Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Letošní záplava týdnů módy oficiálně začala. První přehlídky přivítalo od pátku jedno z hlavních měst módy, tedy Milán. Návštěvníky ohromila především kolekce Emporio Armani s námořnickým nádechem. S tenkou hranicí mezi městem a venkovem si zase pohrál módní dům Prada i Fendi. JW Anderson se inspiroval uměním a Sabato de Sarno potvrdil své směřování u módního domu Gucci.

  Námořnický styl je zpět. Luxusní eleganci mu vdechl Armani

  Jednou z nejúspěšnějších přehlídek uplynulého Milánského týdne pánské módy se stala ta z dílny Giorgia Armani. Oslnila mimo jiné tím, že ji návrhář vytvořil ve svých devětaosmdesáti letech. Kromě toho ale také perfektně obnovila námořnický styl. Na mola se totiž vrátil v podobě dlouhých elegantních navy kabátů, dvouřadých obleků, širokých béžových kalhot nebo námořnických čapek a šátků. Své si tak v excelentní kolekci najde každý.

  Zdroj: Emporio Armani

  Hranici mezi kanceláří a přírodou smazala Prada. Oslavuje změny ročních období

  Italský módní dům Prada tentokrát překvapil především konceptem přehlídky než jednotlivými módními kousky. Kreativní duo Miuccia Prada a Raf Simons se totiž rozhodlo soustředit na tenzi mezi životem uvnitř kanceláří a v přírodě. Tématu odpovídalo také prosklené molo odhalující podzimní spadané listy a zelený mech. V kolekci pak nechyběly klasické pracovní obleky, trendy pastelové barvy, balaclavy nebo fresh námořnické prvky.

  Zdroj: Prada

  Andersona inspiroval Kubrickův ikonický film. Do kolekce nechal prostoupit umění

  Značka JW Anderson opět odhalila nikým nečekané kousky. Tentokrát překvapila hned z několika důvodů. Tím prvním je, že se v celé kolekci neobjevily téměř jediné kalhoty. Místo toho modelové oblékli černé spodní prádlo a ladící silonky. Doplněné byly o oversized svetry nebo mikiny. Druhým překvapením pak bylo, že je pokrývaly potisky obrovských koček nebo umění z dílny Christine Kubrick. Anderson se totiž zamiloval do její tvorby, kterou objevil v Kubrickově klasickém filmu Eyes Wide Shut.

  Sabato de Sarno potvrdil své směřování. Využil „zrcadlení“ zářijové kolekce

  Nejnovější kolekce Gucci z dílny Sabato de Sarno příliš nepřekvapila. Nutno ovšem podotknout, že takový byl její záměr. Návrhář se totiž rozhodl potvrdit své směřování v čele luxusního módního domu. Vysvětlil, že pánská řada má proto odrážet tu dámskou, kterou odhalil už loni v září. Její součástí jsou proto klasické i vzorované obleky i kožené bundy sahající do pasu nebo téměř na zem. Veškerou tvorbu pak propojil lákavý burgundy odstín.

  Zdroj: Gucci

  Na hranici mezi městem a přírodou stojí i Fendi. Značka propojila tradici s modernitou

  Podobně jako Prada, také módní dům Fendi si pohrál s rozdíly mezi městem a venkovem. „Pracovala jsem s klasikou, ale dala jí moderní identitu,“ popsala návrhářka Silvia Venturini Fendi. Výrazným prvkem je ovšem také velké množství ženských elementů. Většina modelů totiž oblékla nějakou verzi sukně, kiltu nebo takzvaných skorts. Začíná být tedy čím dál víc jasné, že sukně na mužích už nejsou jen pomíjivým trendem milovníků vysoké módy.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, HypeBeast, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Milán odstartoval letošní týdny módy. Armani ohromil námořnickým stylem a Prada chic business outfity

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.