Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Lexikon TikTok trendů se zdá být nekonečný. Stačí hledat pod písmenem C a vyskočí na vás „Coastal Gradma“. Nemá zrovna zakotvenou definici ve výkladovém slovníku, ale je to něco jako „Old Money“, ovšem v novém převleku a s příchutí slaného přímořského životního stylu. Pokud se chcete přiblížit uvolněnému, pomalému tempu, máme pro vás návod, jak z tohoto ležérního trendu vytěžit maximum, aniž byste museli být skutečnou babičkou.

  Trend “ Coastal Grandma “ se v internetovém světě zhmotnil díky videu tiktokerky Lex Nicoleta. Jeho estetika má velmi specifický základ. Vychází z filmů úspěšné americké režisérky Nancy Meyers. Dokonalým vizuálem je postava Jane Adler alias Meryl Streep ve snímku Nějak se to komplikuje nebo Diane Keaton ve Lepší pozdě nežli později. Babička žijící u moře nejraději vaří, zkouší nové recepty, čte jen dobré knihy a nejkrásnějším okamžikem dne jsou pro ni sólové procházky u moře v oblíbeném pleteném svetru. Její šatník je vyváženým mixem TikTok trendů od „Quiet Luxury“ přes „Old Money“ až po špetku „Cottagecore“. Naprostou ironií virálních módních stylů zůstává, že pro mnohé to byl vždy způsob oblékání, aniž by se nutně inspirovali trendy. V podobném duchu komentovala tento boom i Anne Hathaway, která byla připravena na „Coastal Grandma Chic“ dávno předtím, než existoval TikTok.

  Kalhotový dresscode: chinos a len

  Pro dostatečný komfort a stylový outfit je len jasnou volbou. Vhodné jsou klasické chinos nebo cigaretové kalhoty v neutrálních a jednoduchých barvách. Nic složitého. Bohatý výběr najdete u Max Mara, Hugo Boss nebo Acne Studios.

  Zdroj: Max Mara, Hugo Boss, Acne Studios

  Košile pour toujours

  Klasická bavlněná košile je základním prvkem výbavy, ať už se jedná o jakýkoli trend nebo šatník. Na škodu však nejsou ani ty lněné, nebo si můžete zahrát na “ Coastal Grandpa“ a vybrat si tu svou v pánské sekci. Specialisty na košile jsou Djerf Avenue, The Frankie Shop nebo Jacquemus.

  Zdroj: Djerf Avenue, The Frankie Shop, Jacquemus

  Klobouk pro slunečné dny na zahradě

  Je čas vytáhnout slaměné klobouky z babiččiny skříně! Pokud však hledáte něco na současnou notu, moderní obdobu na způsob bucket hat najdete u Jacquemus nebo Prada. Pro dramatičtější nádech je tu Erdem. Čas strávený v zahrádce nebo na pláži bude díky těmto kloboukům více než příjemný.

  Zdroj: Jacquemus, Prada, Erdem

  Zdroje: Business of Fashion, WWD, TikTok

  „Coastal Grandma“ je ultimátní módní trend pro pohodlný a pomalý život

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.