Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nejnovější ready to wear kolekce Jean Paul Gaultier nese název Flowers. I když jsou květiny jejím hlavním tématem, působí nová řada rovněž trochu pohádkově. Modelka Kylie Jenner v ní totiž připomíná moderní mořskou pannu.

  Klasické jarní květinové téma se letos společnost Jean Paul Gaultier rozhodla podat trochu jinak. Propojila ho totiž hned s několika dalšími motivy. Nejnovější ready to wear kolekce tak vytváří pocit jakési futuristické pohádky. Vévodí jí totiž modelka Kylie Jenner, která ale jako by se proměnila v moderní mořskou pannu. K takové image přispívají dlouhé bílé splývavé vlasy, úzké geometrické šaty i výrazné květinové ozdoby.

  Téma kolekce pak pomáhají ucelit především fotografie doplňující nejnovější kampaň. Kylie Jenner totiž zachytila fotografka Elizaveta Podorina. Podle kreativní ředitelky Jean Paul Gaultier Florence Tétier tak spojení jejího „zvláštního vizuálního vesmíru“ s vizáží slavné modelky vytvořilo „ideální kombinací pro vytvoření mé vize virtuální přírody“. Jenner totiž návrhářka chtěla představit jako „reprezentaci moderní mořské panny“.

  Se svou volbou pak byla Tétier nadmíru spokojená. „Spolupráce s Kylie Jenner byla samozřejmostí. Dokázala perfektně znázornit mou představu silné bytosti schopné přizpůsobit se okolnímu prostředí,“ vysvětlila dále návrhářka. Futuristickou přírodu pak vytvořila za pomocí různých vzorů květin. Nechala se tak inspirovat archivy módního domu. Slavný návrhář totiž květinové motivy využil například ve své kolekci Louise Brooks Chez Easy Rider.

  Jarní kolekce odráží archiv značky. Využívá například slavné „špičaté“ košíčky zpěvačky Madonny

  Na květinových vzorech pak značka spolupracovala s umělcem Jean-Vincent Simonet. Pomohl jí vytvořit takzvaný „tekutý“ motiv nazvaný jako Fleurs Liquides. Objeví se proto nejen na šatech, ale také kalhotech nebo topech různých střihů. Doplňuje rovněž slavný „morphing“ motiv z roku 1996, který se tehdy objevil v kolekci Cyberbaba. Nová řada ale vzdává hold také svým minulým návrhům spodního prádla.

  Foto: Jean Paul Gaultier Official

  Kylie Jenner se proto na jedné z fotografií objeví v košilce s podobně „do špičky“ tvarovanými košíčky jako kdysi oblékla Madonna. Kolekce pak kromě zmíněných kousků zahrnuje také twinset z hedvábného kepru a různé sukně, topy nebo róby vytvořené z natahovacího tylu. Šaty z květinové řady pak Jenner ukázala také na večírku určeném pro oslavu nových návrhů. Značku ale reprezentovala i na minulý týden organizovaném Met Gala. Oblékla totiž její rudě červené šaty doplněné o světle modrý přehoz.

  Zdroj: WWD, Hypebae, People, Twitter, Instagram

  Kylie Jenner zazářila v nové kolekci pro Jean Paul Gaultier. Připomíná futuristickou mořskou pannu

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.