Chtěli jste někdy vstoupit do detektivních románů Agathy Christie? Hledáte nový zážitek, do kterého byste se letos ponořili? Chcete zažít dobrodružství? Pokud ano, račte nastoupit, odjíždíme z londýnského nádraží Victoria v 11 hodin.

Belmond, titán v oboru pohostinství, právě představil nový zážitek se záhadnou vraždou na palubě vlaku British Pullman. Během cesty malebnou anglickou krajinou Kentu čeká hosty opulentní oběd o pěti chodech s porcí napínavého představení v podání herců z Private Drama Events.

Dead on Time – „Jeden vlak. Pět chodů. Deset podezřelých“ – je propracovaná inscenace, v níž fiktivní prostředí odpovídá tomu skutečnému. Ocitnete se ve vlaku, který vás přenese zpět do roku 1951, konkrétně na britský festival. Když se usadíte v čalouněném křesle se sklenkou bublinek, začne se odvíjet příběh „vraždy“.

Během cesty se po vagonech prochází deset dokonale oblečených „podezřelých“, kteří vám poskytnou střípky informací o zločinu. Každá z postav je pojmenovaná podle jednoho z vagonů Pullmanu. Díky tomu, že je představení interaktivní, můžete uplatnit své detektivní schopnosti a vést rozhovory s jednotlivými postavami a kdo ví? Třeba právě vy případ rozlousknete. Motivací vám může být zvláštní cena pro nejlepšího detektiva.

Navíc další nápovědy a úkoly pro procvičení vašich mozkových závitů dostanete ve vtipně pojmenovaném časopise LocoMotives.

Do pětice všeho dobrého

Řešení vraždy však není jediný zajímavý aspekt této cesty. Hostina o pěti chodech, kterou pro vás přichystá šéfkuchař Jon Freeman, nabídne čerstvé sezónní produkty nejen z Kentu.

Ústředním jídlem bude pomalu vařená jehněčí plec s hráškovo-mátovým pyré, dušenými bramborami a jehněčí omáčkou. Mezi další lákadla patří britský sýrový talíř a drobné chuťovky od Pump Street Chocolate. Těšit se můžete i na výborné víno.

Foto: belmond.com

Do poslední maličkosti

Interiér vlaku ve stylu art deco vzbuzuje pocit, že jste se ocitli ve zlatém věku. Můžete se kochat bohatými látkami, leštěnými intarziemi či zdobeným nádobím. Vagony pocházejí z 20. a 30. let minulého století a přepravovaly britské královské rodiny, zahraniční vůdce i státní pohřební rakve. Obzvlášť působivý je vůz Cyngus se stříbrně orámovaným růžovým stropním panelem a intenzivní zelenou na podlaze i čalounění, který v roce 2021 zrenovoval režisér Wes Anderson. A ačkoli ho teď možná nepoznáte, kočár byl použit ve filmu Agatha z roku 1979 o zmizení Christie.

Foto: belmond.com

Že to všechno zní lákavě? S tím rozhodně souhlasíme. Nic neříká „miluji cestování“ tak jako výlet vlakem do nikam.

Zdroje: Robb Report, The Times, Instagram

Kde jinde si zahrát na detektiva než v jednom z nejznámějších britských vlaků?

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.

Jaro i léto v jednom flakonu. Přivítejte slunečné dny s novým parfémem

Jarní měsíce jsou tu a s nimi i teplé dny, plné slunce a zábavy. A co by mohlo být lepšího než si užít sezónu s dokonalou vůní? V tomto článku se podíváme na nejatraktivnější parfémy pro teplé dny. Od osvěžujících citrusových vůní až po květinové esence, které vám dodají potřebnou dávku svěžesti a energie. Ať už jste na pláži, v kanceláři nebo venku s přáteli, tyto parfémy vás budou provázet po celý den.