Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Domy a značky jako Chanel, Louis Vuitton nebo Dior jsou etablovaná a zvučná jména nejen pro módní nadšence. Jejich kořeny často sahají hluboko do minulosti, někdy až 200 let zpátky. Čas je však neúprosný a my se nacházíme v 21. století, kdy je v plném rozkvětu další generace kreativců. Jaké nové značky se objevují na obzoru, které se v přílivu budoucnosti jistě zapíší do historie?

  I.AM.GIA

  Recyklace trendů jako Y2K je momentálně v plném proudu a své o tom ví i I.AM.GIA. Australská značka založená v roce 2017 si získala popularitu hlavně díky Belle Hadid, Emily Ratajkowski nebo Romee Strijd. Kolekce mají nádech rané 2000s módy s příměsí svůdnosti. Nesmí chybět kalhoty s nízkým pasem, teplákové soupravy, minisukně a sluneční brýle ve stylu Paris Hilton. V nejnovější resortní kampani se objevila topmodelka Elsa Hosk.

  Zdroj: I.AM.GIA

  FFORME

  Čerstvým přírůstkem je americká značka FFORME. V jejím srdci se skrývá skutečný minimalismus, tichý luxus, oxymóron v podobě zásady méně je více a architektura přetvořená do látky. Hlavní pointou je oslava ženské formy. Její kreativní ředitel Paul Herbers v minulosti absolvoval kvalitní trénink u The Row, Maison Margiela nebo Louis Vuitton pod vedením Marc Jacobs. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jejich artisticky a kvalitně zpracované úplety.

  Zdroj: FFORME

  MAISON KIMHĒKIM

  Minimalismus, couture efekt a korejské dědictví se setkávají jedině v MAISON KIMHĒKIM. Značka založená v roce 2016 v současnosti dominuje pařížské scéně. Kreativní ředitel Kiminte Kimhekim se od útlého věku inspiroval oděvním řemeslem své babičky. Po působení u Balenciaga se rozhodl jít vlastní cestou a výsledkem jsou excelentní moderní siluety s důrazem na detail a krejčovské umění na úrovni vysoké módy.

  Zdroj: MAISON KIMHĒKIM

  Cult Gaia

  Inspirace matkou přírodou a ženskostí v kombinaci s hravostí a živým designem proudí v žilách značky. Vše začalo v roce 2012, kdy se bývalá stážistka u Narciso Rodriguez a Jason Wu rozhodla transformovat své hobby v byznys. Původně se zaměřovala na doplňky, nyní nabízí vše od topů až po boty. Průlomový okamžik nastal v roce 2016, kdy se kabelka The Ark Bag stala kultovní, zejména poté, co byla zvěčněna na fotografii ve společnosti Beyoncé.

  Zdroj: Cult Gaia

  Zdroje: FashionUnited, I.AM.GIA, FFORME, MAISON KIMHĒKIM, Cult Gaia

  Mladé módní značky na vzestupu, které si zaslouží vaši pozornost

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.