Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Ananda in the Himalayas

  Luxusní wellness středisko Ananda se nachází v Indii. Leží na úpatí majestátních Himálají s výhledem na posvátnou řeku Gangu. Dvakrát zaslouženě získalo ocenění Condé Nast Traveller za nejlepší světové spa. Spojení ájurvédy, hinduistické spirituality, jógové meditace, orientálních a mezinárodních wellness terapií tvoří dokonalý základ pro speciálně vytvořené pobytové programy. Ty mohou trvat 5,7,14 nebo 21 nocí a zaměřují se na detoxikaci a očistu, revitalizaci a imunitu, mentální zdraví a duševní vyrovnanost, chronická onemocnění nebo hormonální rovnováhu. Součástí balíčku je individuální zdravá strava, odborné konzultace, každodenní jóga, fitness, meditace, ájurvédské léčebné procedury, kurzy vaření a výstup na horu Kunjapuri a svatyni.

  Zdroj: Ananda in the Himalayas

  Ayurveda Parkschlösschen

  Za holistickým odpočinkem nemusíte nutně jezdit do Indie. Zhruba dvě hodiny cesty od Frankfurtu, v srdci přírody a vinic, se nachází resort Parkschlösschen, jeden z prvních svého druhu v Evropě. Vznikl v 90. letech a od té doby zasvětil do tajů zdraví podle ájurvédy více než 30 tisíc hostů. Jejich crème de la crème léčbou je Panchakarma. Pod tímto zajímavým názvem se skrývá klasická hloubková detoxikační kúra, která je nabízena v různých délkách. Ta nejdelší trvá až 34 nocí. Mimo jiné si můžete zarezervovat také antistresovou kúru, jógový retreat nebo krátký ájurvédský pobyt na 2 nebo 4 noci, který vám umožní nahlédnout do světa této komplexní celostní medicíny a rozhodnout se, zda je to to pravé pro vás.

  Zdroj: Ayurveda Parkschlösschen

  Amanbagh

  Jedinečný zážitek nabízí svým hostům také celosvětový řetězec luxusních hotelů Aman. Resort se nachází v indickém Rádžasthánu, který je přirozeným domovem tygrů. Zejména ve svých hotelových lokalitách v Indii nabízí hostům individuální několikadenní program navržený po konzultaci s certifikovaným ájurvédským lékařem. Součástí pobytu je samozřejmě nutriční jídelníček složený z pokrmů z jejich vlastní organické zahrady, každodenní dvouapůlhodinové procedury, meditace a jóga. Den začínáte v sedm hodin ráno ájurvédskými doplňky stravy a končíte v osm hodin večer večeří přizpůsobenou vašim potřebám. Celý komplex působí noblesním, zdobným dojmem a je v něm cítit vliv indického královského dědictví a palácové architektury.

  Zdroje: Destination Deluxe, Magazine Compare Retreats, Ananda in Himalayas, Ayurveda Parkschlösschen, Amanbagh

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.