More

  39letý japonský návrhář Satoshi Kuwata okouzlil elitní porotu se svou značkou Setchu a získal tak letošní hlavní cenu koncernu LVMH. Kromě trofeje na něj čeká finanční odměna ve výši 400 tisíc eur a roční mentoring od největších tvůrčích jmen módních domů LVMH. Cenu Karla Lagerfelda obdrželi Luca Magliano a Julie Pelipas.

  Satoshi Kuwata volí organický přístup k módě

  Rodák z Kjóta není v oděvním průmyslu úplným nováčkem. V minulosti pracoval ve městech jako je Paříž, Milán, Londýn a New York, kde je móda mnohem víc než jen důležitou součástí každodenního života. Právě tato rozmanitost mu umožnila filozofický a organický přístup ke kreativitě a tvorbě. Pracoval pro Kanyeho West v tradičním pánském krejčovském domě Huntsman & Sons nebo pro Givenchy pod tehdejší taktovkou Riccarda Tisci.

  Kompromis mezi západními kulturami a Japonskem

  Název značky, v současnosti sídlící v Miláně, obsahuje poetický symbol. Je vytvořen ze slovního spojení „Wayo Setchu“, což naznačuje kompromis mezi západními kulturami a Japonskem a jejich prolínání. Kuwata tento princip promítá do svých návrhů, v nichž lze snadno nalézt nečekané fúze zdánlivě odlišného a míchání prvků klasického britského krejčovství s kulturním dědictvím své země. Obzvláště důležitým pilířem je funkčnost inspirovaná životním stylem země vycházejícího slunce. Zákazníci tak dostávají návod, jak skládat své Setchu oblečení, založený na technikách japonského fenoménu kimona. Užitečnost je doplněna lehkou a jednoduchou elegancí.

  Foto: LVMH Prize

  Italský luxus a upcyklace získaly speciální cenu Karla Lagerfelda

  Speciální cenu Karla Lagerfelda vybojoval italský návrhář Luca Magliano se svou značkou Magliano. Na pódiu se k němu připojila i další vítězka – Ukrajinka Julie Pelipas a její BETTTER. Oba obdrží částku 200 tisíc eur spolu s ročním mentoringem od zvučných jmen z řad LVMH. Magliano hrdě odkazuje na prvotřídní italský luxus etablovaný jeho předchůdci, zároveň však bere na vědomí rychle se měnící dobu, díky čemuž návrhy získávají autenticitu a svěží nádech. BETTTER staví do popředí potřebu udržitelnosti, zůstává věrná upcyklaci a příslibu snížení množství odpadu, který módní průmysl produkuje. Její zakladatelka dříve působila jako módní ředitelka ukrajinského Vogue.

  Foto: LVMH Prize

  Nejlepší z nejlepších – finalisté

  Do finále postoupili Raul Lopez se značkou Luar, Diotima – založená Rachel Scott, Aaron Esh, Paolina Russo se svou stejnojmennou značkou, Lucile Guilmard, Burç Akyol a Italka Veronica Leoni se značkou Quira.

  LVMH Prize slaví desáté narozeniny

  Jubilejní ročník 2023 má na číselné škále přívlastek desátý. Za tuto dobu uvedl ambiciózní projekt na prkna, znamenající módní svět, jména jako Demna Gvasalia, Simone Porte Jacquemus nebo Virgil Abloh. Organizátoři se nedávno rozhodli navýšit částky pro hlavní cenu i pro speciální cenu Karla Lagerfelda. Důvodem jsou rostoucí náklady v oblastech, které módní značka potřebuje k úspěšnému fungování. Porota byla tradičně složena z vlivných velikánů jako jsou Maria Grazia Chiuri, Marc Jacobs, Silvia Venturini Fendi, Kim Jones, Stella McCartney, Nicolas Ghesquière, Jonathan Anderson a Nigo. Generální ředitel LVMH Sidney Toledano vyzdvihl jedinečnost letošních finalistů, kteří se překvapivě zaměřili na materiály a inspirativně promítli do svých kolekcí elegantní, hodnotné a běžné siluety. V sídle LVMH Foundation předala hlavní cenu herečka Gal Gadot, čínská superstar Xin Liu zas ceny Karla Lagerfelda.

  Zdroje: Business of Fashion, WWD, laesetchu.com

  Vítězem prestižní ceny LVMH se stal Satoshi Kuwata a jeho Setchu. Předávaní se zúčastnily hvězdy jako Gal Gadot nebo Xin Liu

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.