Nejnovější ready to wear kolekce Jean Paul Gaultier nese název Flowers. I když jsou květiny jejím hlavním tématem, působí nová řada rovněž trochu pohádkově. Modelka Kylie Jenner v ní totiž připomíná moderní mořskou pannu.

Klasické jarní květinové téma se letos společnost Jean Paul Gaultier rozhodla podat trochu jinak. Propojila ho totiž hned s několika dalšími motivy. Nejnovější ready to wear kolekce tak vytváří pocit jakési futuristické pohádky. Vévodí jí totiž modelka Kylie Jenner, která ale jako by se proměnila v moderní mořskou pannu. K takové image přispívají dlouhé bílé splývavé vlasy, úzké geometrické šaty i výrazné květinové ozdoby.

Téma kolekce pak pomáhají ucelit především fotografie doplňující nejnovější kampaň. Kylie Jenner totiž zachytila fotografka Elizaveta Podorina. Podle kreativní ředitelky Jean Paul Gaultier Florence Tétier tak spojení jejího „zvláštního vizuálního vesmíru“ s vizáží slavné modelky vytvořilo „ideální kombinací pro vytvoření mé vize virtuální přírody“. Jenner totiž návrhářka chtěla představit jako „reprezentaci moderní mořské panny“.

Se svou volbou pak byla Tétier nadmíru spokojená. „Spolupráce s Kylie Jenner byla samozřejmostí. Dokázala perfektně znázornit mou představu silné bytosti schopné přizpůsobit se okolnímu prostředí,“ vysvětlila dále návrhářka. Futuristickou přírodu pak vytvořila za pomocí různých vzorů květin. Nechala se tak inspirovat archivy módního domu. Slavný návrhář totiž květinové motivy využil například ve své kolekci Louise Brooks Chez Easy Rider.

Jarní kolekce odráží archiv značky. Využívá například slavné „špičaté“ košíčky zpěvačky Madonny

Na květinových vzorech pak značka spolupracovala s umělcem Jean-Vincent Simonet. Pomohl jí vytvořit takzvaný „tekutý“ motiv nazvaný jako Fleurs Liquides. Objeví se proto nejen na šatech, ale také kalhotech nebo topech různých střihů. Doplňuje rovněž slavný „morphing“ motiv z roku 1996, který se tehdy objevil v kolekci Cyberbaba. Nová řada ale vzdává hold také svým minulým návrhům spodního prádla.

Foto: Jean Paul Gaultier Official

Kylie Jenner se proto na jedné z fotografií objeví v košilce s podobně „do špičky“ tvarovanými košíčky jako kdysi oblékla Madonna. Kolekce pak kromě zmíněných kousků zahrnuje také twinset z hedvábného kepru a různé sukně, topy nebo róby vytvořené z natahovacího tylu. Šaty z květinové řady pak Jenner ukázala také na večírku určeném pro oslavu nových návrhů. Značku ale reprezentovala i na minulý týden organizovaném Met Gala. Oblékla totiž její rudě červené šaty doplněné o světle modrý přehoz.

Zdroj: WWD, Hypebae, People, Twitter, Instagram

Kylie Jenner zazářila v nové kolekci pro Jean Paul Gaultier. Připomíná futuristickou mořskou pannu

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.