Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud se po třetí adventní neděli budete pohybovat v Paříži, rozhodně si na svůj seznam přidejte návštěvu zbrusu nové kavárny a čokoládovny Maxime Fréderic at Louis Vuitton. Oslavuje sladké výtvory svého jmenovce Maxime Frédérica, držitele ocenění Gault&Millau, jež letos získal a stal se tak cukrářem roku. Jeho talent je neuvěřitelný, uznávaný a zaslouží si být objeven.

  Pokud se rozhodnete vydat do tohoto sladkého ráje, naleznete ho v prostorách LV Dream, nejnovější výstavní síni Louis Vuitton, která se nachází, co by kamenem dohodil od mostu Pont Neuf. Těšit se můžete na čerstvé dortíky inspirované módními motivy a čokoládu, připomínající spíše umělecká díla, zabalenou v ikonických krabičkách.

  Foto: Sortira Paris

  Jak kavárna, tak prodejna čokolády, takzvaná La Chocolaterie, jsou laděny do přírodního prostředí s bujnými tropickými rostlinami. Frédéric přenáší charakteristické motivy Louise Vuittona do řady cukrářských výrobků, z nichž mnohé jsou vystaveny jako umělecké předměty.

  Foto: Sortira Paris

  La Chocolaterie se skládá z oblého pultu z dubového dřeva obklopeného vyskládanými kufry, proloženými výklenky, ve kterých jsou vystavené čokoládové výtvory, jak jinak, než v nádherných krabičkách.

  Foto: Sortira Paris

  Frédéric je náročný na všechny suroviny, vanilku či kávová zrna vybírá pouze z prvotřídních zdrojů, zatímco ingredience, jako jsou vejce, pocházejí z jeho vlastní rodinné farmy v Normandii. Je proto téměř jisté, že vás zde čeká gastronomický zážitek, který navíc můžete spojit s návštěvou bezplatné výstavy. Kterou si však nezapomeňte předem rezervovat!

  Ano, čtete dobře! Výstavní místo je otevřeno od 16. listopadu a bude přístupné po dobu jednoho roku. Těšit se můžete na devět místností, které nabízí interaktivní zážitky a hlubší seznámení s partnerstvími této značky. Ale i s nejrůznějšími umělci, architekty a designéry. Vuitton spolupracoval například s Richardem Princem, Jeffem Koonsem, Takashim Murakamim nebo Yayoi Kusamou.

  Foto: Sortira Paris

  Na závěr můžete zavítat do obchodu se suvenýry, kde jistě objevíte něco, co vám bude tento kulturní a gastronomický zážitek připomínat ještě dlouhé roky.

  Tak co? Podlehnete?

  Zdroje: sortiraparis.com, thehoteltrotter.com, wwd.com

  Delikátní spojení módy a mlsání, to je Maxime Frédéric at Louis Vuitton

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.