More

  O víně se hovoří jako o nápoji králů, proto bylo vždy jen otázkou času, kdy luxusní vína začnou flirtovat s luxusní módou. Lídrem v této oblasti je konglomerát LVMH, ale najdou se i jiné návrhářské domy a obchodní skupiny, které si vzaly pod svá křídla staleté vinice i nedotčenou zem, aby přetavily své představy o dokonalém víně do skutečnost. Vydejte se s námi na malý výlet po vinicích světoznámých značek, které nezůstávají pouze u oblečení.

  Domaine des Lambrays

  Pokud chcete spojit přepychový gastronomický a módní zážitek, můžete tak učinit u jednoho z mnoha vinařství patřících pod LVMH. Historie jejich nejstarší usedlosti Domaine des Lambrays, kterou koupili v 2014, sahá do roku 1365. Jejich Clos des Lambrays Grand Cru odrůdy Pinot Noir je často zařazováno do seznamu sto nejlepších světových vín.

  Zdroj: LVMH

  Ao Yun

  Toužíte-li poznat chuť vinařské ambice LVMH z prostředí Himálají, je třeba se zaměřit na Ao Yun. Na dosud neprozkoumaném území se první tekuté zlato zrodilo v roce 2013. Jejich specialitou jsou zejména červená vína z odrůd Cabernet Sauvignon, Petit Verdot nebo Merlot.

  Zdroj: LVMH

  Domaine de l’Ille

  Víno z Provensálska s duší ostrova. Takto je popsána identita vinic z prostředí malebného ostrova Porquerolles poblíž Azurového pobřeží. Zároveň je od roku 2019 nejnovějším přírůstkem rodiny do Chanel. Vinařství pod vedením Nicolase Audebert soustřeďuje svou pozornost na bílé víno a jejich legendární rosé a snaží se do něj usilovně vkládat nádech svobodné provensálské charakteristiky. Kromě toho Nicolas spravuje další tři usedlosti s nálepkou Chanel-Château Rauzan-Ségla v Margaux, Châteaux Canon a Berliquet v Sant-Emilion.

  Zdroj: Domaine de l’Ille

  Il Borro

  Ferruccio Ferragamo, stojící v čele italské značky Salvatore Ferragamo, se díky koupi rozlehlého území opředeného historií a toskánským kouzlem postaral o plnohodnotný vinařský luxus spojený se zážitkovými aktivitami a dovolenkovou fantazií. Kromě pěstování odrůd červeného, bílého vína i rosé se celý areál stává i místem odpočinku. Nabízí exkluzivní ubytování ve stylu typických toskánských víl odkazujících na romantický středověk se vším, co k tomu patří. Součástí je i La Corte Spa pro zregenerování a harmonizaci duše i těla. Mimo jiné si vedle ochutnávek můžete svůj den vyplnit jízdou na koni, kulinářským či koktejlovým kurzem, případně i lovem lanýžů nebo návštěvou místního řemeslného workshopu.

  Zdroj: Il Borro

  Zdroje: LVMH, Domaine de l’Ille, Il Borro

  Vychutnejte si sklenku tekutého zlata z dílny Chanel nebo LVMH: vína od módních značek

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.