Kdo se v módě nebojí okázalosti a bohatého zdobení, bude nadšený. Letošní zimní období se nese ve znamení maximalismu, který zahrnuje i delikátní materiál, kterým je peří.

Kromě flitrů, kamínků a korálků je zdobení peříčky tím pravým, co ozvláštní sváteční outfit, ale i velkolepé róby pokryté honosným barevným peřím. Na přehlídkových molech jste ho mohli zahlédnout například u Davida Komy, v podání Gucci, Saint Laurent nebo Valentina. K vidění je na nejrůznějších doplňcích – od těch vlasových, po šperky, boty a kabelky. Dokáže krásně dozdobit manžety a lemy, ale skutečný wow efekt má na společenských šatech, které si oblíbila mimo jiné influencerka Leonie Hanne. Naprosto nezapomenutelná byla její peříčková róba od návrháře Alexandre Vauthiera, kterou oblékla na letošních British Fashion Awards.

Svou slabost pro tento vznešený materiál ukázala také v šatech Georgese Hobeiky v Benátkách.

U britského online shopu Karen Millen vzrostlo vyhledávání klíčového slova „feathers“ meziročně o neuvěřitelných 282 %, což je důkazem, že jde skutečně o žhavé zboží.

Foto: Karen Millen

Trend peří není v módním světě novinkou, ale s velkou pompou se nyní vrací. Už Marie Antoinetta v 18. století předváděla svůj smysl pro extravaganci s peřím ve vlasech. S grácií ho dokázaly nosit půvabné hollywoodské hvězdy, kterými byly Jean Harlow nebo Zsa Zsa Gabor. Do povědomí tento jemný materiál dostala také Dita Von Teese, díky slavným saténovým župánkům od návrhářky Catherine D’Lish, které umí povýšit na půvabnou róbu.

Peříčkovou módu můžete nosit i ležérněji: na topech, bundičkách a dokonce i na pyžamu. Mezi klasické elegantní kousky rozhodně patří černé topy.

Foto: Gucci, Saint Laurent, Valentino

Nádherně se vyjímá na okrajích bot, čelenkách a taškách. Výraznou temně zelenou kabelkou L’Alingi s křišťálovými kameny doplnila Leonie Hanne jinak minimalistický černý outfit k dokonalosti.

Foto: Coastfashion, Pakamera, Lalingi

Vzdušné peříčkové zdobení, které vytvoří z party outfitu nepřehlédnutelnou krásu však stále hraje prim. V kompletu od Roberto Cavalliho ho Leonie Hanne dala na odiv na Milan Fashion Weeku.

Foto: leoniehanne.com

K sehnání je také v podobě tyrkysově modrých nebo plameňákově růžových koktejlových šatů gruzínského módního návrháře Davida Komy. Ideálním doplňkem k nim jsou průzračně třpytivé šperky.

Foto: FWRD

Zdroje: you.co.uk, stylecaster.com, Instagram

Jako pírko je lehký trend, který vládne letošní party sezóně