More

  Luxusní značka Versace se přidala ke společnostem jako Burberry nebo Balenciaga. Podobně jako ony si totiž smazala veškeré příspěvky ze svého Instagramu. Hodlá tím vzbudit zájem fanoušků před zveřejněním podzimní kolekce.

  Módní společnosti čím dál častěji využívají své sociální sítě k upoutání pozornosti. Přistupují ovšem také k méně konvenčním metodám. Už jim totiž nestačí jen zveřejnění provokativní nebo originální fotky. Místo toho se rozhodnou veškeré své příspěvky smazat. Chtějí tím u svých sledovatelů vzbudit zvědavost a zájem o to, co nového chystají. K podobné strategii naposledy přistoupila například společnost Versace.

  Minulý týden si firma ze svého instagramového profilu odstranila veškeré příspěvky. Následně je nahradila černobílými výraznými fotografiemi zachycujícími nejnovější podzimní kolekci. Od pondělí je pak začala doplňovat také o jejich barevné verze. „Čerstvý přístup napříč našimi digitálními kanály nám umožňuje pokračovat ve vyprávění našeho příběhu a přináší publiku to nejlepší z Versace,“ vyjádřila se ke změně značka.

  Podobně odvážné rozhodnutí si módní společnost může mimo jiné dovolit také díky tomu, že ji na Instagramu sleduje na 29 milionů uživatelů. Odstranění fotografií pak ale nemusí znamenat pouhé oznámení nové kolekce, ale také začátek nového stylu publikování. Mateřskou společnost Versace, Capri Holdings, totiž začátkem srpna odkoupila firma Tapestry. Jedná se tedy o šanci pro čerstvý start.

  Značka Versace se vydala stejnou cestou jako Balenciaga, Burberry, Celine nebo Bottega Veneta

  „Naše poslední kolekce oslavuje vše, co na Versace milujeme. Sílu, krejčovství, náš přístup. Modelky a modelové se proto při focení cítili silní a odvážní, tedy přesně tak, jak si připadáte s našimi návrhy,“ okomentovala společnost nové příspěvky. Svým novým stylem tak následuje značky jako Balenciaga, Burberry, Celine, Saint Laurent nebo Bottega Veneta. Také ony se rozhodly promazat své sociální sítě.

  Například společnost Balenciaga uvolnila na svém Instagramu místo těsně před tím, než oznámila návrat do světa haute couture. Firma Burberry zase všechny své sociální sítě vyčistila ve znamení nástupu nového kreativního ředitele Daniel Lee. Ten pak podobnou strategii zaujal také ve vedení Bottega Veneta mezi roky 2018 až 2021. Tehdy se totiž rozhodl společnost ze sociálních sítí zcela odstranit.

  Zdroje: Fashion United, WWD, Marketing Interactive, Instagram, YouTube

  Prázdný Instagram se stává novým marketingovým tahem. Versace startuje podzim od nuly

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.