Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Americký umělec Bruno Levy, který v minulosti spolupracoval například se značkou Hermès nebo Adidas, přichází s novým módní brandem Cigarettes. Svoji prvotinu chce věnovat každému, nehledě na pohlaví. Do popředí aktuální kolekce postavil barevné kardigany s lebkami nebo japonskými draky. O oblečení a obrazcích na něm smýšlí podobně jako o tetování na těle.

  Umělec a tatér, který sídlí v brooklynském Bandit Studiu, vydává svou první módní značku s názvem Cigarettes Bruno Levy. Jedná se o jeho první samostatný počin ve světě módy. V minulosti už ale také spolupracoval na projektech se značkami Hermès, Adidas nebo Cole Haan.

  Foto: Cigarettes Bruno Levy

  „Chtěl jsem expandovat do různých odvětví. Během svého života jsem vystřídal několik různých kariér. V jistém smyslu mám pocit, že Cigarettes je pro mě způsob, jak spojit spoustu věcí, které mě zajímaly,“ řekl Levy o uvedení značky na trh.

  Inspiraci našel v Japonsku

  Cigarettes se specializuje především na svetry, trička, kalhoty a košile. To vše v barevném, leč drsném stylu. Levy vysvětlil, že kardigany, které jsou k dispozici v široké škále barev, jsou hlavními produkty značky. A je opravdu o co stát! Inspiraci pro tento styl čerpal ze svého pobytu v Japonsku, konkrétně z japonských bund typu bomber, které začal předělávat do stylu kardiganu.

  Foto: Cigarettes Bruno Levy

  „Jsem převážně tatér. Posledních osm let svého života se věnuji tetování a bundy jsem vnímal spíše jako rozšíření své profese. Umístění, měřítko a způsob, jakým vnímáme obrazce na oblečení, jsou velmi podobné způsobu, jakým je tetování vnímáno na těle,“ popsal Bruno svoje emoce.

  Foto: Cigarettes Bruno Levy

  Hlavním cílem značky bylo vytvořit bezpohlavní kolekci. Oblečení je vyráběno na zakázku tak, aby se minimalizovalo plýtvání a snížilo se množství nadbytečného zboží. Proto je možné, že si na svůj kousek budete muset chvíli počkat. Všechny oděvy naleznete na internetových stránkách. Košile a kardigany pořídíte přibližně za 10 tisíc korun.

  „Hodně jsem se snažil vytvořit kolekci, kterou by chtěl nosit každý. Kolekci, která se nebude rozdělovat na pánské nebo dámské oblečení, protože je pro mě jako pro spotřebitele těžké najít něco, co je uprostřed, kde se můžu vyjádřit, ale zároveň to není úplně neutrální,“ dodal.

  Zdroj: WWD, Cigarettes

  Tattoo umělec Bruno Levy uvádí na trh módní značku Cigarettes

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.