Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Světlo, geometrie, přírodní prvky – to vše je na seznamu, když jde o letošní interiérové hity. Odhalíme vám i tajemství luxusních materiálů, které promění vaši domácnost v palác pohodlí a nekončícího přívalu energie. Home decor novinky aktuálně oslavují nadýchanost, prostornost a čisté linie. Na své si konečně přijdou i milovníci pestrých barev!

  Nadcházející období v interiéru a bytových doplňcích by se pomyslně dalo rozdělit do dvou největších skupin. V první skupině dominuje především stroze vyhlížející ale zároveň smyslně procítěný minimalismus. Designéři si nejčastěji pohrávají s atypickými až nadpřirozenými liniemi. Nábytek situují do nevídaných tvarů a dekorace zahrnující dokonalé textilní látky, základní materiály dráždí naše smysly díky hrátkám s okolním prostorem. Přeplácanost zde nečekejte. Velký prostor je nyní dekorace sama o sobě. Pro inspiraci si můžete dojít k izraelskému designérovi Galu Gaon, který kromě interiéru ve světových budovách či sídlech nejrůznějších společností projevil svou exkluzivitu na milánském designovém týdnu. Jeho interiéry a bytové doplňky bychom označili za trendům nejvíce odpovídající inspiraci.

  Foto: Gal Gaon

  Pokud právě tápete, jak svůj domov dotáhnout k dokonalosti s těmi nejaktuálnějšími trendy z již zmíněné pomyslné první skupiny, zaměřte se na moderní vliv přírody. Trendy jsou veškeré hnědě zbarvené dřeviny, zemité barvy i nerosty. Podle sociálních sítí se zpět do designového prostředí vrací i mramor. Lze polemizovat o tom, zda-li je tento přírodní materiál nadčasový, ale poslední roky jistě zaznamenával úpadek. Rozhodnete-li se jeho krásou své obydlí umocnit na první dobrou, raději si to rozmyslete. Začněte po malých krůčcích, než se s ním budete chtít mazlit v celé koupelně, zkuste pořídit nejprve dekorace, od svícnů po vázy. Uvidíte, jestli vás časem omrzí. Skvělou alternativou jsou jiné přirozeně „zdobené“ nerosty.

  Foto: Gal Gaon

  Bez decentního ptáka se letos neobejdete

  Zdá se, že letošní rok se kolem ptáků doslova točí. Do kabelkové podoby je převedl JW Anderson a zvěčnila je seriálová hrdinka Carrie Bradshaw. V domácím designu si je oblíbila značka Vitra. A nejen ptáky, stejně jako klasický brand Hermés, připravili celou zoologickou zahradu. Od slonů přes koně. Celý tento trend by se při pouhém popisu zdál jako kýčovitý, ale opak je pravdou.

  Foto: Vitra

  Aluminium představuje nový luxus

  Hliník – nyní se objevuje naprosto všude. V osvětlení, dekoracích i plnohodnotném nábytku. V jakékoliv podobě – broušený, lesklý i matný. V interiéru ho letos opěvuje i uznávaný designér Arthur Vandergucht. Používá ho spíše na velkých plošinách i jako stavební materiál. My se raději zaměříme na jeho vliv v dekoracích. Proto na řadu přichází značka Kiki Goti. Luxusně ho zakomponovala do domácího osvětlení či nábytku. Dostáváme se k lehce industriálnímu vzhledu, ale s jemnějším okolím do sebe vše krásně zapadne. Zapamatujte si jediné – hliník je nový „It materiál“.

  Foto: Kiki Goti

  Duše odráží barvu myšlenek – ty musí být pozitivní!

  Pokud se vám vše, co jste dosud přečetli zdálo jako obrovská nuda, máte štěstí! Na scénu přichází druhá skupina, kterou nelze nazvat jinak než barevné šílenství. Čím si tak honosná barevnost zasloužila pompézní oblibu a pozornost popravdě nevíme. Možná je to dlouhé období minimalismu, možná je to negativita z okolního a všudypřítomného světového dění. Barev se rozhodně nebála designérka Lucia Massari, která předvádí dokonalé kompozice všech druhů barev. Vytváří stylové svícny, vázy i zrcadla.

  Foto: Lucia Massari

  Murano glass, česky benátské sklo, zažívá obrovský glow up. Světovu a osvědčenou klasiku nyní designéři přetvářejí ke svému obrazu. Stejně jako si se sklem zaexperimentovala Lucia, kouzlo skla okusil i designér Bradley L Bowers, který nedávno vytvořil exkluzivní vázu s názvem FIOSA, pro výstavu Dolce and Gabbana.

  Pro skleněné skvosty, které nabírají na abnormální síle nemusíme daleko. Stačí se poohlédnut v české dílně Moser. Pořídíte zde vše, na co si vzpomenete. Od dekoračních objektů po stylové nádobí. S trendy korespondující s evropskou klasikou jsme vybrali tyto dva dokonalé zástupce.

  Foto: Moser

  Zdroj: Hostler Burrows, Architectural Digest Italia, Maison et Objet, Instagram

  Aluminium se stává novým luxusem a precizně zpracované sklo boří světové výstavy! Odměňte svůj domov trendy designovými záležitostmi

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.