More

  Kdo se v módě nebojí okázalosti a bohatého zdobení, bude nadšený. Letošní zimní období se nese ve znamení maximalismu, který zahrnuje i delikátní materiál, kterým je peří.

  Kromě flitrů, kamínků a korálků je zdobení peříčky tím pravým, co ozvláštní sváteční outfit, ale i velkolepé róby pokryté honosným barevným peřím. Na přehlídkových molech jste ho mohli zahlédnout například u Davida Komy, v podání Gucci, Saint Laurent nebo Valentina. K vidění je na nejrůznějších doplňcích – od těch vlasových, po šperky, boty a kabelky. Dokáže krásně dozdobit manžety a lemy, ale skutečný wow efekt má na společenských šatech, které si oblíbila mimo jiné influencerka Leonie Hanne. Naprosto nezapomenutelná byla její peříčková róba od návrháře Alexandre Vauthiera, kterou oblékla na letošních British Fashion Awards.

  Svou slabost pro tento vznešený materiál ukázala také v šatech Georgese Hobeiky v Benátkách.

  U britského online shopu Karen Millen vzrostlo vyhledávání klíčového slova „feathers“ meziročně o neuvěřitelných 282 %, což je důkazem, že jde skutečně o žhavé zboží.

  Foto: Karen Millen

  Trend peří není v módním světě novinkou, ale s velkou pompou se nyní vrací. Už Marie Antoinetta v 18. století předváděla svůj smysl pro extravaganci s peřím ve vlasech. S grácií ho dokázaly nosit půvabné hollywoodské hvězdy, kterými byly Jean Harlow nebo Zsa Zsa Gabor. Do povědomí tento jemný materiál dostala také Dita Von Teese, díky slavným saténovým župánkům od návrhářky Catherine D’Lish, které umí povýšit na půvabnou róbu.

  Peříčkovou módu můžete nosit i ležérněji: na topech, bundičkách a dokonce i na pyžamu. Mezi klasické elegantní kousky rozhodně patří černé topy.

  Foto: Gucci, Saint Laurent, Valentino

  Nádherně se vyjímá na okrajích bot, čelenkách a taškách. Výraznou temně zelenou kabelkou L’Alingi s křišťálovými kameny doplnila Leonie Hanne jinak minimalistický černý outfit k dokonalosti.

  Foto: Coastfashion, Pakamera, Lalingi

  Vzdušné peříčkové zdobení, které vytvoří z party outfitu nepřehlédnutelnou krásu však stále hraje prim. V kompletu od Roberto Cavalliho ho Leonie Hanne dala na odiv na Milan Fashion Weeku.

  Foto: leoniehanne.com

  K sehnání je také v podobě tyrkysově modrých nebo plameňákově růžových koktejlových šatů gruzínského módního návrháře Davida Komy. Ideálním doplňkem k nim jsou průzračně třpytivé šperky.

  Foto: FWRD

  Zdroje: you.co.uk, stylecaster.com, Instagram

  Jako pírko je lehký trend, který vládne letošní party sezóně

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.