Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxusní značka Versace se přidala ke společnostem jako Burberry nebo Balenciaga. Podobně jako ony si totiž smazala veškeré příspěvky ze svého Instagramu. Hodlá tím vzbudit zájem fanoušků před zveřejněním podzimní kolekce.

  Módní společnosti čím dál častěji využívají své sociální sítě k upoutání pozornosti. Přistupují ovšem také k méně konvenčním metodám. Už jim totiž nestačí jen zveřejnění provokativní nebo originální fotky. Místo toho se rozhodnou veškeré své příspěvky smazat. Chtějí tím u svých sledovatelů vzbudit zvědavost a zájem o to, co nového chystají. K podobné strategii naposledy přistoupila například společnost Versace.

  Minulý týden si firma ze svého instagramového profilu odstranila veškeré příspěvky. Následně je nahradila černobílými výraznými fotografiemi zachycujícími nejnovější podzimní kolekci. Od pondělí je pak začala doplňovat také o jejich barevné verze. „Čerstvý přístup napříč našimi digitálními kanály nám umožňuje pokračovat ve vyprávění našeho příběhu a přináší publiku to nejlepší z Versace,“ vyjádřila se ke změně značka.

  Podobně odvážné rozhodnutí si módní společnost může mimo jiné dovolit také díky tomu, že ji na Instagramu sleduje na 29 milionů uživatelů. Odstranění fotografií pak ale nemusí znamenat pouhé oznámení nové kolekce, ale také začátek nového stylu publikování. Mateřskou společnost Versace, Capri Holdings, totiž začátkem srpna odkoupila firma Tapestry. Jedná se tedy o šanci pro čerstvý start.

  Značka Versace se vydala stejnou cestou jako Balenciaga, Burberry, Celine nebo Bottega Veneta

  „Naše poslední kolekce oslavuje vše, co na Versace milujeme. Sílu, krejčovství, náš přístup. Modelky a modelové se proto při focení cítili silní a odvážní, tedy přesně tak, jak si připadáte s našimi návrhy,“ okomentovala společnost nové příspěvky. Svým novým stylem tak následuje značky jako Balenciaga, Burberry, Celine, Saint Laurent nebo Bottega Veneta. Také ony se rozhodly promazat své sociální sítě.

  Například společnost Balenciaga uvolnila na svém Instagramu místo těsně před tím, než oznámila návrat do světa haute couture. Firma Burberry zase všechny své sociální sítě vyčistila ve znamení nástupu nového kreativního ředitele Daniel Lee. Ten pak podobnou strategii zaujal také ve vedení Bottega Veneta mezi roky 2018 až 2021. Tehdy se totiž rozhodl společnost ze sociálních sítí zcela odstranit.

  Zdroje: Fashion United, WWD, Marketing Interactive, Instagram, YouTube

  Prázdný Instagram se stává novým marketingovým tahem. Versace startuje podzim od nuly

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.