Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Chtěli jste někdy vstoupit do detektivních románů Agathy Christie? Hledáte nový zážitek, do kterého byste se letos ponořili? Chcete zažít dobrodružství? Pokud ano, račte nastoupit, odjíždíme z londýnského nádraží Victoria v 11 hodin.

  Belmond, titán v oboru pohostinství, právě představil nový zážitek se záhadnou vraždou na palubě vlaku British Pullman. Během cesty malebnou anglickou krajinou Kentu čeká hosty opulentní oběd o pěti chodech s porcí napínavého představení v podání herců z Private Drama Events.

  Dead on Time – „Jeden vlak. Pět chodů. Deset podezřelých“ – je propracovaná inscenace, v níž fiktivní prostředí odpovídá tomu skutečnému. Ocitnete se ve vlaku, který vás přenese zpět do roku 1951, konkrétně na britský festival. Když se usadíte v čalouněném křesle se sklenkou bublinek, začne se odvíjet příběh „vraždy“.

  Během cesty se po vagonech prochází deset dokonale oblečených „podezřelých“, kteří vám poskytnou střípky informací o zločinu. Každá z postav je pojmenovaná podle jednoho z vagonů Pullmanu. Díky tomu, že je představení interaktivní, můžete uplatnit své detektivní schopnosti a vést rozhovory s jednotlivými postavami a kdo ví? Třeba právě vy případ rozlousknete. Motivací vám může být zvláštní cena pro nejlepšího detektiva.

  Navíc další nápovědy a úkoly pro procvičení vašich mozkových závitů dostanete ve vtipně pojmenovaném časopise LocoMotives.

  Do pětice všeho dobrého

  Řešení vraždy však není jediný zajímavý aspekt této cesty. Hostina o pěti chodech, kterou pro vás přichystá šéfkuchař Jon Freeman, nabídne čerstvé sezónní produkty nejen z Kentu.

  Ústředním jídlem bude pomalu vařená jehněčí plec s hráškovo-mátovým pyré, dušenými bramborami a jehněčí omáčkou. Mezi další lákadla patří britský sýrový talíř a drobné chuťovky od Pump Street Chocolate. Těšit se můžete i na výborné víno.

  Foto: belmond.com

  Do poslední maličkosti

  Interiér vlaku ve stylu art deco vzbuzuje pocit, že jste se ocitli ve zlatém věku. Můžete se kochat bohatými látkami, leštěnými intarziemi či zdobeným nádobím. Vagony pocházejí z 20. a 30. let minulého století a přepravovaly britské královské rodiny, zahraniční vůdce i státní pohřební rakve. Obzvlášť působivý je vůz Cyngus se stříbrně orámovaným růžovým stropním panelem a intenzivní zelenou na podlaze i čalounění, který v roce 2021 zrenovoval režisér Wes Anderson. A ačkoli ho teď možná nepoznáte, kočár byl použit ve filmu Agatha z roku 1979 o zmizení Christie.

  Foto: belmond.com

  Že to všechno zní lákavě? S tím rozhodně souhlasíme. Nic neříká „miluji cestování“ tak jako výlet vlakem do nikam.

  Zdroje: Robb Report, The Times, Instagram

  Kde jinde si zahrát na detektiva než v jednom z nejznámějších britských vlaků?

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.