Pro lidi je přirozené, že prahnou po tom nejlepším z nejlepšího. A přesně na této myšlence je postavený recept na nejdražší mocktail světa. Představte si ty nejvymazlenější ingredience, co existují, popadněte šejkr a umíchejte si s námi ten nejvíc světový drink. Cheers!
Seznamte se s mocktaily
Mocktaily mají svůj původ v Americe, ale čím dál častěji se s tímto pojmem setkáváme i u nás. Jediný rozdíl mezi mocktailem a cocktailem je, že mocktail neobsahuje ani kapku alkoholu. V zásadě se však jedná o lahodné pití, ke všemu bez výčitek. Zkrátka ideální začít jeho kouzlo objevovat právě na takzvaný suchý únor, který vaše játra hodí zpátky do rovnováhy.
Někdo by mohl namítat, že bez alkoholu stařeného ve speciálních sudech, s letitou historií a dalších podobných vychytávek nikoho neohromíte. Proto vzniknul superdrahý mocktail složený ze surovin, ze kterých se zamotá hlava i milionáři. Až si zkontrolujete stav svého účtu, můžete se s námi pustit do nealkoholické variace drinku známého pod názvem Espresso Martini.
Foto: Pexels/Boys In Bristol Photohraphy
Jedinečné suroviny pro jedinečný drink
Na tradiční Espresso Martini potřebujete obvykle vodku, kávový likér, silné espresso, sirup a led. Na milionový mocktail potřebujete následující:
Voda: Lidské tělo je z 60% tvořené vodou, a proto dá rozum, že čím kvalitnější životodárnou tekutinu si dopřáváme, tím lépe. Jestliže existuje diamant mezi balenými vodami, pak by to byla právě Bling H20, která pochází z pramenů v pohoří Palomar v jižní Kalifornii. Trvá 10 až 125 let, než se voda dostane k tomuto podzemnímu prameni, takže je doslova filtrovaná přírodou. Lahev o objemu 750 ml stojí 40 USD. Samozřejmě pokud se vám to zdá levné, můžete si koupit speciální edici posetou deseti tisíci krystaly Swarovski za 2 700 USD.
Káva: Cibetky nejsou zdaleka jediná zvířátka, v jejichž trávicím traktu udělají enzymy při výrobě luxusní kávy své. Na Black Ivory Coffee jsou zapotřebí sloni. Počáteční proces zpracování této kávy rovněž spočívá v tom, že sloni zkonzumují kávové třešně, které následně vyloučí a další postup už si dovedete představit. Nakolik je to šílená představa, jedná se údajně o nejlahodnější kávu, jakou si můžete ke svému rannímu rituálu dopřát a tudíž šlape cibetkovému Kopi Luwak na paty. Cena za 56 g je 130 USD.
Mléko: Kravské mléko by bylo pro tak drahý drink příliš fádní. Navíc obsahuje o mnoho víc laktózy a alergenů než třeba mléko velbloudí. 30 ml za 5 dolarů z něj činí delikátně krémovou ingredienci.
Sladidlo: Představte si lásku a péči, jakou vinaři na Moravě věnují svým bobulím. Se stejným zápalem přistupují včelaři na Novém Zélandu k výrobě manukového medu, odkud pochází ten nejlepší, originální. Na českém trhu seženete 250 g od cca 800 korun, ale peníze teď jsou to poslední, na co bychom se v našem článku ohlíželi.
Ozdoba: Koktejl bez ozdoby by nebyl koktejl, platí to i v případě mocktailu. V pohádce Byl jednou jeden král platilo, že sůl je nad zlato. Možná to je tím, že ještě neznali jedlé zlato. Jedná se o skutečný drahý kov ve své čisté podobě, který je slisovaný na tloušťku nejtenčího papíru. Je sice pravda, že po chuťové stránce nic nečekejte. Jak ho pozřete, tak ho zase (bez následků) vyloučíte, ale těžko si asi dovedete představit luxusnější blyštivou ozdobu, která tak dobře symbolizuje bohatství. 500 mg stojí 3 500 korun.
K zakousnutí: Nadmíru chutná tečka dotáhne tento šperk ve sklenici k dokonalosti. La Madeline au Truffe je čokoládový lanýž toho hoden. Uvnitř čokoládového pouzdra se totiž ukrývá černý neboli perigordský lanýž. Je potřeba ještě jmenovat další suroviny? Za jednu pralinku o velikosti do deseti centimetrů si připravte 250 USD.
Až obstaráte všechny suroviny, čeká vás ta lehčí část. Za použití Black Ivory Coffee a vody Bling H20 uvaříte silné espresso. To smícháte s velbloudím mlékem a manukovým medem. V šejkru s ledem pořádně protřepete a napěníte. Do sklenice vhodné na martini skrze sítko nalijte nápoj, posypejte plátky jedlého zlata a ozdobte kouskem čokoládového lanýže, případně přikusujte za pití tohoto mocktailu pro boháče.
Foto: Mocktail
Připravte si šekové knížky
Suroviny jsou to vesměs všechny špičkové a kvalitní, místy až neuvěřitelné. Je tedy na čase vám vystavit účtenku. Sedíte? Jedna sklenička vás vyjde od 7 500 korun výš. Nákladné, ale co byste také od milionového mocktailu čekali. Na druhou stranu, víte, jak se to říká: „Peníze budou, my nebudem.”
Zdroj: Mocktail