Více

  Sledujte nás na Instagramu

  O víně se hovoří jako o nápoji králů, proto bylo vždy jen otázkou času, kdy luxusní vína začnou flirtovat s luxusní módou. Lídrem v této oblasti je konglomerát LVMH, ale najdou se i jiné návrhářské domy a obchodní skupiny, které si vzaly pod svá křídla staleté vinice i nedotčenou zem, aby přetavily své představy o dokonalém víně do skutečnost. Vydejte se s námi na malý výlet po vinicích světoznámých značek, které nezůstávají pouze u oblečení.

  Domaine des Lambrays

  Pokud chcete spojit přepychový gastronomický a módní zážitek, můžete tak učinit u jednoho z mnoha vinařství patřících pod LVMH. Historie jejich nejstarší usedlosti Domaine des Lambrays, kterou koupili v 2014, sahá do roku 1365. Jejich Clos des Lambrays Grand Cru odrůdy Pinot Noir je často zařazováno do seznamu sto nejlepších světových vín.

  Zdroj: LVMH

  Ao Yun

  Toužíte-li poznat chuť vinařské ambice LVMH z prostředí Himálají, je třeba se zaměřit na Ao Yun. Na dosud neprozkoumaném území se první tekuté zlato zrodilo v roce 2013. Jejich specialitou jsou zejména červená vína z odrůd Cabernet Sauvignon, Petit Verdot nebo Merlot.

  Zdroj: LVMH

  Domaine de l’Ille

  Víno z Provensálska s duší ostrova. Takto je popsána identita vinic z prostředí malebného ostrova Porquerolles poblíž Azurového pobřeží. Zároveň je od roku 2019 nejnovějším přírůstkem rodiny do Chanel. Vinařství pod vedením Nicolase Audebert soustřeďuje svou pozornost na bílé víno a jejich legendární rosé a snaží se do něj usilovně vkládat nádech svobodné provensálské charakteristiky. Kromě toho Nicolas spravuje další tři usedlosti s nálepkou Chanel-Château Rauzan-Ségla v Margaux, Châteaux Canon a Berliquet v Sant-Emilion.

  Zdroj: Domaine de l’Ille

  Il Borro

  Ferruccio Ferragamo, stojící v čele italské značky Salvatore Ferragamo, se díky koupi rozlehlého území opředeného historií a toskánským kouzlem postaral o plnohodnotný vinařský luxus spojený se zážitkovými aktivitami a dovolenkovou fantazií. Kromě pěstování odrůd červeného, bílého vína i rosé se celý areál stává i místem odpočinku. Nabízí exkluzivní ubytování ve stylu typických toskánských víl odkazujících na romantický středověk se vším, co k tomu patří. Součástí je i La Corte Spa pro zregenerování a harmonizaci duše i těla. Mimo jiné si vedle ochutnávek můžete svůj den vyplnit jízdou na koni, kulinářským či koktejlovým kurzem, případně i lovem lanýžů nebo návštěvou místního řemeslného workshopu.

  Zdroj: Il Borro

  Zdroje: LVMH, Domaine de l’Ille, Il Borro

  Vychutnejte si sklenku tekutého zlata z dílny Chanel nebo LVMH: vína od módních značek

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.