Domov je jen jeden. Místo kam se vždy vracíme s pocitem bezpečí a láskou. Je jen na nás, jaký si ho vytvoříme. Proto jsme připravili pár tipů, kde se nechat unést kouzlem nového domova a kde si každý najde své. Pokud stále nevíte, co pro blízké pod stromeček, možná tu najdete odpověď.

Život jako v paláci

Baroko a antická kultura v jednom. Ozdobné prvky a hlavně hodně zlaté barvy. Už teď vám musí být jasné, že je řeč o Versace Home. Snili jste někdy o tom, že až budete velcí, chcete bydlet v paláci? Tak teď máte možnost. S Versace Home se tak budete cítit už napořád. Pokud se rádi vyžíváte v maximální okázalosti a honosnosti, tak jste tu na správném místě. Sama Donatella Versace pro magazín Vogue řekla: „Nenávidím minimalismus.“ takže decentní věci do domácnosti zde nehledejte. Versace home si pro vás připravilo velkou škálu věcí, které u něj můžete pořídit. Asi nejoblíbenějším kouskem jsou Versace župany a papuče. Je to trend s dlouhou tradicí, a pokud právě tápete, jakou první Versace věc pořídit, tak určitě promyslete tuto.

Foto: Versace

V kuchyni se bude skvěle vyjímat Versace nádobí. Pokud pozvete přátele k sobě na večeři a jídlo budete servírovat na těchto krásných podnosech, určitě jim spadne brada. Jen dávejte velký pozor, aby k sobě Versace věci ve vaší domácnosti ladily. Doporučujeme se před pořizováním poradit s interiérovým stylistou, budete tak mít jistotu, že se vám nádobí a dekorace nebudou přebíjet.

Foto: Versace

Na vlně nenucené elegnace

Amerika vždy byla průkopníkem modernismu. S rezervou se toho drží i Tiffany Home Decor & Design. Jejich dekorace a věci do domácnosti většinou podtrhují čisté linie a decentní barvy. U Tiffanyho doporučujeme vybavit hlavně kuchyň a bar. Prodávají krásné broušené skleničky na víno, šampaňské i whiskey. Na přání vám na nádobí vygravírují co budete chtít. Proto se jedná o skvělé dárky k jakémukoliv výročí či narozeninám. Pokud vás už omrzely bary, tak máte vyhráno. Tiffany je jako dělaný na domácí přípravu drinků a koktejlů. Při nečekané house party rozhodně zazáříte. To ale není vše, co Tiffany nabízí. O další zábavu se postará desková hra. Takže si můžete být jistí, že Tiffany žádnou legraci nezkazí. Výběr věcí do domácnosti zde nelze pokazit. S žádným kouskem nešlápnete vedle, pokud i zbytek vaší domácnosti koresponduje s moderním a jednoduchým stylem.

Foto: Tiffany & Co.

Francouzské teplo domova

Hermés home je ovšem z úplně jiného soudku. Stejně jako u kabelek a ready-to-wear jsou věci do domácnosti velmi nadčasové. To je hlavní důvod, proč se sem nebát investovat. Typické deky a polštáře známe z mnoha filmů. Těmito klenoty umocníme jakýkoliv design, ať už vintage nebo moderní domov. Jestli ale nyní zařizujete nové bydlení, doporučujeme poladit spíš přírodní materiály i barvy, je to přece jenom francouzská klasika. Pokud už své realitní nebe máte, tak si jen dejte pozor na mix barev.

Foto: Hermés

Hermés ale potřeboval mít navrch a vytvořil i kolekci nábytku. Značka si tu pohrává se základními tóny barev a vytváří opravdu jednoduchý funkční styl. Při pořizování těchto designových pokladů ale opravdu s interiérovým poradcem nezahálejte. Poradí vám zkrátka se vším. Pokud byste rádi nábytek nejdřív viděli na vlastní oči, můžete si udělat výlet do New Yorku, kde Hermés otevřel několikapatrovou prodejnu a showroom.

Foto: Hermés

Otevřete dveře do nebe

Když přijdete domů, musíte se cítit opravdu doma. Toho docílíte pouze s vůní typickou pro vaše bydlení. Co by to totiž bylo za domov bez pro něj typické vůně. Dior i Byredo nabízí celé spektrum parfémovaných svíček, které opravdu vydrží. Ale pozor! Návštěvě se nebude chtít odejít. V Praze takové svíčky seženeme v parfumerii Ingredients nebo přímo v butiku Dior v Pařížské ulici.

Foto: Byredo, Dior

Designový nábytek i dekorace. Vytvořte ze svého domova snové království