Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

  Největší rozmach tohoto stylu zaznamenáváme na začátku 20. století. S obdobím evropské prosperity se Mediterranean design svým způsobem dostal do každé movitější domácnosti. Lidé si totiž chtěli celoročně uchovat pocit dovolené v Jižní Evropě. Mediterranean style spojuje stavební kameny všech evropských, přímořských států. Dochází tedy k dokonalé fúzi nejrůznějších kulturních aspektů, které v domácnostech tvoří „něco mezi Španělskem a Řeckem“.

  @prettymediinteriors What dreams are made of 😍 #architecture #aesthetic #moodboard #interiordesign #mediteranian #inspiration #fyp #foryou #trending ♬ original sound – lanasmonkeys

  Mezi charakteristické znaky přímořského designu patří minimalisticky stavěné místnosti s řadou výrazných dekorací, printů i zdobení. Nezbytností je antický nábytek a přírodní barvy ve spojení s nebesky modrou a popelavě bílou barvou. Stavby v tomto stylu kladou důraz na vnitřní i venkovní obývací místnosti. Nejdůležitější složkou jsou však velké prostory. Dostatek místa totiž zajišťuje „nepřeplácanost“ všech objektů.

  @visiongoldenhour these interiors >>> #foryou #homeinspo #interiordesign #moroccan #mediterranean #countryside #fypシ ♬ original sound – 🕷️

  Teď už k jednotlivým příkladům. Se středozemní domácností můžete začít pomalu. Začněte například s výměnou nádobí a tableware, postupně pak přeměňte celý byt či dům. Nikdo na vás nespěchá. Oblíbená je i smršť úžasných dekorací, kterými svůj domov vyladíte pouze na teplé měsíce. Meze se zkrátka nekladou.

  Zdobená zrcadla

  Dekorace, která se mimo koupelny hodí do ložnice, předsíně, chodeb i šatny. Na velikosti také nezáleží, důležitý je jen rám. Musí být zdobený, nejlépe s antickými ornamenty. V aukční síni Sotheby’s si jistě poradíte.

  Foto: Sotheby’s

  Antický nábytek

  Bez něj by to nešlo. Zdobený a většinou tmavě hnědý nábytek nejlépe pořídíte na webu Pamono. Ceny se pohybují od 1 000 EUR. Svůj vysněný kousek tu určitě najdete. Jen dejte pozor na kombinování jednotlivých kusů.

  Foto: Pamono

  Barevné dekorace

  Tajnou ingrediencí středozemního designu jsou barevné dekorace. Právě ony z domu dělají takový přímořský skvost. Perfektně vám poslouží Dolce&Gabbana.

  Foto: Dolce&Gabbana

  Konečně se dostáváme k oblékání. V zásadě je to jednoduché. Pokud se v tomto stylu chcete oblékat, kombinujete #oldmoney se stejnými pravidly jako u tvoření středozemní domácnosti. Základem jsou kvalitní materiály v kombinaci s různými vzory. Učebnicovým příkladem je Jacquemus. Krémové podtóny ready-to-wear doplníte výraznějšími doplňky a můžete vyrazit.

  Foto: Jacquemus

  Pokud se vám na Mediterranean stylu nejvíce líbí typická modrá, nebojte se jí dát průchod a poohlédněte se po šatech od Bottega Veneta.

  Foto: Bottega Veneta

  Zaujala-li vás středomořská klasika natolik, že ji potřebujete praktikovat ihned, můžete začít v lednici. Doporučujeme prolistovat recepty od influencerky Violet Witchel. Její TikTok se středomořskou stravou jen hemží!

  @violet.cooks #meditteraneanfood #salad #glutenfree #dairyfree ♬ Back Pocket – Vulfpeck & Vulf

  Zdroj: TikTok, thespruce.com

  Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.