More

  Módní svět je opět plný novinek. Společnost LVMH se stala oficiálním partnerem Olympijských her konaných roku 2024 v Paříži. Značku Valentino pak opouští její hlavní brand manažer Alessio Vannetti. Londýn se zase chystá na světovou výstavu Gucci Cosmos. Firma H&M žaluje Shein a značka Dior odhalila kampaň k podzimní pánské kolekci.

  Společnost LVMH podporuje sport. Stala se oficiálním partnerem Olympijských her 2024

  Olympijské hry 2024 konané v Paříži mají nového partnera. Stala se jím společnost LVMH, pod kterou spadají luxusní módní značky jako Louis Vuitton a Christian Dior nebo například Sephora. Francouzská sportovní delegace bude proto oblečená do návrhů jednoho z módních domů, které pod ni patří. Zároveň firma plánuje zorganizovat několik souvisejících iniciativ. „Sport je obrovským zdrojem inspirace pro naše značky,“ prohlásil navíc šéf LVMH Bernard Arnault.

  Londýn se připravuje na speciálního hosta. Do města míří výstava Gucci Cosmos

  Po svém zahájení v Šanghaji se světová výstava Gucci Cosmos přesouvá do Londýna, kde ji bude možné navštívit od 11. října do konce prosince. Konat se bude v prostorách s názvem 180 Studios. Spatřit na ní mohou milovníci módy nejvíce ikonické návrhy značky, vytvořené napříč její 102 let starou historií. Britská umělkyně Es Devlin, starající se o design výstavy, pak pro Londýn vytvořila speciální elementy. Vzdát mají poctu městu, který inspiroval práci samotného Guccio Gucci.

  Valentino opouští brand manažer Alessio Vannetti. Na jeho místo přicházejí tři nové osobnosti

  Nyní už bývalý hlavní brand manažer značky Valentino Alessio Vannetti pracoval hned na několika jejích aspektech. Na starosti měl totiž komunikaci, sociální média, grafický design, pořádání událostí, archiv, i digitální marketing. Před příchodem do módního domu Valentino pracoval pro značku Gucci. Nyní si však jeho náplň práce rozdělí tři osobnosti, které mají za úkol ho nahradit. Patří mezi ně Laurent Bergamo, Andrea Cappi a Yigit Turhan.

  Značka H&M zažalovala společnost Shein. Viní ji z krádeže jejích originálních návrhů

  Zástupci H&M se nejspíše potkají u soudu se svými protějšky ze společnosti Shein. Podle nich totiž známý módní řetězec okopíroval její návrhy oblečení. „Důvodem je obrovské množství neautorizovaných reprodukcí našich autorských děl,“ napsala švédská firma do žaloby. Vedení Shein se k situaci ovšem prozatím odmítlo vyjádřit. Nedávno přitom značku ze stejného důvodu zažalovali také tři nezávislí umělci z Kalifornie.

  Pánskou podzimní kolekci ponořil Dior do šedé. Barva má připomínat řeku Temži a Seinu

  Luxusní francouzská značka Dior zveřejnila novou kampaň pro podzimní pánskou kolekci. Vystihují ji především různé odstíny šedé. Ty mají odkázat na londýnskou řeku Temži a pařížskou Seinu. Představovat mají zároveň i práci návrháře Yves Saint Laurent, kterou za sebou v módním domě Dior kdysi zanechal. „Soustředil jsem se rovněž na pohyb a prolínání kontextu ženskosti a maskulinity,“ vysvětlil svoji představu kreativní ředitel Kim Jones.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Retail Gazette, Twitter, YouTube

  Módní novinky v kostce: Londýn přivítá Gucci Cosmos, LVMH podpoří Olympijské hry a H&M žaluje Shein

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.