Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Každý lunární rok se nese v určitém znamení. Na rok 2024 pak připadl motiv draka, který se pomalu začíná objevovat také v kolekcích luxusních módních značek. Není divu, mimo jiné totiž značí i prosperitu. Společnosti tak vydávají speciální řady, plné výrazných barev i draků, aby oslavily blížící se nový začátek.

  Gucci slaví s nenápadnými dráčky i jemnými kontrastními barvami

  Italská společnost Gucci potvrdila svou touhu více se zaměřit na asijský trh. Pro příležitost blížícího se lunárního roku totiž vydala ucelenou speciální kolekci. Vystihuje ji především krémová barva, protkaná jinými kontrastními barvami.

  Lépe tak na ní vynikají především červené a modré odstíny, například v podobě květinového vzoru. Značka ovšem nezapomněla ani na motiv draka. Objevil se proto například na teplákové soupravě jako roztomilá nášivka. Vybrat si tak můžete jak z elegantních, tak více „sporty“ looků.

  Zdroj: Gucci

  Do oslav lunárního nového roku se zapojil i Tommy Hilfiger. Dává důraz na pospolitost a rodinu

  Další společností, která si oslavu roku draka nenechala ujít, je Tommy Hilfiger. Na rozdíl od ostatních ovšem neklade takový důraz na samotný symbol. Místo toho se rozhodla vyzdvihnout to, co má symbolizovat. Kromě prosperity totiž přináší také sílu, štěstí nebo úspěch. Takové hodnoty tedy Hilfiger nachází v komunitě a s ní spojeném optimismu a pospolitosti.

  Kousky pak návrhář vytvořil ve spolupráci se značkou Clot. Patří mezi ně například oboustranný bomber, tepláková souprava nebo rugby košile. Nejčastěji využívanou barvou je opět výrazná červená. Jednat se má tedy o nenápadné spojení Západu i Východu.

  Zdroj: Tommy Hilfiger

  Bottega Veneta se nebojí slavit ve velkém. Značka vydala speciální krátký film

  Hlavní roli v kampani Bottega Veneta oslavující lunární nový rok hraje slavná herečka a ambasadorka společnosti Shu Qi. Objeví se totiž ve speciálním krátkém filmu, který firma přichystala. Nese název The First Sunrise With You a má oslavovat začátek prvního dne nového lunárního roku.

  Režie snímku se ujal režisér Jess Jing Zou. Jeho podstatou je opět ukázat radost z pospolitosti a toho, že podobné okamžiky můžeme oslavovat se svými blízkými. Ve filmu se zároveň objeví kousky ze speciální kolekce, jako jsou tenisky Andiamo, Sardine a Orbit nebo kabelka Jodie se speciální rukojetí v podobě ocasu draka.

  Burberry draka opustil. Kolekce upoutá pozornost svým červeným odstínem

  Jednou ze značek, které motiv draka do svých kolekcí nezapojily, se stala britská společnost Burberry. Dává to smysl, jelikož se v poslední době snaží vydávat kolekce podtrhující „britskost“ jednotlivých kousků. Místo toho proto raději využila výrazný červený odstín, košile nebo stylové roláky a kabáty.

  Červenou barvu pak Burberry aplikoval na různé vzory, ať už ten v podobě růže nebo klasických kostek. Výsledné kousky pak značka nafotila na ulicích čínského města Chengdu. Objevily se tak například na ambasadorech, jako je herečka Tang Wei nebo herec Chen Kun.

  Zdroj: Burberry

  Do roztomilých návrhů se pustila značka Mulberry. Dráček vykoukne z kabelky i výstřihu

  Oslavy lunárního nového roku si nenechala ujít ani společnost Mulberry. Odhalila proto speciální kolekci, kterou nelze vystihnout jinak než jako roztomilou. Její součástí je, podobně jako u Gucci, především krémová barva. Doplněná není v tomhle případě o výrazné odstíny, ale jemné pastelové barvy nebo nenápadné žluto-červeno-zelené proužky.

  Klíčovým prvkem je ovšem opět motiv dráčka, tentokrát v opravdu nečekaně roztomilé verzi. Nášivku malého usmívajícího se dráčka umístila značka především na trička. Vykukovat vám tak může z výstřihu ladícího klasického kardiganu. Objevit se ale může také na kabelce, ze které jako by utíkal, vstříc novému lunárnímu roku.

  Zdroj: Mulberry

  Zdroje: WWD, Fashion Network, South China Morning Post, YouTube

  Módní značky slaví lunární nový rok. Kolekcím vévodí elegantní i roztomilý motiv draka

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.