Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Polovina týdne s sebou přináší novinky ze světa módy. Tou největší je zaručeně odkoupení magazínu i-D supermodelkou Karlie Kloss. Společnost Tiffany & Co. zase oznámila novou ambasadorku. Značka Balmain představila virtuální funkci na zkoušení oblečení. Burberry odhalilo novou řadu speciálních šál. V Paříži se pak chystá nová výstava zachycující módu i kulturu prvních 20 let 20. století.

  Značka Tiffany & Co. rozšířila řadu ambasadorů. Přivítala francouzskou herečku Camille Cottin

  Známá šperkařská společnost Tiffany & Co. chtěla opět vyzdvihnout své propojení s Francií. Alespoň to jmenovala jako jeden z důvodů, proč si za svou novou ambasadorku vybrala právě francouzskou herečku Camille Cottin. Kromě toho vedení značky prohlásilo, že obdivuje její „výjimečný talent, skvělý vkus a vrozený humor“. Prozatím ovšem neoznámilo žádnou kampaň, ve které by se měla objevit.

  Známý magazín i-D má novou majitelku. Stala se jí supermodelka Karlie Kloss

  Společnost Vice Media prodala svůj magazín i-D. Získala ho firma Bedford Media, kterou vede supermodelka a podnikatelka Karlie Kloss. Jedná se o časopis, který roku 1980 založil bývalý umělecký ředitel Vogue Terry Jones. Původně se soustředil především na punk a post-punk éru Velké Británie. V současnosti ovšem cílí především na globální mladistvou kulturu. Známá modelka pak oznámila, že má pro magazín „vlastní vizi“.

  Společnost Burberry vydala speciální řadu šál. Oslavují zahrady Highgrove krále Karla III.

  Britská luxusní značka Burberry odhalila limitovanou edici šál. Rozhodla se totiž spolupracovat s umělcem Sammi Lynch, který vystudoval Královskou školu kreslení. Jedinečné hedvábné kousky totiž pokryl svými originálními ilustracemi zachycujícími zahrady Highgrove. Jedná se o soukromou rezidenci britského krále Karla III. Čtyři produkty pak umně odrážejí jednotlivá roční období.

  V muzeu Petit Palais se chystá nová výstava. Zachytit má módní a kulturní vývoj prvních 20 let minulého století

  Od úterý 14. listopadu do 14. dubna budete mít možnost navštívit v pařížském muzeu Petit Palais výstavu s názvem Modern Paris, 1905-1925. Soustředí se totiž na vývoj módy, umění a kultury v tomto slavném období. Zachycuje tak nejen umění, módu a fotografii, ale také architekturu nebo luxusní nábytek. Mezi představenou tvorbu patří také kousky z dílny návrhářů Paul Poiret nebo Jeanne Lanvin. Své místo mají ale také první návrhy domu Cartier.

  Balmain se ponořil do virtuálního světa. Nabídne 3D možnost zkoušení nových luxusních kousků

  Chystáte se pořídit nový kousek od Balmain, ale nejste si jistí, jak vám sedne? Vedení známé značky má pro vás řešení. Zahájilo totiž spolupráci s technologickou firmou Bods. Přidalo proto na své stránky funkci, která vám umožní si outfity vyzkoušet virtuálně. Vytvořit si totiž můžete vlastního 3D avatara s vašimi rozměry. Prozatím si tímhle způsobem můžete obléci sedm ready-to-wear designů, dvě kabelky a jeden pár bot.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, The Hollywood Reporter, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Módní novinky v kostce: Karlie Kloss odkoupila i-D, Tiffany & Co. má novou ambasadorku a Balmain objevuje virtuální svět

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.