Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Doba starousedlických módních stylů a směrů je už dávno pasé. Poslední roky nám módní scéna ukázala, že ani muži se nemusí bát ukázat, co v nich opravdu je. Styl je individuální věc, která nemá genderovou identitu. Jak jednou řekl Karl Lagerfeld: „Jste ta velikost, na kterou se cítíte“. Stejně tak je tomu u oblékání, kterým podtrhujete svou osobnost a umocňujete jím váš charakter.

  Dnes vám ukážeme pět pánských módních ikon, u kterých je nejlepší se inspirovat. Většina z nich se proslavila hraním ve filmových nebo seriálových hitech. Svůj Instagram a ostatní sociální sítě už ale musely uvést jiným směrem. Tím byla a stále je právě móda.

  Timothée Chalamet

  Mladý a okouzlující herec, který slávu získal hlavně kvůli snímku Call me by your name. Timothée je francouzsko-amerického původu, takže módu má logicky v krvi. Navíc jeho přítelkyní je Lili Rose Depp, tudíž se jako dvojice červeným kobercům bezprostředně nevyhnou. Timothée tak v globálním hledisku prolomil pánský módní stereotyp. Lidé na něj nepohlíží pouze jako na módní ikonu, ale i jako na učebnicový příklad toho, že můžete vystoupit ven z davu bez jakýchkoliv obav z negativních reakcí.

  Manu Rios

  Nyní mluvíme o dalším talentovaném herci, známému především díky netflixovému seriálu Elite. Manu měl štěstí v tom, že je velmi pohledný a po úspěšném uvedení seriálu na obrazovkách byl ihned zasypán všemožnými „módními nabídkami“ a značky se o něj doslova přetahovaly. Manu se přímo vyžívá v extravagantní módě, ale zároveň upřednostňuje klasické módní prvky. Nebojí se sáhnout ani po dámských kouscích. V mixu s ryze pánskými kousky tak vytváří velmi zajímavé looky. Posuďte sami.

  Lil Nas X

  Přesouváme se do jiné umělecké sféry, a to do rapového prostředí. Lil Nas X, vlastním jménem Montero Lamar Hill prorazil se svým songem Old town road nejen v rádiích a na YouTube, ale hlavně na TikToku, kde jeho skladby lámou první příčky virálních soundů. Ale zpátky k módě. Jeho nejikoničtější oufit, ve kterém si ho představí snad všichni, navrhla sama Donatella Versace. Růžový feminní look vynesl na udělování cen Grammy v roce 2020. Od té doby ho nevidíme jinak, než v extravagantních a genderově fluidních outfitech.

  Pharrell Williams

  Celebrita opravdu velkého a dlouhodobého formátu. Pharrella snad není nutné nijak představovat. Nejspíš bude stačit fakt, že nevynechal snad žádnou přehlídku Chanelu. V dobách Karla Lagerfelda jsme je spolu mohli nesčetněkrát potkat, byly totiž blízcí přátelé. Chanel pro něj vytvářel originální a dechberoucí outfity, které bychom v konfekční řadě jen těžko pohledali. Svůj styl má korespondující se svým věkem, a přesto působí velmi odvázaně.

  Oliver Bromfield

  Nakonec se přesuneme do Londýna. Britský fashion influencer, který své sociální sítě zahlcuje pouze fashion&lifestyle kontentem. Zmiňujeme ho proto, že není ještě tak známý a proto nebere ohled na žádné značky a spolupráce, které jsou právně ošetřené. Nosí zkrátka to, co se mu líbí. Svou roli tak splňuje dokonale. Inspirovat se tu můžete bez ohledu na ceny a jakékoliv jiné materialistické hodnoty.

  Zdroj: Instagram

  Pět pánských módních ikon, které musíte znát. Oblékejte se bez hranic

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.