Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Alternativní móda je tu pro ty z nás, kteří nechtějí být součástí davu a hledají něco originálnějšího. Což neznamená nosit pouze výstřední kousky, ale také experimentovat s různými styly a vytvářet jedinečné kombinace. Řídí se tím například značky Vivienne Westwood nebo Jean-Paul-Gaultier. Touží-li vaše mysl po kombinaci kostek s pruhy nebo snad po extravagantních ornamentech, jste tu na správném místě!

  Outfit jako z pohádky

  Léto ve znamení crazy outfitů? To znamená jediné – Vivienne Westwood. Kolekce pro jaro/léto 2023 působí opravdu pohádkově. Look book připomíná paletu plnou barev, proto si každý přijde na své. Naším favoritem se stal korzetový top s nabíranými rukávy. V kombinaci se zelenou, asymetrickou sukní vyčarujete úžasný look jako mávnutím kouzelné hůlky. A co teprve šaty?! S Vivienne se stanete antickou bohyní během pár minut.

  Foto: Vivienne Westwood

  Ještě chvíli zůstaneme u korzetů. Jistě jste jejich trend po všech týdnech módy také zaznamenali. Korzet lze nosit na několik způsobů. Můžete ho vynést s bílou košilí i tričkem, nebo s ním ozvláštníte jakýkoliv top. S denimovými kalhotami a korzetem jako kdybyste utekli z milánského fashion weeku.

  Foto: Vivienne Westwood

  Dress Like Jean Paul Gaultier

  Jeana Paula asi netřeba představovat. Značka si vždy libovala ve výstředních a extravagantních kouscích. Proto pro nás není žádnou novinkou, že v letošní kolekci kombinuje všemožné linie i ornamenty. Typickému tartanu a mariniere pruhům dal průchod nový kreativní ředitel Julien Dossena, kterého znáte spíše pod značkou Paco Rabanne.

  Foto: Jean Paul Gaultier

  Punková subkultura v podání Yohji Yamamoto

  Alternativní módu bychom označili jako synonymum k punkové kultuře. Pokud o Yohji slyšíte poprvé, přesouváme se do Japonska, centra alternativní módy. Svůj brand založil již v roce 1977 a se stejnou grácií pokračuje dodnes. Oproti jiným alternativním značkám, je Yohji více „temný“. Většina jeho modelů evokuje lehký creepy vibe. Nejspíš je to užíváním černé barvy, která z většiny pokrývá celé modely.

  Jeremy Scott for Moschino

  Neopomenutelným králem módních extremistů je i Jeremy Scott, o kterém jste jistě v poslední době slyšeli na každém rohu. Pro značku Moschino pracoval úžasných 10 let. Tento rok však dokončil svou poslední kolekci a práci ukončil. Jestli založí svůj brand zatím nikdo nevíme, ale pokud se tak rozhodne, bude to zaručeně jízda. Ve své poslední kolekci opět projevil svou dechberoucí kreativitu. Posuďte sami!

  Foto: Moschino

  „Love letter to Ann“

  Dostáváme se do Antveprské šestky! Pokud nás čtete pravidelně, už o ní víte. Jde o seskupení šesti nejúspěšnějších návrhářů, kteří absolvovali Antwerp’s Royal Academy of Fine Arts v letech 1980 – 1981. Brand Ann Demeulemeester letos odstartoval novu éru. Kolekci má na svém kontě Ludovic de Saint Sernin, debutoval tak svou první přehlídku pro Ann.

  Foto: Ann Demeulemeester

  Alternativní móda nabírá na obrátkách! Objevte poklady všech kreativních duší a vyjádřete individualitu beze slov

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.