More

    Chtěli jste někdy vstoupit do detektivních románů Agathy Christie? Hledáte nový zážitek, do kterého byste se letos ponořili? Chcete zažít dobrodružství? Pokud ano, račte nastoupit, odjíždíme z londýnského nádraží Victoria v 11 hodin.

    Belmond, titán v oboru pohostinství, právě představil nový zážitek se záhadnou vraždou na palubě vlaku British Pullman. Během cesty malebnou anglickou krajinou Kentu čeká hosty opulentní oběd o pěti chodech s porcí napínavého představení v podání herců z Private Drama Events.

    Dead on Time – „Jeden vlak. Pět chodů. Deset podezřelých“ – je propracovaná inscenace, v níž fiktivní prostředí odpovídá tomu skutečnému. Ocitnete se ve vlaku, který vás přenese zpět do roku 1951, konkrétně na britský festival. Když se usadíte v čalouněném křesle se sklenkou bublinek, začne se odvíjet příběh „vraždy“.

    Během cesty se po vagonech prochází deset dokonale oblečených „podezřelých“, kteří vám poskytnou střípky informací o zločinu. Každá z postav je pojmenovaná podle jednoho z vagonů Pullmanu. Díky tomu, že je představení interaktivní, můžete uplatnit své detektivní schopnosti a vést rozhovory s jednotlivými postavami a kdo ví? Třeba právě vy případ rozlousknete. Motivací vám může být zvláštní cena pro nejlepšího detektiva.

    Navíc další nápovědy a úkoly pro procvičení vašich mozkových závitů dostanete ve vtipně pojmenovaném časopise LocoMotives.

    Do pětice všeho dobrého

    Řešení vraždy však není jediný zajímavý aspekt této cesty. Hostina o pěti chodech, kterou pro vás přichystá šéfkuchař Jon Freeman, nabídne čerstvé sezónní produkty nejen z Kentu.

    Ústředním jídlem bude pomalu vařená jehněčí plec s hráškovo-mátovým pyré, dušenými bramborami a jehněčí omáčkou. Mezi další lákadla patří britský sýrový talíř a drobné chuťovky od Pump Street Chocolate. Těšit se můžete i na výborné víno.

    Foto: belmond.com

    Do poslední maličkosti

    Interiér vlaku ve stylu art deco vzbuzuje pocit, že jste se ocitli ve zlatém věku. Můžete se kochat bohatými látkami, leštěnými intarziemi či zdobeným nádobím. Vagony pocházejí z 20. a 30. let minulého století a přepravovaly britské královské rodiny, zahraniční vůdce i státní pohřební rakve. Obzvlášť působivý je vůz Cyngus se stříbrně orámovaným růžovým stropním panelem a intenzivní zelenou na podlaze i čalounění, který v roce 2021 zrenovoval režisér Wes Anderson. A ačkoli ho teď možná nepoznáte, kočár byl použit ve filmu Agatha z roku 1979 o zmizení Christie.

    Foto: belmond.com

    Že to všechno zní lákavě? S tím rozhodně souhlasíme. Nic neříká „miluji cestování“ tak jako výlet vlakem do nikam.

    Zdroje: Robb Report, The Times, Instagram

    Kde jinde si zahrát na detektiva než v jednom z nejznámějších britských vlaků?

    Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

    Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

    Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

    Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

    It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

    Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

    Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

    Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.