Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S příchodem příjemnějších teplých dnů se blíží také letošní turistická sezóna, což značí pouze jediné. Je načase naplánovat si dobrodružné toulky a připravit si cestovatelský itinerář. Vaší další destinací se mohou stát také pohádkové chatky obklopené divokou slovenskou přírodou, ve kterých se přepych snoubí se znovunalezenou harmonií těla i duše. 

  Božského ticha a symfonie přírody se nebudete moci nabažit v Kutici u Nové Bani

  Jedním z nejúspěšnějších slovenských glampingových projektů je Kutica. Výjimečné ubytování je situováno v srdci klidných lazů nedaleko malebného města Nová Baňa. Vybrat si můžete dokonce ze tří úchvatných chatek.

  Zdroj: Kutica

  V zásadě se jedná o tři různé architektonicky zajímavé a útulné chaty, zasazené do panenské přírody. Vybavení každé z Kutic vám zajistí skutečně luxusní glampingový zážitek, při kterém nemusíte dělat kompromisy mezi pohodlím a nezapomenutelným zážitkem v přírodě.

  Ubytovací jednotky jsou vybaveny elektřinou, mini kuchyňkou, vlastní koupelnou se sprchou a toaletou. V letní sezóně pak nesmí chybět ani klimatizace. Přímo z pohodlné postele nebo prostorné terasy budete mít panoramatický výhled na nedotčenou krajinu.

  Zdroj: Kutica

  Kutica nabízí ubytování pro dvě osoby, což z ní činí ideální místo pro víkendový výlet pro páry s nezapomenutelnou romantickou atmosférou. Hlad zase zaženete díky předem připraveným pestrým boxům plných ovoce, zeleniny, svačinek a pečiva, které jsou ovšem za příplatek. Pohádkové okolí Pohronského Inovce a Štiavnických vrchů můžete prozkoumat díky zapůjčeným elektrickým kolům nebo piknikovému setu.

  ForRest u Banské Štiavnice přináší skvělou letní dovolenou pro všechny

  Areál ForRest nadchne každého příznivce glampingu. Pobyt si zde užijí páry, skupiny přátel, kolegové na teambuildingu i rodiny s dětmi. Chatky se nacházejí v okolí Banské Štiavnice, přímo u průzračného tajchu Počúvadlo.

  Samozřejmostí všech stanových chatek je koupelna s toaletou. Větší jednotky jsou vybaveny také kuchyňkou pro všechny vaše kulinářské počiny. Obrovským bonusem je klimatizace nebo vyhřívaná podlaha.

  Zdroj: ForRest Glamp

  Každému správnému glamping ubytování nesmí chybět terasa, na které se můžete kochat okolní harmonickou přírodou. Ve ForRest si lze za příplatek dopřát také wellness v podobě sauny nebo vířivky přímo u chaty.

  Ať je váš pobyt jakkoli dlouhý, nudit se nebudete. Za nejrůznějšími vodními zážitky se můžete vydat k jezeru Počúvadlo. Okolní vrchy lákají zase vášnivé turisty nebo cyklisty. V samotném areálu lze opékat pod širým nebem, anebo navštívit proslulé historické centrum Banské Štiavnice.

  Populární středisko Donovaly překvapivě skrývá i oázu klidu, a to díky Wild House

  Vyvýšené dřevěné chatky Wild House nabízejí zážitek v duchu tradičního kempování. Ubytování se nachází v oblíbené turistické oblasti Donovaly, což ovšem může být pro některé nevýhodou. Na své dovolené totiž nejspíše nebudete sami.

  Zdroj: Wild House

  Vybrat si můžete z domečků Fauna, Flora a Helios. Spojení s přírodou umocní skutečnost, že jsou všechny bez elektřiny a tekoucí vody. Majitelé vás však nenechají na holičkách. Pro všechny případy jsou připraveny okouzlující lucerny, ekologická suchá toaleta a umyvadlo v podobě nádoby s osvěžující horskou vodou.

  V každé jednotce se pak mohou ubytovat maximálně čtyři osoby. Ráno vás překvapí piknikový koš se slanou nebo sladkou snídaní a teplým nápojem, který si na laně přitáhnete až nahoru do chatky.

  Zdroj: Wild House

  Wild House nabízí mimo jiné i ájurvédský nebo ozdravný pobyt na míru. Během dvou nocí tak máte možnost nechat se hýčkat ájurvédskými procedurami, aromaterapií, bylinkovou očistou nebo výletem na koloběžce.

  Zdroje: Kutica, ForRest Glamp, Wild House

  Foto:Kutica

  Vytoužený odpočinek zaručí kombinace luxusu a kempování. Postarají se o ni nejlepší glamping místa na Slovensku

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.