Více

  Sledujte nás na Instagramu

  I když rok 2024 teprve začal, beauty svět zahltily předpovědi makeup trendů, které nás mají následující měsíce doprovázet. Patří mezi ně retro rudé rty jako vystřižené ze starých hollywoodských filmů. Současné odhady ovšem paradoxně očekávají i rozšíření naked lips. Oční stíny budeme pak letos volit v tmavých nebo zářivě barevných odstínech. Bát se nebudeme ani abstraktního líčení.

  Stará klasika je opět na scéně. S rudými rty nešlápnete vedle

  I když se vrací beauty trendy z 90. let minulého století, neplatí to zcela stoprocentně. Rtům bude totiž letos velet jiný hit. Na scénu se vrátila klasická retro rudá rtěnka. Popularitě se samozřejmě těšila už dříve. Podobně oblíbené trendy se ovšem rády opakovaně derou do podvědomí beauty nadšenců.

  Při výběru té perfektní rtěnky si tak dejte pozor, abyste vybírali klasický zářivý a spíše světlejší odstín. Skvěle pak bude vypadat po celý rok. Pro opravdu dokonalý look doporučujeme vybírat spíše z řad luxusních značek. Například Dior nedávno vydal řadu rudých rtěnek, se kterými tento trend zvládnete na jedničku.

  Zdroj: Dior

  Očním stínům bude velet námořnicky modrá. Přátelit se bude i s třpytkami

  Pokud jde o oční stíny, je jasné, že nude paletky letos ustoupí do pozadí. Jejich místa hrdě zaujmou zářivé a pestré barvy. V jejich čele pak bude stát námořnická modrá, a to v různých podobách. Chybu neuděláte ani s klasickými očními stíny nebo tenkými a přesnými linkami.

  O něco luxusněji ale bude vypadat kombinace sytě modré se třpytkami. Obojí pak můžete aplikovat po celém víčku nebo do záhybu, jako to vyzkoušela například značka Sisley Paris. Pokud nejste fanoušci modré, nevadí. Popularitu si letos vyslouží také výrazné odstíny zelené nebo fialové.

  Místo jednoduchých barev můžete zkusit trochu umění. Abstraktní líčení narůstá na oblibě

  Kromě barev bude letos populární ještě jiný výrazný druh líčení. Na oblibě totiž narůstá abstraktní makeup. Je tedy v podstatě úplně jedno, jakým způsobem si oční stíny rozhodnete aplikovat. Ať už zvolíte trojúhelník z tenkých linek, rozmazané bílé třpytky nebo barevné čáry, zazáříte.

  Pokud si ovšem se štětcem v ruce příliš nevěříte, nevadí. Vyzkoušet můžete řadu třpytek a nálepek, které jsou rovněž populární. Kolem očí si tak můžete do různých vzorů poskládat srdíčka, kytičky nebo hvězdičky. Decentnější variantou jsou pak jednoduché kamínky umístěné do kraje očí.

  Zdroj: Simihaze Beauty, Kulfi Beauty

  Grunge „devadesátkám“ se letos nevyhnete. Vyzkoušejte jejich moderní verzi

  Trendy z 90. let 20. století se v současnosti neprojevují jenom v módě. Své místo si našly také v beauty průmyslu. Na sociálních sítích proto letos mnohem častěji uvidíte také klasický „grunge“ look. Od svého vzniku si ovšem prošel menší proměnou. Naučte se proto aplikovat jeho modernější verzi.

  Ta spočívá především v tom, že budou tmavé oční stíny kolem očí ještě o něco více rozetřené. Cílem je tedy dosáhnout co nejvíce „rozmazaného“ looku. Zvolit pak můžete i spíše hnědé než černé odstíny. To stejné pak platí pro vykreslení vašich rtů. Rtěnku proto po okrajích rozetřete, jakoby do ztracena.

  Trendy budou paradoxně také naked lips. Zaměřte se na péči a lesk

  Posledním trendem, který jsme pro vás vybrali, jsou takzvané naked lips. Paradoxně jsou oblíbené ve stejnou dobu jako zmíněné rudé rty. Jedná se o makeup, při kterém nepoužijete téměř žádné produkty na rty. Cílem je dosáhnout co nejpřirozenějšího vzhledu. Neutrální rty můžete ovšem doplnit jiným makeupem dle libosti. Skvěle budou vypadat například s tmavšími očními stíny.

  Zaměřit byste se proto ale měli především na péči o své rty. Doporučujeme proto do své skin care rutiny zařadit peeling na rty a vyživující balzám. Trocha bezbarvého lesku na rty pak dotáhne look k dokonalosti. Naked lips pak na nedávném předávání Zlatých glóbů vyzkoušely například herečky Ayo Edebiri a Elizabeth Debicki.

  Zdroj: Reuters

  Zdroj: Glamour, Real Simple, Refinery29, Instagram, YouTube, Reuters

  Ve světě makeupu zazáří v roce 2024 barvy. Připravte se na rudé rty, abstraktní makeup i výrazné modré stíny

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.