencerům.

  Beauty značky se nebojí ani spoluprací. Propojují se s ikonami jako Proenza Schouler nebo Reebok

  Mezi další v současnosti populární beauty merch patří také obal na telefon společnosti Rhode. Vlastní ji totiž slavná modelka a královna Instagramu Hailey Bieber. Poté, co značka obal poprvé zveřejnila koncem letošního února se vyprodal v prvních 25 minutách. Podle dat firmy Spate pak zhlédnutí videí na TikToku společnosti Rhode vzrostla oproti předchozímu měsíci o 112 procent.

  Zdroj: Rhode

  Tím ale merch oblíbených kosmetických společností nekončí. Jejich popularity využila také make-up značka Merit. Nedávno totiž představila speciální spolupráci s Proenza Schouler. Její fanoušci si tak mohli zakoupit jedinečnou tašku. Zástupci Milk Makeup zase vyjednali propojení s Reebok a uvedli limitovanou edici tenisek. Merch ale využívají i firmy jako Drunk Elephant, Ouai, Glow Recipe nebo Youth to the People.

  Zdroje: WWD, Gemnote, Instagram

  Beauty značky pronikají do světa módy i lifestylu. Jejich merch roste na oblíbenosti

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.