Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ačkoliv se jedná o klasickou a typickou část šatníku pro podzim, toto téma nelze v této sezóně opomenout. Stejně rychle jako se mění počasí, tak se mění i módní trendy. Nadcházející podzim a blížící se zima nám přinášejí jasný vzkaz. V naší šatníkové sbírce kabátů nesmí chybět nadčasový design a vysoce kvalitní materiály. Naší hlavní pozornost věnujeme kabátům s maxi střihem, protože právě ty budou naším nejbližším společníkem během celé chladné sezóny.

  Výběr kabátu se zdá jako jednoduchá disciplína, bohužel tomu tak není. Je důležité si uvědomit, že jde o svrchní oděv, kterým zakryjete většinu své postavy, proto nelze tuto situaci podcenit. Stejně jako parfém, i kabát tvoří hlavní složku prvního dojmu. Všechny kousky, které vám dnes předvedeme, jsou dlouhé. A i ti z vás, kteří nedosahují modelkovské výšky a zdánlivě si myslí, že nemohou nosit dlouhé kabáty jsou na omylu. Správně střižený dlouhý kabát sedne všem, stačí si pohrát se správnou obuví, která kabát nejen dotáhne k výšinám, ale dokáže zeštíhlit i protáhnout celou siluetu.

  Vlna a kašmír na prvním místě

  Luxusní, skvěle padnoucí, minimalistické a zároveň výrazné kabáty, splňující všechny trendové požadavky letos předvedla značka The Row. Kolekce nám přinesla nadhled nad kombinací elegance s oversized střihy. Některé modely disponují větším streetovým nádechem, jiné zase zasahují do pařížského chic stylu. Navíc všechny materiály pochází z ověřených zdrojů a kvalita je tu na prvním místě. Pokud se tedy rozhodujete nad kašmírovým či vlněným kabátem, The Row stojí za úžasnou kolekcí, jejíž pořízení alespoň zvažte.

  Foto: The Row

  Leather coat

  Další nepostradatelnou složkou šatníku je i dlouhý kožený kabát. Nejlépe v tmavších barvách. Ať už se vám líbí lesklá či broušená kůže, rozhodně ho pořiďte nyní – je totiž nejvyšší čas. V zimních mrazivých dnes moc nezahřeje, vlivem okolního chladného vzduchu spíše udržuje zimu než teplo. Letošní velice oblíbenou verzí je i kožený kabát na styl trenchcoatu. Obě varianty pořídíte u módního domu Loewe. Při správném pečování vám tyto kousky vydrží celé roky.

  Foto: Loewe

  Shearling coats

  Ano, kabáty ze speciálně upravené ovčí srsti nás budou doprovázet až do jara. Nejen že nás ochrání před mrazem, ale vypadají opravdu honosně. Jde o vhodnou variantu pro všechny, kteří se neradi oblékají do jiných pravých kožešin. S ovcemi, ze kterých tento materiál pochází je zacházeno podle etických norem a nejsou kvůli své kožešině zabíjeny. Luxusní kousky má na kontě značka Khaite, která vytvořila úžasné kabáty, bundy i další kousky v tomto materiálu.

  Foto: Khaite

  Foto:Khaite

  Ovčí kožešina, kůže i kašmír. Materiály, které z maxi kabátů tvoří vaši druhou kůži

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.