Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Světlo, geometrie, přírodní prvky – to vše je na seznamu, když jde o letošní interiérové hity. Odhalíme vám i tajemství luxusních materiálů, které promění vaši domácnost v palác pohodlí a nekončícího přívalu energie. Home decor novinky aktuálně oslavují nadýchanost, prostornost a čisté linie. Na své si konečně přijdou i milovníci pestrých barev!

  Nadcházející období v interiéru a bytových doplňcích by se pomyslně dalo rozdělit do dvou největších skupin. V první skupině dominuje především stroze vyhlížející ale zároveň smyslně procítěný minimalismus. Designéři si nejčastěji pohrávají s atypickými až nadpřirozenými liniemi. Nábytek situují do nevídaných tvarů a dekorace zahrnující dokonalé textilní látky, základní materiály dráždí naše smysly díky hrátkám s okolním prostorem. Přeplácanost zde nečekejte. Velký prostor je nyní dekorace sama o sobě. Pro inspiraci si můžete dojít k izraelskému designérovi Galu Gaon, který kromě interiéru ve světových budovách či sídlech nejrůznějších společností projevil svou exkluzivitu na milánském designovém týdnu. Jeho interiéry a bytové doplňky bychom označili za trendům nejvíce odpovídající inspiraci.

  Foto: Gal Gaon

  Pokud právě tápete, jak svůj domov dotáhnout k dokonalosti s těmi nejaktuálnějšími trendy z již zmíněné pomyslné první skupiny, zaměřte se na moderní vliv přírody. Trendy jsou veškeré hnědě zbarvené dřeviny, zemité barvy i nerosty. Podle sociálních sítí se zpět do designového prostředí vrací i mramor. Lze polemizovat o tom, zda-li je tento přírodní materiál nadčasový, ale poslední roky jistě zaznamenával úpadek. Rozhodnete-li se jeho krásou své obydlí umocnit na první dobrou, raději si to rozmyslete. Začněte po malých krůčcích, než se s ním budete chtít mazlit v celé koupelně, zkuste pořídit nejprve dekorace, od svícnů po vázy. Uvidíte, jestli vás časem omrzí. Skvělou alternativou jsou jiné přirozeně „zdobené“ nerosty.

  Foto: Gal Gaon

  Bez decentního ptáka se letos neobejdete

  Zdá se, že letošní rok se kolem ptáků doslova točí. Do kabelkové podoby je převedl JW Anderson a zvěčnila je seriálová hrdinka Carrie Bradshaw. V domácím designu si je oblíbila značka Vitra. A nejen ptáky, stejně jako klasický brand Hermés, připravili celou zoologickou zahradu. Od slonů přes koně. Celý tento trend by se při pouhém popisu zdál jako kýčovitý, ale opak je pravdou.

  Foto: Vitra

  Aluminium představuje nový luxus

  Hliník – nyní se objevuje naprosto všude. V osvětlení, dekoracích i plnohodnotném nábytku. V jakékoliv podobě – broušený, lesklý i matný. V interiéru ho letos opěvuje i uznávaný designér Arthur Vandergucht. Používá ho spíše na velkých plošinách i jako stavební materiál. My se raději zaměříme na jeho vliv v dekoracích. Proto na řadu přichází značka Kiki Goti. Luxusně ho zakomponovala do domácího osvětlení či nábytku. Dostáváme se k lehce industriálnímu vzhledu, ale s jemnějším okolím do sebe vše krásně zapadne. Zapamatujte si jediné – hliník je nový „It materiál“.

  Foto: Kiki Goti

  Duše odráží barvu myšlenek – ty musí být pozitivní!

  Pokud se vám vše, co jste dosud přečetli zdálo jako obrovská nuda, máte štěstí! Na scénu přichází druhá skupina, kterou nelze nazvat jinak než barevné šílenství. Čím si tak honosná barevnost zasloužila pompézní oblibu a pozornost popravdě nevíme. Možná je to dlouhé období minimalismu, možná je to negativita z okolního a všudypřítomného světového dění. Barev se rozhodně nebála designérka Lucia Massari, která předvádí dokonalé kompozice všech druhů barev. Vytváří stylové svícny, vázy i zrcadla.

  Foto: Lucia Massari

  Murano glass, česky benátské sklo, zažívá obrovský glow up. Světovu a osvědčenou klasiku nyní designéři přetvářejí ke svému obrazu. Stejně jako si se sklem zaexperimentovala Lucia, kouzlo skla okusil i designér Bradley L Bowers, který nedávno vytvořil exkluzivní vázu s názvem FIOSA, pro výstavu Dolce and Gabbana.

  Pro skleněné skvosty, které nabírají na abnormální síle nemusíme daleko. Stačí se poohlédnut v české dílně Moser. Pořídíte zde vše, na co si vzpomenete. Od dekoračních objektů po stylové nádobí. S trendy korespondující s evropskou klasikou jsme vybrali tyto dva dokonalé zástupce.

  Foto: Moser

  Zdroj: Hostler Burrows, Architectural Digest Italia, Maison et Objet, Instagram

  Aluminium se stává novým luxusem a precizně zpracované sklo boří světové výstavy! Odměňte svůj domov trendy designovými záležitostmi

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.