Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Letošní záplava týdnů módy oficiálně začala. První přehlídky přivítalo od pátku jedno z hlavních měst módy, tedy Milán. Návštěvníky ohromila především kolekce Emporio Armani s námořnickým nádechem. S tenkou hranicí mezi městem a venkovem si zase pohrál módní dům Prada i Fendi. JW Anderson se inspiroval uměním a Sabato de Sarno potvrdil své směřování u módního domu Gucci.

  Námořnický styl je zpět. Luxusní eleganci mu vdechl Armani

  Jednou z nejúspěšnějších přehlídek uplynulého Milánského týdne pánské módy se stala ta z dílny Giorgia Armani. Oslnila mimo jiné tím, že ji návrhář vytvořil ve svých devětaosmdesáti letech. Kromě toho ale také perfektně obnovila námořnický styl. Na mola se totiž vrátil v podobě dlouhých elegantních navy kabátů, dvouřadých obleků, širokých béžových kalhot nebo námořnických čapek a šátků. Své si tak v excelentní kolekci najde každý.

  Zdroj: Emporio Armani

  Hranici mezi kanceláří a přírodou smazala Prada. Oslavuje změny ročních období

  Italský módní dům Prada tentokrát překvapil především konceptem přehlídky než jednotlivými módními kousky. Kreativní duo Miuccia Prada a Raf Simons se totiž rozhodlo soustředit na tenzi mezi životem uvnitř kanceláří a v přírodě. Tématu odpovídalo také prosklené molo odhalující podzimní spadané listy a zelený mech. V kolekci pak nechyběly klasické pracovní obleky, trendy pastelové barvy, balaclavy nebo fresh námořnické prvky.

  Zdroj: Prada

  Andersona inspiroval Kubrickův ikonický film. Do kolekce nechal prostoupit umění

  Značka JW Anderson opět odhalila nikým nečekané kousky. Tentokrát překvapila hned z několika důvodů. Tím prvním je, že se v celé kolekci neobjevily téměř jediné kalhoty. Místo toho modelové oblékli černé spodní prádlo a ladící silonky. Doplněné byly o oversized svetry nebo mikiny. Druhým překvapením pak bylo, že je pokrývaly potisky obrovských koček nebo umění z dílny Christine Kubrick. Anderson se totiž zamiloval do její tvorby, kterou objevil v Kubrickově klasickém filmu Eyes Wide Shut.

  Sabato de Sarno potvrdil své směřování. Využil „zrcadlení“ zářijové kolekce

  Nejnovější kolekce Gucci z dílny Sabato de Sarno příliš nepřekvapila. Nutno ovšem podotknout, že takový byl její záměr. Návrhář se totiž rozhodl potvrdit své směřování v čele luxusního módního domu. Vysvětlil, že pánská řada má proto odrážet tu dámskou, kterou odhalil už loni v září. Její součástí jsou proto klasické i vzorované obleky i kožené bundy sahající do pasu nebo téměř na zem. Veškerou tvorbu pak propojil lákavý burgundy odstín.

  Zdroj: Gucci

  Na hranici mezi městem a přírodou stojí i Fendi. Značka propojila tradici s modernitou

  Podobně jako Prada, také módní dům Fendi si pohrál s rozdíly mezi městem a venkovem. „Pracovala jsem s klasikou, ale dala jí moderní identitu,“ popsala návrhářka Silvia Venturini Fendi. Výrazným prvkem je ovšem také velké množství ženských elementů. Většina modelů totiž oblékla nějakou verzi sukně, kiltu nebo takzvaných skorts. Začíná být tedy čím dál víc jasné, že sukně na mužích už nejsou jen pomíjivým trendem milovníků vysoké módy.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, HypeBeast, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Milán odstartoval letošní týdny módy. Armani ohromil námořnickým stylem a Prada chic business outfity

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.