More

  Lexikon TikTok trendů se zdá být nekonečný. Stačí hledat pod písmenem C a vyskočí na vás „Coastal Gradma“. Nemá zrovna zakotvenou definici ve výkladovém slovníku, ale je to něco jako „Old Money“, ovšem v novém převleku a s příchutí slaného přímořského životního stylu. Pokud se chcete přiblížit uvolněnému, pomalému tempu, máme pro vás návod, jak z tohoto ležérního trendu vytěžit maximum, aniž byste museli být skutečnou babičkou.

  Trend “ Coastal Grandma “ se v internetovém světě zhmotnil díky videu tiktokerky Lex Nicoleta. Jeho estetika má velmi specifický základ. Vychází z filmů úspěšné americké režisérky Nancy Meyers. Dokonalým vizuálem je postava Jane Adler alias Meryl Streep ve snímku Nějak se to komplikuje nebo Diane Keaton ve Lepší pozdě nežli později. Babička žijící u moře nejraději vaří, zkouší nové recepty, čte jen dobré knihy a nejkrásnějším okamžikem dne jsou pro ni sólové procházky u moře v oblíbeném pleteném svetru. Její šatník je vyváženým mixem TikTok trendů od „Quiet Luxury“ přes „Old Money“ až po špetku „Cottagecore“. Naprostou ironií virálních módních stylů zůstává, že pro mnohé to byl vždy způsob oblékání, aniž by se nutně inspirovali trendy. V podobném duchu komentovala tento boom i Anne Hathaway, která byla připravena na „Coastal Grandma Chic“ dávno předtím, než existoval TikTok.

  Kalhotový dresscode: chinos a len

  Pro dostatečný komfort a stylový outfit je len jasnou volbou. Vhodné jsou klasické chinos nebo cigaretové kalhoty v neutrálních a jednoduchých barvách. Nic složitého. Bohatý výběr najdete u Max Mara, Hugo Boss nebo Acne Studios.

  Zdroj: Max Mara, Hugo Boss, Acne Studios

  Košile pour toujours

  Klasická bavlněná košile je základním prvkem výbavy, ať už se jedná o jakýkoli trend nebo šatník. Na škodu však nejsou ani ty lněné, nebo si můžete zahrát na “ Coastal Grandpa“ a vybrat si tu svou v pánské sekci. Specialisty na košile jsou Djerf Avenue, The Frankie Shop nebo Jacquemus.

  Zdroj: Djerf Avenue, The Frankie Shop, Jacquemus

  Klobouk pro slunečné dny na zahradě

  Je čas vytáhnout slaměné klobouky z babiččiny skříně! Pokud však hledáte něco na současnou notu, moderní obdobu na způsob bucket hat najdete u Jacquemus nebo Prada. Pro dramatičtější nádech je tu Erdem. Čas strávený v zahrádce nebo na pláži bude díky těmto kloboukům více než příjemný.

  Zdroj: Jacquemus, Prada, Erdem

  Zdroje: Business of Fashion, WWD, TikTok

  „Coastal Grandma“ je ultimátní módní trend pro pohodlný a pomalý život

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.