Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Ačkoliv se jedná o klasickou a typickou část šatníku pro podzim, toto téma nelze v této sezóně opomenout. Stejně rychle jako se mění počasí, tak se mění i módní trendy. Nadcházející podzim a blížící se zima nám přinášejí jasný vzkaz. V naší šatníkové sbírce kabátů nesmí chybět nadčasový design a vysoce kvalitní materiály. Naší hlavní pozornost věnujeme kabátům s maxi střihem, protože právě ty budou naším nejbližším společníkem během celé chladné sezóny.

  Výběr kabátu se zdá jako jednoduchá disciplína, bohužel tomu tak není. Je důležité si uvědomit, že jde o svrchní oděv, kterým zakryjete většinu své postavy, proto nelze tuto situaci podcenit. Stejně jako parfém, i kabát tvoří hlavní složku prvního dojmu. Všechny kousky, které vám dnes předvedeme, jsou dlouhé. A i ti z vás, kteří nedosahují modelkovské výšky a zdánlivě si myslí, že nemohou nosit dlouhé kabáty jsou na omylu. Správně střižený dlouhý kabát sedne všem, stačí si pohrát se správnou obuví, která kabát nejen dotáhne k výšinám, ale dokáže zeštíhlit i protáhnout celou siluetu.

  Vlna a kašmír na prvním místě

  Luxusní, skvěle padnoucí, minimalistické a zároveň výrazné kabáty, splňující všechny trendové požadavky letos předvedla značka The Row. Kolekce nám přinesla nadhled nad kombinací elegance s oversized střihy. Některé modely disponují větším streetovým nádechem, jiné zase zasahují do pařížského chic stylu. Navíc všechny materiály pochází z ověřených zdrojů a kvalita je tu na prvním místě. Pokud se tedy rozhodujete nad kašmírovým či vlněným kabátem, The Row stojí za úžasnou kolekcí, jejíž pořízení alespoň zvažte.

  Foto: The Row

  Leather coat

  Další nepostradatelnou složkou šatníku je i dlouhý kožený kabát. Nejlépe v tmavších barvách. Ať už se vám líbí lesklá či broušená kůže, rozhodně ho pořiďte nyní – je totiž nejvyšší čas. V zimních mrazivých dnes moc nezahřeje, vlivem okolního chladného vzduchu spíše udržuje zimu než teplo. Letošní velice oblíbenou verzí je i kožený kabát na styl trenchcoatu. Obě varianty pořídíte u módního domu Loewe. Při správném pečování vám tyto kousky vydrží celé roky.

  Foto: Loewe

  Shearling coats

  Ano, kabáty ze speciálně upravené ovčí srsti nás budou doprovázet až do jara. Nejen že nás ochrání před mrazem, ale vypadají opravdu honosně. Jde o vhodnou variantu pro všechny, kteří se neradi oblékají do jiných pravých kožešin. S ovcemi, ze kterých tento materiál pochází je zacházeno podle etických norem a nejsou kvůli své kožešině zabíjeny. Luxusní kousky má na kontě značka Khaite, která vytvořila úžasné kabáty, bundy i další kousky v tomto materiálu.

  Foto: Khaite

  Foto:Khaite

  Ovčí kožešina, kůže i kašmír. Materiály, které z maxi kabátů tvoří vaši druhou kůži

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.