Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Prada šokovala módní svět, když oznámila, že se bude podílet na tvorbě skafandrů pro NASA misi Artemis III. Návrhář Michael Kors zase hodlá cestovat do o něco více pozemské destinace. V prosinci totiž poprvé představí svou kolekci v Dubaji. Společnost Chanel přijala herečku Riley Keough za novou ambasadorku. Firmy Adidas Original a Moncler zase vydaly novou kolekci. Spolupráci oznámily i značky Kenzo a Levi’s.

  Chanel zastoupí další celebrita. Novou ambasadorkou značky se stala Riley Keough

  Do týmu ambasadorek luxusní značky Chanel se přidala herečka, režisérka a producentka Riley Keough. Objeví se proto také v chystané kampani pro jaro 2024. Herečka přitom s módním domem spolupracuje už několik let. Návrh slavné společnosti oblékla například při předávání cen Zlatý glóbus v roce 2017. Mezi další současné amabsadorky patří například celebrity jako Margot Robbie, Lily-Rose Depp nebo Marion Cotillard.

  Prada poletí na Měsíc. Podílí se na tvorbě skafandrů pro NASA misi Artemis III

  Společnost Axiom Space oznámila, že hodlá na nejnovější řadě skafandrů spolupracovat se značkou Prada. Společně tak vytvoří vybavení pro posádku NASA mise Artemis III. Ta se má stát první, která se od roku 1972 podívá na Měsíc. Italskou módní společnost si pak vedení Axiom Space vybralo díky jejím odborným znalostem materiálů a výrobních technik. S programem Artemis se pak do hlubokého vesmíru poprvé v historii podívá také žena.

  Adidas Original spolupracuje s Moncler. Společnosti vytvořily kolekci plnou virtuálních průzkumníků

  Kampaň The Art of Explorers se soustředí na různé druhy umění. Firmy Adidas Original a Moncler se totiž při její tvorbě rozhodly zahrnout nejen umělou inteligencí vygenerované obrazy, ale také sochaře, návrháře kostýmů nebo vizážisty. Samotná kolekce totiž propojuje prvky kreativity a futurismu. Modely oblečené do nejnovějších kousků tak na fotografiích doprovodily jejich virtuální „průzkumníci“.

  Společnou kolekci vydaly i značky Kenzo a Levi’s. Soustředily se na kulturní dědictví i džínovinu

  Spolupracovat se rozhodly rovněž společnosti Kenzo a Levi’s. V podzimní kolekci zahrnující asi 20 návrhů oslavují především džínovinu. Důraz chtěly dát nejen na funkčnost a praktičnost oblíbeného materiálu, ale také vlastní kulturní dědictví. Vytvořily tak zajímavou a jedinečnou kombinaci amerického a francouzsko-japonského stylu. Kampaň natočenou v Japonsku vytvořily filmařka Umi Ishihara a fotografka Ryu Ika.

  Michael Kors putuje do Dubaje. Poprvé tam představí svou kolekci

  Návrhář Michael Kors ještě nikdy nepředstavil kompletní kolekci mimo město New York. Jeho oznámení o plánované cestě do Dubaje je proto velkou událostí. V polovině prosince totiž ve městě představí svou jarní kolekci, kterou odhalil už v září v Brooklynu. Doplněná ale bude o nové kousky určené speciálně pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Miluju energii Dubaje. Lidé tam zbožňují luxus, módu a cestování. Je to perfektní kombinace,“ popsal své plány návrhář.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, Head Topics, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Prada míří na Měsíc, Chanel má novou tvář a Michael Kors dorazí do Dubaje

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.