Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Modernímu muži v roce 2024 nestačí pouze trendy šatník, věnovat by se měl i sobě samotnému. Taková péče zahrnuje alespoň základní skin care i manikúru, která je naprosto nezbytná. Pokud ji nezvládnete doma, existuje naštěstí v Česku řada nehtových studií, určených přímo pro pány.

  Snad nemusíme připomínat, že doba, kdy upravené nebo nabarvené nehty byly v mužské populaci odznakem metrosexuality, už je dávno pryč. Manikúra stejně jako péče o pleť, pravidelná návštěva barber shopů, cvičení nebo třeba chození na masáže patří k aktivitám, které nejen zlepšují vzhled a psychické zdraví, ale zvyšují atraktivitu.

  Nabarvené nehty se staly symbolem žen až ve 20. století. Předtím jim holdovali spíše muži

  Jak už bývá v módě a beauty světě zvykem, vše začalo ve starověkém Egyptě. Zkrášlování těla jakýmkoliv způsobem, od líčení až po tetování, symbolizovalo společenské postavení a status. A to bez ohledu na gender.

  Například Číňané před třemi tisíci lety vyvinuli smícháním několika ingrediencí barvu, která byla velmi podobná dnešnímu laku na nehty. Až s příchodem moderních dějin se nalakované a upravené nehty staly výsadou žen.

  Znak rockových a punkových subkultur. V 70. letech minulého století byly nalakované nehty projevem „rebelů“

  V 70. letech se nehty staly prostředkem rebelského looku. Rozvíjely se punkové a rockové subkultury, odmítající konvenční normy. Vyjadřovaly tak svůj odpor ke všem formám autority.

  edním z ikonických průkopníků tohoto trendu byl legendární britský hudebník a performer David Bowie. Nejen, že nadchl svět svým hudebním talentem, ale také svým nezaměnitelným stylem, který zahrnoval i nalakované nehty. 

  Jeho výstřední image a odvážný přístup k módním trendům následně inspirovala mnoho mužů. Zařadil se tak mezi dobové trendsettery, kteří se snažili dát najevo svůj nezájem o očekávaná pravidla.

  V současnosti jsou nalakované nehty u mužů běžnou záležitostí. Mají je rappeři i popové ikony

  Od rebelství jsme se v posledních letech přesunuli spíše k roztomilejšímu a jemnějšímu vzhledu. Ve Spojených státech amerických byly nalakované pánské nehty trendy samozřejmě déle.

  Do Evropy je masově zanesl až populární popový zpěvák Harry Styles, kterého bez nich už v podstatě nikdy nevidíme. V kurzu jsou jemně upravené nehty s malými a decentními vzory, ať už jde o jednoduché černé symboly, nebo barevnější varianty.

  Zdroj: Hermés

  Pokud se rozhodnete pro nejjednodušší verzi, čímž je nalakování nehtů doma, stačí pouze kvalitní lak. Doporučujeme se poohlédnout po klasických barvách. Skvěle na pánské ruce vypadají například tmavě modrá nebo studeně hnědá. Avšak zapomeňte na zdobené detaily, ty sami nezvládnete.

  @ppixie.gels Do my boyfriends nails w/ me in 20 seconds – Men’s manicures are in for 2024 🤌🏻⛓️ #melbournenails #melbournenailtech #manicure #gelnails #chromenails #mensnails #nailart ♬ redrum – Joss 🦇

  Ultimátní styl ale zajistíte s nehty jako na videu. 3D efekt s masivními detaily působí ryze pánsky, takže ani ten nejvíce maskulinitou překypující muž vám na takové nehty nemůže nic říct. Takže žádné strachy pánové. Pusťe se do lakování.

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Každý moderní muž si zakládá na perfektní manikúře. K dokonalému vzhledu stačí málo

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.