Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud se po třetí adventní neděli budete pohybovat v Paříži, rozhodně si na svůj seznam přidejte návštěvu zbrusu nové kavárny a čokoládovny Maxime Fréderic at Louis Vuitton. Oslavuje sladké výtvory svého jmenovce Maxime Frédérica, držitele ocenění Gault&Millau, jež letos získal a stal se tak cukrářem roku. Jeho talent je neuvěřitelný, uznávaný a zaslouží si být objeven.

  Pokud se rozhodnete vydat do tohoto sladkého ráje, naleznete ho v prostorách LV Dream, nejnovější výstavní síni Louis Vuitton, která se nachází, co by kamenem dohodil od mostu Pont Neuf. Těšit se můžete na čerstvé dortíky inspirované módními motivy a čokoládu, připomínající spíše umělecká díla, zabalenou v ikonických krabičkách.

  Foto: Sortira Paris

  Jak kavárna, tak prodejna čokolády, takzvaná La Chocolaterie, jsou laděny do přírodního prostředí s bujnými tropickými rostlinami. Frédéric přenáší charakteristické motivy Louise Vuittona do řady cukrářských výrobků, z nichž mnohé jsou vystaveny jako umělecké předměty.

  Foto: Sortira Paris

  La Chocolaterie se skládá z oblého pultu z dubového dřeva obklopeného vyskládanými kufry, proloženými výklenky, ve kterých jsou vystavené čokoládové výtvory, jak jinak, než v nádherných krabičkách.

  Foto: Sortira Paris

  Frédéric je náročný na všechny suroviny, vanilku či kávová zrna vybírá pouze z prvotřídních zdrojů, zatímco ingredience, jako jsou vejce, pocházejí z jeho vlastní rodinné farmy v Normandii. Je proto téměř jisté, že vás zde čeká gastronomický zážitek, který navíc můžete spojit s návštěvou bezplatné výstavy. Kterou si však nezapomeňte předem rezervovat!

  Ano, čtete dobře! Výstavní místo je otevřeno od 16. listopadu a bude přístupné po dobu jednoho roku. Těšit se můžete na devět místností, které nabízí interaktivní zážitky a hlubší seznámení s partnerstvími této značky. Ale i s nejrůznějšími umělci, architekty a designéry. Vuitton spolupracoval například s Richardem Princem, Jeffem Koonsem, Takashim Murakamim nebo Yayoi Kusamou.

  Foto: Sortira Paris

  Na závěr můžete zavítat do obchodu se suvenýry, kde jistě objevíte něco, co vám bude tento kulturní a gastronomický zážitek připomínat ještě dlouhé roky.

  Tak co? Podlehnete?

  Zdroje: sortiraparis.com, thehoteltrotter.com, wwd.com

  Delikátní spojení módy a mlsání, to je Maxime Frédéric at Louis Vuitton

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.