Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Ananda in the Himalayas

  Luxusní wellness středisko Ananda se nachází v Indii. Leží na úpatí majestátních Himálají s výhledem na posvátnou řeku Gangu. Dvakrát zaslouženě získalo ocenění Condé Nast Traveller za nejlepší světové spa. Spojení ájurvédy, hinduistické spirituality, jógové meditace, orientálních a mezinárodních wellness terapií tvoří dokonalý základ pro speciálně vytvořené pobytové programy. Ty mohou trvat 5,7,14 nebo 21 nocí a zaměřují se na detoxikaci a očistu, revitalizaci a imunitu, mentální zdraví a duševní vyrovnanost, chronická onemocnění nebo hormonální rovnováhu. Součástí balíčku je individuální zdravá strava, odborné konzultace, každodenní jóga, fitness, meditace, ájurvédské léčebné procedury, kurzy vaření a výstup na horu Kunjapuri a svatyni.

  Zdroj: Ananda in the Himalayas

  Ayurveda Parkschlösschen

  Za holistickým odpočinkem nemusíte nutně jezdit do Indie. Zhruba dvě hodiny cesty od Frankfurtu, v srdci přírody a vinic, se nachází resort Parkschlösschen, jeden z prvních svého druhu v Evropě. Vznikl v 90. letech a od té doby zasvětil do tajů zdraví podle ájurvédy více než 30 tisíc hostů. Jejich crème de la crème léčbou je Panchakarma. Pod tímto zajímavým názvem se skrývá klasická hloubková detoxikační kúra, která je nabízena v různých délkách. Ta nejdelší trvá až 34 nocí. Mimo jiné si můžete zarezervovat také antistresovou kúru, jógový retreat nebo krátký ájurvédský pobyt na 2 nebo 4 noci, který vám umožní nahlédnout do světa této komplexní celostní medicíny a rozhodnout se, zda je to to pravé pro vás.

  Zdroj: Ayurveda Parkschlösschen

  Amanbagh

  Jedinečný zážitek nabízí svým hostům také celosvětový řetězec luxusních hotelů Aman. Resort se nachází v indickém Rádžasthánu, který je přirozeným domovem tygrů. Zejména ve svých hotelových lokalitách v Indii nabízí hostům individuální několikadenní program navržený po konzultaci s certifikovaným ájurvédským lékařem. Součástí pobytu je samozřejmě nutriční jídelníček složený z pokrmů z jejich vlastní organické zahrady, každodenní dvouapůlhodinové procedury, meditace a jóga. Den začínáte v sedm hodin ráno ájurvédskými doplňky stravy a končíte v osm hodin večer večeří přizpůsobenou vašim potřebám. Celý komplex působí noblesním, zdobným dojmem a je v něm cítit vliv indického královského dědictví a palácové architektury.

  Zdroje: Destination Deluxe, Magazine Compare Retreats, Ananda in Himalayas, Ayurveda Parkschlösschen, Amanbagh

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Klíčem k letní svobodě jsou bílé šaty. Selekce inspirovaná aktuálními módními momenty

  V roce 2024 snad neexistuje nic univerzálnějšího než bílé šaty. I přes posedlost grafickými potisky či nenositelnou peach fuzz barvou roku je bílá tou nejnadčasovější a nejčistější klasikou. Díky své univerzálnosti poskytuje variabilitu stylingu jako nic a nikdo jiný. Bílé šaty můžete vynést na tradiční způsob jako například Meryl Streep v Cannes, ale i po vzoru hvězdy australského týdne módy, tedy Carly Zampatti.

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.