Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Prada šokovala módní svět, když oznámila, že se bude podílet na tvorbě skafandrů pro NASA misi Artemis III. Návrhář Michael Kors zase hodlá cestovat do o něco více pozemské destinace. V prosinci totiž poprvé představí svou kolekci v Dubaji. Společnost Chanel přijala herečku Riley Keough za novou ambasadorku. Firmy Adidas Original a Moncler zase vydaly novou kolekci. Spolupráci oznámily i značky Kenzo a Levi’s.

  Chanel zastoupí další celebrita. Novou ambasadorkou značky se stala Riley Keough

  Do týmu ambasadorek luxusní značky Chanel se přidala herečka, režisérka a producentka Riley Keough. Objeví se proto také v chystané kampani pro jaro 2024. Herečka přitom s módním domem spolupracuje už několik let. Návrh slavné společnosti oblékla například při předávání cen Zlatý glóbus v roce 2017. Mezi další současné amabsadorky patří například celebrity jako Margot Robbie, Lily-Rose Depp nebo Marion Cotillard.

  Prada poletí na Měsíc. Podílí se na tvorbě skafandrů pro NASA misi Artemis III

  Společnost Axiom Space oznámila, že hodlá na nejnovější řadě skafandrů spolupracovat se značkou Prada. Společně tak vytvoří vybavení pro posádku NASA mise Artemis III. Ta se má stát první, která se od roku 1972 podívá na Měsíc. Italskou módní společnost si pak vedení Axiom Space vybralo díky jejím odborným znalostem materiálů a výrobních technik. S programem Artemis se pak do hlubokého vesmíru poprvé v historii podívá také žena.

  Adidas Original spolupracuje s Moncler. Společnosti vytvořily kolekci plnou virtuálních průzkumníků

  Kampaň The Art of Explorers se soustředí na různé druhy umění. Firmy Adidas Original a Moncler se totiž při její tvorbě rozhodly zahrnout nejen umělou inteligencí vygenerované obrazy, ale také sochaře, návrháře kostýmů nebo vizážisty. Samotná kolekce totiž propojuje prvky kreativity a futurismu. Modely oblečené do nejnovějších kousků tak na fotografiích doprovodily jejich virtuální „průzkumníci“.

  Společnou kolekci vydaly i značky Kenzo a Levi’s. Soustředily se na kulturní dědictví i džínovinu

  Spolupracovat se rozhodly rovněž společnosti Kenzo a Levi’s. V podzimní kolekci zahrnující asi 20 návrhů oslavují především džínovinu. Důraz chtěly dát nejen na funkčnost a praktičnost oblíbeného materiálu, ale také vlastní kulturní dědictví. Vytvořily tak zajímavou a jedinečnou kombinaci amerického a francouzsko-japonského stylu. Kampaň natočenou v Japonsku vytvořily filmařka Umi Ishihara a fotografka Ryu Ika.

  Michael Kors putuje do Dubaje. Poprvé tam představí svou kolekci

  Návrhář Michael Kors ještě nikdy nepředstavil kompletní kolekci mimo město New York. Jeho oznámení o plánované cestě do Dubaje je proto velkou událostí. V polovině prosince totiž ve městě představí svou jarní kolekci, kterou odhalil už v září v Brooklynu. Doplněná ale bude o nové kousky určené speciálně pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Miluju energii Dubaje. Lidé tam zbožňují luxus, módu a cestování. Je to perfektní kombinace,“ popsal své plány návrhář.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, Head Topics, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Prada míří na Měsíc, Chanel má novou tvář a Michael Kors dorazí do Dubaje

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.