Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Správnou vánoční náladu umí vytvořit nejen světýlky omotaný stromeček a pod ním schovaná hromada dárků. Sváteční atmosféru utváří především detaily, kterých si ne všichni všimnou. Příkladem je například dokonale nachystaná vánoční tabule. Inspirujte se výrobky luxusních značek, jejichž talíře, mísy, hrnky a sklenice vykouzlí všem stolovníkům úsměv na tváři.

  Vsaďte na zlatou a červenou klasiku. Sety jako z vánočních filmů nabízí ikonická značka Ginori

  Nová kolekce italské firmy Ginori s názvem The Oriente Italiano Gold je jako stvořená pro vánoční tabuli. Vybrat si můžete ze dvou variant, podle toho, do jakých barev jste se letos rozhodli ladit své vánoční dekorace. Jak bílé, tak červené nádobí je pak ručně zdobené zlatými dekoracemi.

  Kromě talířů jsou ale součástí kolekce také ozdobné vázy, čajové nebo kávové hrníčky či kouzelné krabičky. Jednotlivé prvky se navíc dají snadno kombinovat také s ostatními kolekcemi značky. Například menší bílý talíř můžete položit na pastelově růžový nebo blankytně modrý větší talíř.

  Zdroj: Ginori

  Inspirujte se kouzelným motýlím motivem od Diora. Vyberou si i milovníci jemných detailů

  Možná jste si všimli, že módní dům Dior se koncem roku zamiloval do motivu motýla. Objevil se proto také na jeho speciální sadě nádobí, kterou vytvořila kreativní ředitelka Dior Maison Cordeliade Castellane. Jedná se o poměrně jednoduchý set, který zdobí zlaté ilustrace motýlů nebo včel. Zamilujete si ho, pokud jste milovníci méně okázalého a elegantního stylu.

  Pravděpodobně se vám pak také zalíbí ostatní výrobky z dílny společnosti Dior. Vsází totiž především na svůj ikonický Toile de Jouy motiv, který hravě přetváří do různých přírodních motivů. Vybrat si můžete navíc z řady barev. Na vánoční stůl se dokonale hodí především burgundy odstín nebo šedo-zelená jednoduchá varianta.

  Zdroj: Dior

  Překvapte své hosty u vánoční hostiny. Popusťte při dekoraci svátečního stolu uzdu své fantazie

  O něco méně obvyklou variantu nabízí italská společnost Fornasetti. Představila totiž až téměř surrealistickou kolekci, která rozhodně vystoupí z řady jinak tradičních setů. Jejím hlavním prvkem jsou především ilustrace ženské tváře, které se objevují na dně talířů a misek, ale také na víčkách ozdobných krabiček. Pokud nemáte odvahu na celý set, i pár prvků z této kreativní řady pozvedne vaši sváteční tabuli na jinou úroveň.

  Zdroj: Fornasetti

  Nezapomeňte ani na luxusní skleničky. Ohromíte variantou od Tiffany & Co. nebo Ralph Lauren

  Luxusní sady svátečních talířů pak musí doplňovat stejně elegantní sklo. Pokud si letos chcete dopřát opravdový luxus, zkuste se podívat například na tvorbu slavného šperkařství Tiffany & Co. Nabízí totiž sadu jednoduchých skleniček, které doplňují zlaté detaily. Skvěle se tak budou hodit v případě, že okázalou barvu zvolíte pro zbytek svého nádobí.

  O něco více minimalistickou variantu pak najdete u módní společnosti Ralph Lauren. Vydala totiž řadu skleniček, inspirovanou ikonickým kostkovaným motivem slavného amerického návrháře. Vybrat si můžete jak z křišťálových skleniček na víno, tak šampaňské nebo vaše oblíbené sváteční koktejly.

  Zdroj: Tiffany & Co., Ralph Lauren

  Zdroje: Instagram

  Foto:Dior

  Sváteční nádobí vykouzlí správnou vánoční atmosféru. Inspirujte se tvorbou luxusních značek

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.