Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět je opět plný novinek. Společnost LVMH se stala oficiálním partnerem Olympijských her konaných roku 2024 v Paříži. Značku Valentino pak opouští její hlavní brand manažer Alessio Vannetti. Londýn se zase chystá na světovou výstavu Gucci Cosmos. Firma H&M žaluje Shein a značka Dior odhalila kampaň k podzimní pánské kolekci.

  Společnost LVMH podporuje sport. Stala se oficiálním partnerem Olympijských her 2024

  Olympijské hry 2024 konané v Paříži mají nového partnera. Stala se jím společnost LVMH, pod kterou spadají luxusní módní značky jako Louis Vuitton a Christian Dior nebo například Sephora. Francouzská sportovní delegace bude proto oblečená do návrhů jednoho z módních domů, které pod ni patří. Zároveň firma plánuje zorganizovat několik souvisejících iniciativ. „Sport je obrovským zdrojem inspirace pro naše značky,“ prohlásil navíc šéf LVMH Bernard Arnault.

  Londýn se připravuje na speciálního hosta. Do města míří výstava Gucci Cosmos

  Po svém zahájení v Šanghaji se světová výstava Gucci Cosmos přesouvá do Londýna, kde ji bude možné navštívit od 11. října do konce prosince. Konat se bude v prostorách s názvem 180 Studios. Spatřit na ní mohou milovníci módy nejvíce ikonické návrhy značky, vytvořené napříč její 102 let starou historií. Britská umělkyně Es Devlin, starající se o design výstavy, pak pro Londýn vytvořila speciální elementy. Vzdát mají poctu městu, který inspiroval práci samotného Guccio Gucci.

  Valentino opouští brand manažer Alessio Vannetti. Na jeho místo přicházejí tři nové osobnosti

  Nyní už bývalý hlavní brand manažer značky Valentino Alessio Vannetti pracoval hned na několika jejích aspektech. Na starosti měl totiž komunikaci, sociální média, grafický design, pořádání událostí, archiv, i digitální marketing. Před příchodem do módního domu Valentino pracoval pro značku Gucci. Nyní si však jeho náplň práce rozdělí tři osobnosti, které mají za úkol ho nahradit. Patří mezi ně Laurent Bergamo, Andrea Cappi a Yigit Turhan.

  Značka H&M zažalovala společnost Shein. Viní ji z krádeže jejích originálních návrhů

  Zástupci H&M se nejspíše potkají u soudu se svými protějšky ze společnosti Shein. Podle nich totiž známý módní řetězec okopíroval její návrhy oblečení. „Důvodem je obrovské množství neautorizovaných reprodukcí našich autorských děl,“ napsala švédská firma do žaloby. Vedení Shein se k situaci ovšem prozatím odmítlo vyjádřit. Nedávno přitom značku ze stejného důvodu zažalovali také tři nezávislí umělci z Kalifornie.

  Pánskou podzimní kolekci ponořil Dior do šedé. Barva má připomínat řeku Temži a Seinu

  Luxusní francouzská značka Dior zveřejnila novou kampaň pro podzimní pánskou kolekci. Vystihují ji především různé odstíny šedé. Ty mají odkázat na londýnskou řeku Temži a pařížskou Seinu. Představovat mají zároveň i práci návrháře Yves Saint Laurent, kterou za sebou v módním domě Dior kdysi zanechal. „Soustředil jsem se rovněž na pohyb a prolínání kontextu ženskosti a maskulinity,“ vysvětlil svoji představu kreativní ředitel Kim Jones.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Retail Gazette, Twitter, YouTube

  Módní novinky v kostce: Londýn přivítá Gucci Cosmos, LVMH podpoří Olympijské hry a H&M žaluje Shein

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.