Pokud se po třetí adventní neděli budete pohybovat v Paříži, rozhodně si na svůj seznam přidejte návštěvu zbrusu nové kavárny a čokoládovny Maxime Fréderic at Louis Vuitton. Oslavuje sladké výtvory svého jmenovce Maxime Frédérica, držitele ocenění Gault&Millau, jež letos získal a stal se tak cukrářem roku. Jeho talent je neuvěřitelný, uznávaný a zaslouží si být objeven.

Pokud se rozhodnete vydat do tohoto sladkého ráje, naleznete ho v prostorách LV Dream, nejnovější výstavní síni Louis Vuitton, která se nachází, co by kamenem dohodil od mostu Pont Neuf. Těšit se můžete na čerstvé dortíky inspirované módními motivy a čokoládu, připomínající spíše umělecká díla, zabalenou v ikonických krabičkách.

Foto: Sortira Paris

Jak kavárna, tak prodejna čokolády, takzvaná La Chocolaterie, jsou laděny do přírodního prostředí s bujnými tropickými rostlinami. Frédéric přenáší charakteristické motivy Louise Vuittona do řady cukrářských výrobků, z nichž mnohé jsou vystaveny jako umělecké předměty.

Foto: Sortira Paris

La Chocolaterie se skládá z oblého pultu z dubového dřeva obklopeného vyskládanými kufry, proloženými výklenky, ve kterých jsou vystavené čokoládové výtvory, jak jinak, než v nádherných krabičkách.

Foto: Sortira Paris

Frédéric je náročný na všechny suroviny, vanilku či kávová zrna vybírá pouze z prvotřídních zdrojů, zatímco ingredience, jako jsou vejce, pocházejí z jeho vlastní rodinné farmy v Normandii. Je proto téměř jisté, že vás zde čeká gastronomický zážitek, který navíc můžete spojit s návštěvou bezplatné výstavy. Kterou si však nezapomeňte předem rezervovat!

Ano, čtete dobře! Výstavní místo je otevřeno od 16. listopadu a bude přístupné po dobu jednoho roku. Těšit se můžete na devět místností, které nabízí interaktivní zážitky a hlubší seznámení s partnerstvími této značky. Ale i s nejrůznějšími umělci, architekty a designéry. Vuitton spolupracoval například s Richardem Princem, Jeffem Koonsem, Takashim Murakamim nebo Yayoi Kusamou.

Foto: Sortira Paris

Na závěr můžete zavítat do obchodu se suvenýry, kde jistě objevíte něco, co vám bude tento kulturní a gastronomický zážitek připomínat ještě dlouhé roky.

Tak co? Podlehnete?

Zdroje: sortiraparis.com, thehoteltrotter.com, wwd.com

Delikátní spojení módy a mlsání, to je Maxime Frédéric at Louis Vuitton

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.