Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním ze způsobů, jak zachytit současné trendy, je pozorování vyhledávání na internetu. Společnost Market Defense se proto zaměřila na platformu Amazon. Zachytila tak top produkty, které na stránce zákazníci hledají. Patří mezi ně produkty pro péči o vlasy, nalepovací nehty i značka Sol de Janeiro.

  Začátkem letošního roku zkoušeli beauty nadšenci odhadovat, jaké trendy nás ve světě krásy čekají. Aby své předpovědi nyní potvrdili, obracejí se na data posbíraná z internetových vyhledávání potencionálních zákazníků. Využít mohou nově také informace firmy Market Defense. Soustředila se totiž na platformu Amazon, přes kterou milovníci beauty produktů často nakupují.

  Začátkem týdne společnost vydala report o top zadávaných pojmech na zmíněné webové stránce. První místo pak zaujala značka Sol de Jaineiro. Získala totiž na 1,5 milionu vyhledávání. O velký úspěch se jedná také proto, že je mnohem častější používání obecných klíčových slov, nikoli specifických brandů. Na druhém místě se pak umístily nalepovací nehty.

  Jedná se o důkaz toho, že nadále pokračuje trend domácí manikúry, který započal už v roce 2020 se světovou pandemií. Třetí místo pak zaujal obecný pojem „make-up“. V těsném závěsu za ním jsou pak náplasti na pupínky, takzvané pimple patches. Ty se mimo jiné usadily na třetím místě v seznamu top beauty produktů posledního čtvrtletí loňského roku. Také jejich oblíbenost tedy stále trvá.

  Péče o vlasy zažívá letos vrchol slávy. Skin care ustupuje do pozadí

  V seznamu deseti nejvíce vyhledávaných pojmů, zachycených firmou Market Defense, pak samozřejmě nesmí chybět ani spojení skin care. Nad ním se ovšem umístilo pátrání po suchém šamponu. Jedná se tedy o další důkaz, že péče o vlasy letos dominuje roky populární péči o pleť. Také tento trend pak beauty nadšenci předpovídali. Produkty na vlasy totiž loni na Amazonu vedly prodeje celé beauty kategorie.

  @ericataylor2347 Updated concealer –#concealer #makeupover40 #over40 #genx #concealerhack #concealertutorial #makeuptutorial #dosanddonts #fyp #updatedmakeuptutorial ♬ original sound – Erica Taylor

  Dalším trendem, který se podařil odborníkům na beauty produkty zachytit, je takzvaný #makeupover40. Jedná se o obsah a videa zaměřená na ženy starší 40 let. Podle dat firmy Market Defense totiž tato skupina stojí za více než 48 procenty nákupů make-up produktů. Přesto se ale jedná o „cílovku“ ignorovanou většinou v současnosti populárních značek. Na starost si ji proto letos vzala řada slavných TikTokerů.

  Zdroje: WWD, Market Defense, Beauty Matter, Instagram, TikTok

  Foto:Pexels

  Vyhledávání produktů jako ukazatel trendů. Nejnovější data z Amazonu odhalují beauty hity

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.