Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Festive season i další speciální příležitosti si žádají jeden velice základní prvek, kterým jsou černé šaty. Kromě naprosté univerzality a kompatibility s jakýmikoliv doplňky symbolizují sebevědomí a nezávislost. Ovšem dokážou být i sexy a svůdné. Naše selekce tipů na černou „klasiku“ odráží aktuální trendy, drží se tichého luxusu a nabádá k minimalistické posedlosti. Nezapomínáme ale ani na „maximalisty“.

  Šaty, které mluví vlastní řečí. Nebojte se objevovat a zkuste kožený model

  Rebelství a odvaha tvoří dvě tajné ingredience dělající z kožených šatů nekonvenční a zajímavý kousek. I když zvolíte jednoduchý střih, vždy budou působit honosně a fantasticky. Nezapomeňte brát velký ohled na vzhled kůže. Velká chyba, které se lidé často dopouští, vzniká ve chvíli, kdy k šatům zvolí další kožený prvek.

  Pokud ovšem není ze stejně vypadajícího materiálu, výsledný look bude nevkusný. Inspirovat se můžete například u značky The Attico, která tento fakt bere v potaz a nabízí šaty i boty ve stejné kožené „variantě“. Další minimalistickou a zároveň luxus křičící variantou jsou šaty z aktuální sezóny Chloé.

  Foto: The Attico, Chloé

  Královny drama si oblíbí šaty Toteme. Vyvoláte pocit, že ukrýváte tajemství

  Značka Toteme jako by do své řady šatů ukryla několik tajemství. Všechny její kousky působí záhadně, i když se jejich kouzlo skrývá v jednoduchosti. Ať už se vám líbí velvet, nebo zavinovací model, oba mají společného jmenovatele. Tím je minimalismus. Představuje totiž jistotu, kterou ženy nosící podobné kousky ztělesňují.

  Šaty se navíc skvěle kombinují a neznají hranice hravosti. Zdá se vám to jako hloupost? Pokud ano, můžeme vás ujistit, že opak je pravdou. I minimalistické kousky lze totiž vynést na extravagantní způsob. Doplnit je můžete například kabelkou a šperky Rabanne, nebo také výrazným kožichem a ikonickými YSL podpatky. V podobné rozmanitosti tkví magie značky Toteme.

  Foto: Toteme

  S klesáním teplot sáhněte po úpletových šatech. Zahřejí a oslní zároveň

  Využijte zimu na maximum a pořiďte si úpletové šaty. Jedná se o jediné roční období, kdy je možné je vynést. Navíc dokonale vystihují zimní a chladnou eleganci. Například značka The Row nabízí pohádkový model s rolákem a pletenými nabíranými rukávy. Díky dlouhému střihu je přes zimu obléknete téměř každý den. Cardiganová verze od The Attico zase okouzlí milovníky street stylu. Perfektně se hodí k baggy džínům i cargo pants. Snese se ale i s výraznými brýlemi či kabelkou.

  Foto: The Row, The Attico

  Nový rok se blíží mílovými kroky. Oslavte jeho příchod v objetí jemných peříček

  Pro oslavu Nového roku doporučujeme návštěvu Gilda&Pearl. Britský módní dům totiž nabízí černé šaty, mezi kterými si vybere snad každý. Na kontě má honosný model s peřím, předním rozparkem a lesklým vzhledem i zcela jednoduché šaty, bez jakéhokoliv rušivého elementu. Také peříčkové rukávy nejsou na módní scéně žádným nováčkem. Proto budou na letošní luxusní večírky vhodné stejně jako loni.

  Foto: Gilda&Pearl

  Hanna Schönberg představila vlastní značku. Nabízí kousky na hranici avantgardní módy

  Dost bylo minimalismu. Influencerka Hanna Schönberg uvedla na trh vlastní brand Arakii, který bychom popsali jako nižší hranici avantgardní módy. I když jsou jeho kousky trochu nezvyklé, stále se drží běžně nositelných norem. Jedná se o ideální volbu pro ty, kteří hledají kousek na pomezí extravagance a jednoduchosti. Skvělým příkladem jsou šaty Eve Dress. Zaujmou francouzským šmrncem, ale překvapí i luxusně zpracovaným tvarem ramen.

  Zdroj: Instagram

  Černé šaty jako nepostradatelný klenot svátečního období. Pohrajte si s minimalistickou klasikou

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.