Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Počátky pouzdrové sukně sahají do první poloviny 20. století. Od té doby je napříč dekádami považována za symbol rafinované ženskosti, ale také za oblíbený kousek každého pracovního šatníku, zejména díky své charakteristické a lichotivé siluetě. Přehlídky pro sezónu podzim/zima 2023/24 jí daly zcela nový, svěžejší nádech a potvrdily její status quo- jeden z nejžhavějších trendů nové sezóny. Pojďte se s námi podívat, jak vymanit pouzdrovou sukni z okovů kancelářského prostředí a zařadit ji do všedních dnů.

  Synonymum pro hvězdy, ženské osobnosti a femmes fatales

  Popularita pouzdrové sukně se stala jedním z definujících momentů minulého století. Revoluční nádech jí dal především Christian Dior, považovaný za průkopníka střihů. V roce 1954 představil linii „H-Line“, která ostře kontrastovala s jeho dřívější slavnou siluetou „The New Look“. Inspirace písmenem H spočívala především v rovné ženské siluetě a jemném zvýraznění boků, což vedlo k optickému prodloužení nohou. V průběhu 50. a 60. let se stala synonymem pro nezapomenutelné filmové hvězdy, silné ženské osobnosti a femmes fatales, jako byly Marilyn Monroe, Audrey Hepburn nebo Grace Kelly.

  Zdroj: Dior

  Podzim/zima 2023/24 je bezesporu sezónou sukní

  Pokud by existovala společná nit návrhářů pro přehlídky na podzimní a zimní sezónu, jistě by nesla název pouzdrová sukně. Zásadně se nám do paměti vryl první look z přehlídky Versace v Los Angeles, který nebojácně předváděla Gigi Hadid. Tento moment bezpochyby udal směřování současného trendu. Svou novou vizi tohoto elegantního spodního dílu představily například také Saint Laurent, Miu Miu a Dior.

  Zdroj: Versace, Saint Laurent, Miu Miu, Dior

  Pouzdrová sukně na způsob grain de poudre

  Pro tradiční, elegantní a formální vzhled v mezích byznysu byste rozhodně měli popřemýšlet o grain de poudre. Jedná se o vlnu (někdy doplněnou mohérem), která se často používá k výrobě obleků. Variaci grain de poudre nabízejí Saint Laurent i Versace.

  Zdroj: Saint Laurent, Versace

  Je libo přidat trochu denimu?

  Pro každodenní a běžné nošení klidně zvolte i džínovou verzi od Bottega Veneta nebo Citizens of Humanity doplněnou rozparkem.

  Zdroj: Bottega Veneta, Citizens of Humanity

  Verze z hřejivého žebrovaného úpletu

  Během chladnějších dnů býváme skeptičtí k nošení šatů nebo sukní. Stačí si však pohrát s materiálem, aniž byste se museli vzdát hřejivého pocitu. Zejména žebrované úplety jsou pro takové počasí ideální. Alexander McQueen a Michael Kors mají zimní verze pouzdrových sukní v syté švestkové a nadčasové slonovinové barvě.

  Zdroj: Alexander McQueen, Michael Kors

  Zdroje: Byrdie, Business of Fashion, Racked, Dior

  Foto:Reuters

  Pouzdrová sukně má tento podzim a zimu opět hlavní slovo

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.