Doba starousedlických módních stylů a směrů je už dávno pasé. Poslední roky nám módní scéna ukázala, že ani muži se nemusí bát ukázat, co v nich opravdu je. Styl je individuální věc, která nemá genderovou identitu. Jak jednou řekl Karl Lagerfeld: „Jste ta velikost, na kterou se cítíte“. Stejně tak je tomu u oblékání, kterým podtrhujete svou osobnost a umocňujete jím váš charakter.

Dnes vám ukážeme pět pánských módních ikon, u kterých je nejlepší se inspirovat. Většina z nich se proslavila hraním ve filmových nebo seriálových hitech. Svůj Instagram a ostatní sociální sítě už ale musely uvést jiným směrem. Tím byla a stále je právě móda.

Timothée Chalamet

Mladý a okouzlující herec, který slávu získal hlavně kvůli snímku Call me by your name. Timothée je francouzsko-amerického původu, takže módu má logicky v krvi. Navíc jeho přítelkyní je Lili Rose Depp, tudíž se jako dvojice červeným kobercům bezprostředně nevyhnou. Timothée tak v globálním hledisku prolomil pánský módní stereotyp. Lidé na něj nepohlíží pouze jako na módní ikonu, ale i jako na učebnicový příklad toho, že můžete vystoupit ven z davu bez jakýchkoliv obav z negativních reakcí.

Manu Rios

Nyní mluvíme o dalším talentovaném herci, známému především díky netflixovému seriálu Elite. Manu měl štěstí v tom, že je velmi pohledný a po úspěšném uvedení seriálu na obrazovkách byl ihned zasypán všemožnými „módními nabídkami“ a značky se o něj doslova přetahovaly. Manu se přímo vyžívá v extravagantní módě, ale zároveň upřednostňuje klasické módní prvky. Nebojí se sáhnout ani po dámských kouscích. V mixu s ryze pánskými kousky tak vytváří velmi zajímavé looky. Posuďte sami.

Lil Nas X

Přesouváme se do jiné umělecké sféry, a to do rapového prostředí. Lil Nas X, vlastním jménem Montero Lamar Hill prorazil se svým songem Old town road nejen v rádiích a na YouTube, ale hlavně na TikToku, kde jeho skladby lámou první příčky virálních soundů. Ale zpátky k módě. Jeho nejikoničtější oufit, ve kterém si ho představí snad všichni, navrhla sama Donatella Versace. Růžový feminní look vynesl na udělování cen Grammy v roce 2020. Od té doby ho nevidíme jinak, než v extravagantních a genderově fluidních outfitech.

Pharrell Williams

Celebrita opravdu velkého a dlouhodobého formátu. Pharrella snad není nutné nijak představovat. Nejspíš bude stačit fakt, že nevynechal snad žádnou přehlídku Chanelu. V dobách Karla Lagerfelda jsme je spolu mohli nesčetněkrát potkat, byly totiž blízcí přátelé. Chanel pro něj vytvářel originální a dechberoucí outfity, které bychom v konfekční řadě jen těžko pohledali. Svůj styl má korespondující se svým věkem, a přesto působí velmi odvázaně.

Oliver Bromfield

Nakonec se přesuneme do Londýna. Britský fashion influencer, který své sociální sítě zahlcuje pouze fashion&lifestyle kontentem. Zmiňujeme ho proto, že není ještě tak známý a proto nebere ohled na žádné značky a spolupráce, které jsou právně ošetřené. Nosí zkrátka to, co se mu líbí. Svou roli tak splňuje dokonale. Inspirovat se tu můžete bez ohledu na ceny a jakékoliv jiné materialistické hodnoty.

Zdroj: Instagram

Pět pánských módních ikon, které musíte znát. Oblékejte se bez hranic