Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  V dnešní proměnlivé a odvážné době se pánská móda nechává unášet novými vlnami. Jednou z těch nejrevolučnějších je začlenění sukní i do pánské šatny. Zatímco mnozí stále váhají před přijetím tohoto módního kroku, módní domy letos jasně vyhlásily, že pánské sukně nejsou jen krátkodobým výstřelkem. Představují zásadní posun ve světě pánského oblékání.

  Pánské sukně jsou výzvou k přehodnocení tradic, kreativnímu experimentování a odvážným vyjádřením individuality. Designy, které se objevily v kolekcích renomovaných módních domů, jasně ukazují, že sukně pro muže nejsou pouze o estetice. Jedná se také o odhodlání zahodit předsudky a vytvořit nový standard pro mužský šatník.

  Své místo v oblasti pánských sukní utvrdil hlavně Thom Browne. Prosazuje skvěle padnoucí střihy i klasický vzhled

  Americký designér Thom Browne je momentálně největším průkopníkem pánských sukní. Jeho značka je jedna z prvních velkých společností, která sekci sukní zařadila i do běžné nabídky. Stejně jako u ní vyhledáte běžné pánské kalhoty, naleznete v její nabídce i sukně.

  Inspiraci čerpá mimo jiné z historických kiltů, které tuto oblast pánské módy značně formují. Podobně jako u dámských kolekcí, i zde si designér pohrává s různými délkami. Setkáte se tu proto jak s dlouhými, tak kratšími verzemi.

  Nepotkáte ovšem žádnou streetwear variantu. Thom Browne se soustředí primárně na formální a ležérní střihy. Volí proto excelentně střižené linie, které dokonale lahodí se siluetami postav. Kromě sukní stojí za zmínku i hojný výběr pokrývek hlavy nebo grafických potisků. Oba prvky se totiž v následujících sezónách stanou velice trendy.

  Zdroj: Thom Brown

  U Thoma ještě malý moment zůstaneme. Několik looků z jeho nedávné přehlídky pro podzim 2024 totiž obsahuje úžasnou kombinaci sukně s kalhotami. Jde o combo, se kterým se setkáváme už řadu let. Nejčastěji však ve více streetwear duchu. Thom Browne ale právě předvedl kolekci, která jasně praví, že sukně k dokonalosti dotáhne i formálnější outfit.

  Zdroj: Thom Browne

  Podobnou kombinaci, na rozdíl od Thoma Browne s přiléhavými sukněmi, vytvořil i módní dům Alexander McQueen. Ten se však rozhodl pro maxi sukni. U podobného střihu ale dbejte na výšku. Pokud nedosahujete modelových rozměrů, vyneste ji spíše s vysokými platformami nebo kovbojkami.

  Nápaditější modely nabízí Moschino. Kromě klasiky pořídíte i kraťasy se „sukňovým efektem“

  Na poptávku po pánských sukních zareagoval i svět značky Moschino. Nedisponuje stejnou nabídkou jako Thom Browne, na své si zde přijdou primárně milovníci alternativnějšího vzhledu. Kostky a atypický střih ze sukně dělají skvělého parťáka pro vytvoření originálnější formy outfitu. Pro menší odvážlivce je tu skvělá alternativa v podání kraťasů, které vytváří efekt podobný sukni.

  Zdroj: Moschino

  Streetstylovým králem pánských sukní se stává rapper ASAP Rocky. Ikonický look předvedl po boku Rihanny

  ASAP Rocky se v minulosti objevil hned v několika sukních. Nejznámější look však vynesl na Met Gala po boku Rihanny. Jeho styling byl naprosto dokonalý hned v několika směrech. Barevné propojení všech kousků mezi sebou korespondovalo, směs Gucci pásků pak vytvořila pomyslnou třešničku na dortu. Sako a kravata se zase postaraly o formální šarm.

  @billboard The moment we’ve all been waiting for: #Rihanna and #ASAPRocky close out the 2023 #MetGala carpet ♥️ #metgala2023 #redcarpet #firstmondayinmay ♬ original sound – billboard

  Na konec je tedy nutné říct, že sukně není pouze výhradou žen. Po několika letech, kdy si módní kousek oblíbily celebrity, influenceři i módní nadšenci, nachází sukně své místo i v mužském šatníku. Zdůrazňujeme, že móda nemá žádné pohlaví, avšak je nezbytné připomenout konzervativnějším pánům, že nošení sukně je plně relevantní a aktuální.

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Nová stálice pánského šatníku. Sukně definují styl moderního muže

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.