Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Domov je jen jeden. Místo kam se vždy vracíme s pocitem bezpečí a láskou. Je jen na nás, jaký si ho vytvoříme. Proto jsme připravili pár tipů, kde se nechat unést kouzlem nového domova a kde si každý najde své. Pokud stále nevíte, co pro blízké pod stromeček, možná tu najdete odpověď.

  Život jako v paláci

  Baroko a antická kultura v jednom. Ozdobné prvky a hlavně hodně zlaté barvy. Už teď vám musí být jasné, že je řeč o Versace Home. Snili jste někdy o tom, že až budete velcí, chcete bydlet v paláci? Tak teď máte možnost. S Versace Home se tak budete cítit už napořád. Pokud se rádi vyžíváte v maximální okázalosti a honosnosti, tak jste tu na správném místě. Sama Donatella Versace pro magazín Vogue řekla: „Nenávidím minimalismus.“ takže decentní věci do domácnosti zde nehledejte. Versace home si pro vás připravilo velkou škálu věcí, které u něj můžete pořídit. Asi nejoblíbenějším kouskem jsou Versace župany a papuče. Je to trend s dlouhou tradicí, a pokud právě tápete, jakou první Versace věc pořídit, tak určitě promyslete tuto.

  Foto: Versace

  V kuchyni se bude skvěle vyjímat Versace nádobí. Pokud pozvete přátele k sobě na večeři a jídlo budete servírovat na těchto krásných podnosech, určitě jim spadne brada. Jen dávejte velký pozor, aby k sobě Versace věci ve vaší domácnosti ladily. Doporučujeme se před pořizováním poradit s interiérovým stylistou, budete tak mít jistotu, že se vám nádobí a dekorace nebudou přebíjet.

  Foto: Versace

  Na vlně nenucené elegnace

  Amerika vždy byla průkopníkem modernismu. S rezervou se toho drží i Tiffany Home Decor & Design. Jejich dekorace a věci do domácnosti většinou podtrhují čisté linie a decentní barvy. U Tiffanyho doporučujeme vybavit hlavně kuchyň a bar. Prodávají krásné broušené skleničky na víno, šampaňské i whiskey. Na přání vám na nádobí vygravírují co budete chtít. Proto se jedná o skvělé dárky k jakémukoliv výročí či narozeninám. Pokud vás už omrzely bary, tak máte vyhráno. Tiffany je jako dělaný na domácí přípravu drinků a koktejlů. Při nečekané house party rozhodně zazáříte. To ale není vše, co Tiffany nabízí. O další zábavu se postará desková hra. Takže si můžete být jistí, že Tiffany žádnou legraci nezkazí. Výběr věcí do domácnosti zde nelze pokazit. S žádným kouskem nešlápnete vedle, pokud i zbytek vaší domácnosti koresponduje s moderním a jednoduchým stylem.

  Foto: Tiffany & Co.

  Francouzské teplo domova

  Hermés home je ovšem z úplně jiného soudku. Stejně jako u kabelek a ready-to-wear jsou věci do domácnosti velmi nadčasové. To je hlavní důvod, proč se sem nebát investovat. Typické deky a polštáře známe z mnoha filmů. Těmito klenoty umocníme jakýkoliv design, ať už vintage nebo moderní domov. Jestli ale nyní zařizujete nové bydlení, doporučujeme poladit spíš přírodní materiály i barvy, je to přece jenom francouzská klasika. Pokud už své realitní nebe máte, tak si jen dejte pozor na mix barev.

  Foto: Hermés

  Hermés ale potřeboval mít navrch a vytvořil i kolekci nábytku. Značka si tu pohrává se základními tóny barev a vytváří opravdu jednoduchý funkční styl. Při pořizování těchto designových pokladů ale opravdu s interiérovým poradcem nezahálejte. Poradí vám zkrátka se vším. Pokud byste rádi nábytek nejdřív viděli na vlastní oči, můžete si udělat výlet do New Yorku, kde Hermés otevřel několikapatrovou prodejnu a showroom.

  Foto: Hermés

  Otevřete dveře do nebe

  Když přijdete domů, musíte se cítit opravdu doma. Toho docílíte pouze s vůní typickou pro vaše bydlení. Co by to totiž bylo za domov bez pro něj typické vůně. Dior i Byredo nabízí celé spektrum parfémovaných svíček, které opravdu vydrží. Ale pozor! Návštěvě se nebude chtít odejít. V Praze takové svíčky seženeme v parfumerii Ingredients nebo přímo v butiku Dior v Pařížské ulici.

  Foto: Byredo, Dior

  Designový nábytek i dekorace. Vytvořte ze svého domova snové království

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.