Alternativní móda je tu pro ty z nás, kteří nechtějí být součástí davu a hledají něco originálnějšího. Což neznamená nosit pouze výstřední kousky, ale také experimentovat s různými styly a vytvářet jedinečné kombinace. Řídí se tím například značky Vivienne Westwood nebo Jean-Paul-Gaultier. Touží-li vaše mysl po kombinaci kostek s pruhy nebo snad po extravagantních ornamentech, jste tu na správném místě!

Outfit jako z pohádky

Léto ve znamení crazy outfitů? To znamená jediné – Vivienne Westwood. Kolekce pro jaro/léto 2023 působí opravdu pohádkově. Look book připomíná paletu plnou barev, proto si každý přijde na své. Naším favoritem se stal korzetový top s nabíranými rukávy. V kombinaci se zelenou, asymetrickou sukní vyčarujete úžasný look jako mávnutím kouzelné hůlky. A co teprve šaty?! S Vivienne se stanete antickou bohyní během pár minut.

Foto: Vivienne Westwood

Ještě chvíli zůstaneme u korzetů. Jistě jste jejich trend po všech týdnech módy také zaznamenali. Korzet lze nosit na několik způsobů. Můžete ho vynést s bílou košilí i tričkem, nebo s ním ozvláštníte jakýkoliv top. S denimovými kalhotami a korzetem jako kdybyste utekli z milánského fashion weeku.

Foto: Vivienne Westwood

Dress Like Jean Paul Gaultier

Jeana Paula asi netřeba představovat. Značka si vždy libovala ve výstředních a extravagantních kouscích. Proto pro nás není žádnou novinkou, že v letošní kolekci kombinuje všemožné linie i ornamenty. Typickému tartanu a mariniere pruhům dal průchod nový kreativní ředitel Julien Dossena, kterého znáte spíše pod značkou Paco Rabanne.

Foto: Jean Paul Gaultier

Punková subkultura v podání Yohji Yamamoto

Alternativní módu bychom označili jako synonymum k punkové kultuře. Pokud o Yohji slyšíte poprvé, přesouváme se do Japonska, centra alternativní módy. Svůj brand založil již v roce 1977 a se stejnou grácií pokračuje dodnes. Oproti jiným alternativním značkám, je Yohji více „temný“. Většina jeho modelů evokuje lehký creepy vibe. Nejspíš je to užíváním černé barvy, která z většiny pokrývá celé modely.

Jeremy Scott for Moschino

Neopomenutelným králem módních extremistů je i Jeremy Scott, o kterém jste jistě v poslední době slyšeli na každém rohu. Pro značku Moschino pracoval úžasných 10 let. Tento rok však dokončil svou poslední kolekci a práci ukončil. Jestli založí svůj brand zatím nikdo nevíme, ale pokud se tak rozhodne, bude to zaručeně jízda. Ve své poslední kolekci opět projevil svou dechberoucí kreativitu. Posuďte sami!

Foto: Moschino

„Love letter to Ann“

Dostáváme se do Antveprské šestky! Pokud nás čtete pravidelně, už o ní víte. Jde o seskupení šesti nejúspěšnějších návrhářů, kteří absolvovali Antwerp’s Royal Academy of Fine Arts v letech 1980 – 1981. Brand Ann Demeulemeester letos odstartoval novu éru. Kolekci má na svém kontě Ludovic de Saint Sernin, debutoval tak svou první přehlídku pro Ann.

Foto: Ann Demeulemeester

Alternativní móda nabírá na obrátkách! Objevte poklady všech kreativních duší a vyjádřete individualitu beze slov

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.