Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V dnešní proměnlivé a odvážné době se pánská móda nechává unášet novými vlnami. Jednou z těch nejrevolučnějších je začlenění sukní i do pánské šatny. Zatímco mnozí stále váhají před přijetím tohoto módního kroku, módní domy letos jasně vyhlásily, že pánské sukně nejsou jen krátkodobým výstřelkem. Představují zásadní posun ve světě pánského oblékání.

  Pánské sukně jsou výzvou k přehodnocení tradic, kreativnímu experimentování a odvážným vyjádřením individuality. Designy, které se objevily v kolekcích renomovaných módních domů, jasně ukazují, že sukně pro muže nejsou pouze o estetice. Jedná se také o odhodlání zahodit předsudky a vytvořit nový standard pro mužský šatník.

  Své místo v oblasti pánských sukní utvrdil hlavně Thom Browne. Prosazuje skvěle padnoucí střihy i klasický vzhled

  Americký designér Thom Browne je momentálně největším průkopníkem pánských sukní. Jeho značka je jedna z prvních velkých společností, která sekci sukní zařadila i do běžné nabídky. Stejně jako u ní vyhledáte běžné pánské kalhoty, naleznete v její nabídce i sukně.

  Inspiraci čerpá mimo jiné z historických kiltů, které tuto oblast pánské módy značně formují. Podobně jako u dámských kolekcí, i zde si designér pohrává s různými délkami. Setkáte se tu proto jak s dlouhými, tak kratšími verzemi.

  Nepotkáte ovšem žádnou streetwear variantu. Thom Browne se soustředí primárně na formální a ležérní střihy. Volí proto excelentně střižené linie, které dokonale lahodí se siluetami postav. Kromě sukní stojí za zmínku i hojný výběr pokrývek hlavy nebo grafických potisků. Oba prvky se totiž v následujících sezónách stanou velice trendy.

  Zdroj: Thom Brown

  U Thoma ještě malý moment zůstaneme. Několik looků z jeho nedávné přehlídky pro podzim 2024 totiž obsahuje úžasnou kombinaci sukně s kalhotami. Jde o combo, se kterým se setkáváme už řadu let. Nejčastěji však ve více streetwear duchu. Thom Browne ale právě předvedl kolekci, která jasně praví, že sukně k dokonalosti dotáhne i formálnější outfit.

  Zdroj: Thom Browne

  Podobnou kombinaci, na rozdíl od Thoma Browne s přiléhavými sukněmi, vytvořil i módní dům Alexander McQueen. Ten se však rozhodl pro maxi sukni. U podobného střihu ale dbejte na výšku. Pokud nedosahujete modelových rozměrů, vyneste ji spíše s vysokými platformami nebo kovbojkami.

  Nápaditější modely nabízí Moschino. Kromě klasiky pořídíte i kraťasy se „sukňovým efektem“

  Na poptávku po pánských sukních zareagoval i svět značky Moschino. Nedisponuje stejnou nabídkou jako Thom Browne, na své si zde přijdou primárně milovníci alternativnějšího vzhledu. Kostky a atypický střih ze sukně dělají skvělého parťáka pro vytvoření originálnější formy outfitu. Pro menší odvážlivce je tu skvělá alternativa v podání kraťasů, které vytváří efekt podobný sukni.

  Zdroj: Moschino

  Streetstylovým králem pánských sukní se stává rapper ASAP Rocky. Ikonický look předvedl po boku Rihanny

  ASAP Rocky se v minulosti objevil hned v několika sukních. Nejznámější look však vynesl na Met Gala po boku Rihanny. Jeho styling byl naprosto dokonalý hned v několika směrech. Barevné propojení všech kousků mezi sebou korespondovalo, směs Gucci pásků pak vytvořila pomyslnou třešničku na dortu. Sako a kravata se zase postaraly o formální šarm.

  @billboard The moment we’ve all been waiting for: #Rihanna and #ASAPRocky close out the 2023 #MetGala carpet ♥️ #metgala2023 #redcarpet #firstmondayinmay ♬ original sound – billboard

  Na konec je tedy nutné říct, že sukně není pouze výhradou žen. Po několika letech, kdy si módní kousek oblíbily celebrity, influenceři i módní nadšenci, nachází sukně své místo i v mužském šatníku. Zdůrazňujeme, že móda nemá žádné pohlaví, avšak je nezbytné připomenout konzervativnějším pánům, že nošení sukně je plně relevantní a aktuální.

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Nová stálice pánského šatníku. Sukně definují styl moderního muže

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.