More

  Doba starousedlických módních stylů a směrů je už dávno pasé. Poslední roky nám módní scéna ukázala, že ani muži se nemusí bát ukázat, co v nich opravdu je. Styl je individuální věc, která nemá genderovou identitu. Jak jednou řekl Karl Lagerfeld: „Jste ta velikost, na kterou se cítíte“. Stejně tak je tomu u oblékání, kterým podtrhujete svou osobnost a umocňujete jím váš charakter.

  Dnes vám ukážeme pět pánských módních ikon, u kterých je nejlepší se inspirovat. Většina z nich se proslavila hraním ve filmových nebo seriálových hitech. Svůj Instagram a ostatní sociální sítě už ale musely uvést jiným směrem. Tím byla a stále je právě móda.

  Timothée Chalamet

  Mladý a okouzlující herec, který slávu získal hlavně kvůli snímku Call me by your name. Timothée je francouzsko-amerického původu, takže módu má logicky v krvi. Navíc jeho přítelkyní je Lili Rose Depp, tudíž se jako dvojice červeným kobercům bezprostředně nevyhnou. Timothée tak v globálním hledisku prolomil pánský módní stereotyp. Lidé na něj nepohlíží pouze jako na módní ikonu, ale i jako na učebnicový příklad toho, že můžete vystoupit ven z davu bez jakýchkoliv obav z negativních reakcí.

  Manu Rios

  Nyní mluvíme o dalším talentovaném herci, známému především díky netflixovému seriálu Elite. Manu měl štěstí v tom, že je velmi pohledný a po úspěšném uvedení seriálu na obrazovkách byl ihned zasypán všemožnými „módními nabídkami“ a značky se o něj doslova přetahovaly. Manu se přímo vyžívá v extravagantní módě, ale zároveň upřednostňuje klasické módní prvky. Nebojí se sáhnout ani po dámských kouscích. V mixu s ryze pánskými kousky tak vytváří velmi zajímavé looky. Posuďte sami.

  Lil Nas X

  Přesouváme se do jiné umělecké sféry, a to do rapového prostředí. Lil Nas X, vlastním jménem Montero Lamar Hill prorazil se svým songem Old town road nejen v rádiích a na YouTube, ale hlavně na TikToku, kde jeho skladby lámou první příčky virálních soundů. Ale zpátky k módě. Jeho nejikoničtější oufit, ve kterém si ho představí snad všichni, navrhla sama Donatella Versace. Růžový feminní look vynesl na udělování cen Grammy v roce 2020. Od té doby ho nevidíme jinak, než v extravagantních a genderově fluidních outfitech.

  Pharrell Williams

  Celebrita opravdu velkého a dlouhodobého formátu. Pharrella snad není nutné nijak představovat. Nejspíš bude stačit fakt, že nevynechal snad žádnou přehlídku Chanelu. V dobách Karla Lagerfelda jsme je spolu mohli nesčetněkrát potkat, byly totiž blízcí přátelé. Chanel pro něj vytvářel originální a dechberoucí outfity, které bychom v konfekční řadě jen těžko pohledali. Svůj styl má korespondující se svým věkem, a přesto působí velmi odvázaně.

  Oliver Bromfield

  Nakonec se přesuneme do Londýna. Britský fashion influencer, který své sociální sítě zahlcuje pouze fashion&lifestyle kontentem. Zmiňujeme ho proto, že není ještě tak známý a proto nebere ohled na žádné značky a spolupráce, které jsou právně ošetřené. Nosí zkrátka to, co se mu líbí. Svou roli tak splňuje dokonale. Inspirovat se tu můžete bez ohledu na ceny a jakékoliv jiné materialistické hodnoty.

  Zdroj: Instagram

  Pět pánských módních ikon, které musíte znát. Oblékejte se bez hranic

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.