Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdo se v módě nebojí okázalosti a bohatého zdobení, bude nadšený. Letošní zimní období se nese ve znamení maximalismu, který zahrnuje i delikátní materiál, kterým je peří.

  Kromě flitrů, kamínků a korálků je zdobení peříčky tím pravým, co ozvláštní sváteční outfit, ale i velkolepé róby pokryté honosným barevným peřím. Na přehlídkových molech jste ho mohli zahlédnout například u Davida Komy, v podání Gucci, Saint Laurent nebo Valentina. K vidění je na nejrůznějších doplňcích – od těch vlasových, po šperky, boty a kabelky. Dokáže krásně dozdobit manžety a lemy, ale skutečný wow efekt má na společenských šatech, které si oblíbila mimo jiné influencerka Leonie Hanne. Naprosto nezapomenutelná byla její peříčková róba od návrháře Alexandre Vauthiera, kterou oblékla na letošních British Fashion Awards.

  Svou slabost pro tento vznešený materiál ukázala také v šatech Georgese Hobeiky v Benátkách.

  U britského online shopu Karen Millen vzrostlo vyhledávání klíčového slova „feathers“ meziročně o neuvěřitelných 282 %, což je důkazem, že jde skutečně o žhavé zboží.

  Foto: Karen Millen

  Trend peří není v módním světě novinkou, ale s velkou pompou se nyní vrací. Už Marie Antoinetta v 18. století předváděla svůj smysl pro extravaganci s peřím ve vlasech. S grácií ho dokázaly nosit půvabné hollywoodské hvězdy, kterými byly Jean Harlow nebo Zsa Zsa Gabor. Do povědomí tento jemný materiál dostala také Dita Von Teese, díky slavným saténovým župánkům od návrhářky Catherine D’Lish, které umí povýšit na půvabnou róbu.

  Peříčkovou módu můžete nosit i ležérněji: na topech, bundičkách a dokonce i na pyžamu. Mezi klasické elegantní kousky rozhodně patří černé topy.

  Foto: Gucci, Saint Laurent, Valentino

  Nádherně se vyjímá na okrajích bot, čelenkách a taškách. Výraznou temně zelenou kabelkou L’Alingi s křišťálovými kameny doplnila Leonie Hanne jinak minimalistický černý outfit k dokonalosti.

  Foto: Coastfashion, Pakamera, Lalingi

  Vzdušné peříčkové zdobení, které vytvoří z party outfitu nepřehlédnutelnou krásu však stále hraje prim. V kompletu od Roberto Cavalliho ho Leonie Hanne dala na odiv na Milan Fashion Weeku.

  Foto: leoniehanne.com

  K sehnání je také v podobě tyrkysově modrých nebo plameňákově růžových koktejlových šatů gruzínského módního návrháře Davida Komy. Ideálním doplňkem k nim jsou průzračně třpytivé šperky.

  Foto: FWRD

  Zdroje: you.co.uk, stylecaster.com, Instagram

  Jako pírko je lehký trend, který vládne letošní party sezóně

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.