Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Twiggy byla, je a bude vždy považována za první supermodelku, která změnila ideál krásy a nastolila nový trend. Éru extrémně štíhlých modelek, které v sobě nesou ženské i chlapecké znaky. Takový první androgyn. Krasavice s plnými křivkami měly útrum. Jasně, tvary Marilyn Monroe si zaslouží obdiv dodnes. Na přehlídkovém mole už ale pro holky s ňadry a boky najednou nebylo místo.

  Historie psala 60. léta a Leslie Hornby tehdy bylo sladkých sedmnáct, když prorazila. Nikdo nečekal, že její extrémně štíhlá postava zanechá tak silný otisk. Namísto toho, aby její popularita zase rychle vyhasla, dodnes přezdívku Twiggy skloňujeme ve všech pádech. Hubené tělíčko, krátký sestřih, velké oči a výrazné řasy. To jsou základní poznávací znaky dívky, po jíž podobných najednou prahnul celý módní svět. Od té doby se tento směr nepodařilo překonat.

  Anorexie v přímém přenosu

  Nacpat normální ženské křivky do titěrných šatů je jako pokoušet se prostrčit prst klíčovou dírkou. Spolu s trendem ”štíhlá jako proutek” proto přišel i vedlejší účinek v podobě dívek, které drasticky hubnou, jen aby ten prst do dírky nakonec narvaly. Extrémní snaha o hubnutí však ještě nikdy nepřinesla nic dobrého. Přesto se vize armády tyček vesele držíme dál.

  Teď možná namítáte, že dějiny světa módy začínají zase psat i skutečné ženy, které mají prsa a boky, a dokonce i bříško. A na jednu stranu máte pravdu. Skutečně teď konečně začínáme v kampaních světoznámých značek vídat velikosti větší než nula. Už si plně uvědomujeme, jak hrozně moc v mladých dívkách nechceme vychovávat novou generaci anorektiček. Vzor potřebují i dospělé ženy, které chodí do práce a nemohou si dovolit trávit tři hodiny denně v posilovně.

  Proto dnes existuje sekce Plus size modelek. Že vidíme v reklamě kyprou holku oblečenou jen ve spodním prádle už nikoho do kolen nedostane. Vítáme to a oslavujeme. No konečně tam nejsou jen ty vyzábliny. Dáváme ”ne” extrému a ”ano” skutečným ženám. Přizpůsobujeme se. Anebo jen marketingoví experti módních značek objevili náš kryptonit?

  1:0 pro hubený holky

  Ve zlaté éře Cindy Crawford, Naomi Campbell nebo Heidi Klum bychom asi zírali s otevřenou pusou, kdyby si to po mole štrádovala holka XXL, třeba jako asi dnes nejpopulárnější Ashley Graham. Poslední roky se s touto formou osvěžení setkáváme relativně pravidelně. Že to však stále vnímáme jako jistou formu exkluzivity vypovídá o tom, že to návrháři doposud nepřijali za svoji normu, nýbrž boubelky zůstávají v rovině estrádního zpestření s cílem utišit hlad davu a ukázat masám lidskou tvář.

  Co tím vším chceme říct? Že bude ještě nějakou dobu trvat, než začneme módním domům jejich úmysly věřit. Budou nám muset představit víc důkazů, abychom usoudili, že to s námi myslí skutečně dobře. Do té doby bude trend modelek i nadále udávat štíhlá Twiggy.

  Zdroj: Instagram

  Vliv Twiggy přetrvává už skoro 60 let. Modelky XXL jsou zatím stále v kategorii kuriozit

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.