More

  Počátky pouzdrové sukně sahají do první poloviny 20. století. Od té doby je napříč dekádami považována za symbol rafinované ženskosti, ale také za oblíbený kousek každého pracovního šatníku, zejména díky své charakteristické a lichotivé siluetě. Přehlídky pro sezónu podzim/zima 2023/24 jí daly zcela nový, svěžejší nádech a potvrdily její status quo- jeden z nejžhavějších trendů nové sezóny. Pojďte se s námi podívat, jak vymanit pouzdrovou sukni z okovů kancelářského prostředí a zařadit ji do všedních dnů.

  Synonymum pro hvězdy, ženské osobnosti a femmes fatales

  Popularita pouzdrové sukně se stala jedním z definujících momentů minulého století. Revoluční nádech jí dal především Christian Dior, považovaný za průkopníka střihů. V roce 1954 představil linii „H-Line“, která ostře kontrastovala s jeho dřívější slavnou siluetou „The New Look“. Inspirace písmenem H spočívala především v rovné ženské siluetě a jemném zvýraznění boků, což vedlo k optickému prodloužení nohou. V průběhu 50. a 60. let se stala synonymem pro nezapomenutelné filmové hvězdy, silné ženské osobnosti a femmes fatales, jako byly Marilyn Monroe, Audrey Hepburn nebo Grace Kelly.

  Zdroj: Dior

  Podzim/zima 2023/24 je bezesporu sezónou sukní

  Pokud by existovala společná nit návrhářů pro přehlídky na podzimní a zimní sezónu, jistě by nesla název pouzdrová sukně. Zásadně se nám do paměti vryl první look z přehlídky Versace v Los Angeles, který nebojácně předváděla Gigi Hadid. Tento moment bezpochyby udal směřování současného trendu. Svou novou vizi tohoto elegantního spodního dílu představily například také Saint Laurent, Miu Miu a Dior.

  Zdroj: Versace, Saint Laurent, Miu Miu, Dior

  Pouzdrová sukně na způsob grain de poudre

  Pro tradiční, elegantní a formální vzhled v mezích byznysu byste rozhodně měli popřemýšlet o grain de poudre. Jedná se o vlnu (někdy doplněnou mohérem), která se často používá k výrobě obleků. Variaci grain de poudre nabízejí Saint Laurent i Versace.

  Zdroj: Saint Laurent, Versace

  Je libo přidat trochu denimu?

  Pro každodenní a běžné nošení klidně zvolte i džínovou verzi od Bottega Veneta nebo Citizens of Humanity doplněnou rozparkem.

  Zdroj: Bottega Veneta, Citizens of Humanity

  Verze z hřejivého žebrovaného úpletu

  Během chladnějších dnů býváme skeptičtí k nošení šatů nebo sukní. Stačí si však pohrát s materiálem, aniž byste se museli vzdát hřejivého pocitu. Zejména žebrované úplety jsou pro takové počasí ideální. Alexander McQueen a Michael Kors mají zimní verze pouzdrových sukní v syté švestkové a nadčasové slonovinové barvě.

  Zdroj: Alexander McQueen, Michael Kors

  Zdroje: Byrdie, Business of Fashion, Racked, Dior

  Foto:Reuters

  Pouzdrová sukně má tento podzim a zimu opět hlavní slovo

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.