Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nejnovější ready to wear kolekce Jean Paul Gaultier nese název Flowers. I když jsou květiny jejím hlavním tématem, působí nová řada rovněž trochu pohádkově. Modelka Kylie Jenner v ní totiž připomíná moderní mořskou pannu.

  Klasické jarní květinové téma se letos společnost Jean Paul Gaultier rozhodla podat trochu jinak. Propojila ho totiž hned s několika dalšími motivy. Nejnovější ready to wear kolekce tak vytváří pocit jakési futuristické pohádky. Vévodí jí totiž modelka Kylie Jenner, která ale jako by se proměnila v moderní mořskou pannu. K takové image přispívají dlouhé bílé splývavé vlasy, úzké geometrické šaty i výrazné květinové ozdoby.

  Téma kolekce pak pomáhají ucelit především fotografie doplňující nejnovější kampaň. Kylie Jenner totiž zachytila fotografka Elizaveta Podorina. Podle kreativní ředitelky Jean Paul Gaultier Florence Tétier tak spojení jejího „zvláštního vizuálního vesmíru“ s vizáží slavné modelky vytvořilo „ideální kombinací pro vytvoření mé vize virtuální přírody“. Jenner totiž návrhářka chtěla představit jako „reprezentaci moderní mořské panny“.

  Se svou volbou pak byla Tétier nadmíru spokojená. „Spolupráce s Kylie Jenner byla samozřejmostí. Dokázala perfektně znázornit mou představu silné bytosti schopné přizpůsobit se okolnímu prostředí,“ vysvětlila dále návrhářka. Futuristickou přírodu pak vytvořila za pomocí různých vzorů květin. Nechala se tak inspirovat archivy módního domu. Slavný návrhář totiž květinové motivy využil například ve své kolekci Louise Brooks Chez Easy Rider.

  Jarní kolekce odráží archiv značky. Využívá například slavné „špičaté“ košíčky zpěvačky Madonny

  Na květinových vzorech pak značka spolupracovala s umělcem Jean-Vincent Simonet. Pomohl jí vytvořit takzvaný „tekutý“ motiv nazvaný jako Fleurs Liquides. Objeví se proto nejen na šatech, ale také kalhotech nebo topech různých střihů. Doplňuje rovněž slavný „morphing“ motiv z roku 1996, který se tehdy objevil v kolekci Cyberbaba. Nová řada ale vzdává hold také svým minulým návrhům spodního prádla.

  Foto: Jean Paul Gaultier Official

  Kylie Jenner se proto na jedné z fotografií objeví v košilce s podobně „do špičky“ tvarovanými košíčky jako kdysi oblékla Madonna. Kolekce pak kromě zmíněných kousků zahrnuje také twinset z hedvábného kepru a různé sukně, topy nebo róby vytvořené z natahovacího tylu. Šaty z květinové řady pak Jenner ukázala také na večírku určeném pro oslavu nových návrhů. Značku ale reprezentovala i na minulý týden organizovaném Met Gala. Oblékla totiž její rudě červené šaty doplněné o světle modrý přehoz.

  Zdroj: WWD, Hypebae, People, Twitter, Instagram

  Kylie Jenner zazářila v nové kolekci pro Jean Paul Gaultier. Připomíná futuristickou mořskou pannu

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.