More

  Bůh stvořil člověka se svým nejlepším svědomím, ale člověk usoudil, že by to chtělo sem tam vylepšit. A tak začal podnikat v oboru plastické chirurgie. Bylo potřeba něco bádání a přesvědčování, ale nakonec se z toho stal velmi výdělečný byznys, který dnes považujeme za naprosto běžnou součást našich životů.

  Všichni se staráme o své zdraví, abychom vypadali a cítili se co nejlépe. Na přírodní prostředky se však můžeme spoléhat jen tak dlouho, dokud vypadáme mladě. Záleží na našich očekáváních a ideálech krásy. Plastická chirurgie není jen výsadou slavných, vylepšuje se každý, kdo chce ”něco dohnat”. Nejčastěji sebevědomí. Jindy jsou kosmetické operace nutnost.

  V tomto článku ovšem hraje prim naše marnivost, čímž neříkáme, že by na ní bylo něco špatného. Jen budete potřebovat limit na kartě vysoko. Ceny se liší v závislosti na zemi, klinice a její oblíbenosti, ale obecně tyto zákroky plastické chirurgie spadají mezi ty nejdražší.

  Tradiční břišní plastika

  Abdominoplastika je pro všechny, kteří si přejí ploché a rovné bříško, ve skutečnosti ho však mají například poznamenané těhotenstvím nebo výraznou redukcí váhy. Lékař upraví rozestup břišních svalů, odstraní přebytky tukové tkáně a případně i nějaké starší jizvičky. Jestli to chcete pojmout ve velkém, můžete ji rovnou spojit s liposukcí. V nemocnici si poležíte až čtyři dny, rekonvalescence trvá zhruba měsíc.

  Cena: 45 000 – 75 000 Kč a výš

  Foto: Unsplash

  Liposukce

  Záleží na partii, z níž odsáváte tuk, ovšem obecně patří liposukce mezi ty dražší zákroky. Hubnutí bez námahy není zadarmo. Co byste si přáli zeštíhlit – paže, stehna, boky nebo bříško? Zde se nabízí tzv. tumescentní liposukce, ale pozor, oproti ostatním druhům liposukcí se připravte na více modřin, otoků a s tím i delší rekonvalescenci.

  Cena: 35 000 – 50 000 Kč a výš

  Velké zadečky

  Velké půlky jsou v kurzu. Jenže ne každý má hýždě jako Kim Kardashian. Ale můžete si za takové zaplatit. V Americe a Latinské Americe se jedná o velmi populární zákroky, u nás se to zatím snažíme dohnat ve fit centrech. Nicméně kdybyste chtěli Brazilian butt lift, tedy zvětšení hýždí vlastním tukem, je to dražší než zvětšit půlky pomocí implantátů.

  Cena: 55 000 – 80 000 Kč a výš

  Prsa

  Prsa jsou něco jako synonymum pro ženské sebevědomí. Každá chce mít krásná, pevná a velká dle svého gusta. Prsní implantáty nejsou levná záležitost a levně nevyjde ani jejich redukce nebo modelace.

  Cena: 55 000 – 100 000 a výš

  Operace nosu – rhinoplastika

  Nos je výrazným rysem obličeje, jiná velikost nebo tvar dokáže člověka úplně změnit. Ti, kteří nejsou se svým nosem spokojeni, mohou opravit jeho velikost, tvar a symetrii. V závislosti na požadavku může plastický chirurg odstranit kost či chrupavku nebo přidat chrupavčité štěpy. Díky tomu může změnit délku, šířku, špičku a nosní dírky.

  Někdy je rhinoplastika z lékařského hlediska nezbytná, pokud je třeba upravit strukturu nosu u pacienta, který trpí dýchacími problémy.

  Cena: 25 000 – 50 000 Kč a výš

  Foto: Unsplash

  Facelift

  Každý člověk stárne jinak rychle, což je dáno jedinečnou genetikou každého jedince. U někoho se známky stárnutí začnou projevovat už po dvacítce, u jiného až po čtyřicítce nebo padesátce. K těmto změnám dochází proto, že pokožka prochází s přibývajícím věkem několika změnami. Spodní vrstva kůže se ztenčuje. Kolagen a elastin zodpovídají za to, že pokožka je pružná a pevná.

  Tyto dva strukturální proteiny se s přibývajícím věkem vytvářejí méně a ubývají. Výsledkem je, že naše kůže začne ochabovat a objevují se vrásky. Lifting obličeje může zvýšit pevnost kůže a také zničit dvojitou bradu. Většině lidí postačí jenom ten, ale někteří mohou pro lepší celkový vzhled potřebovat také lifting obočí.

  Cena: 40 000 – 55 000 a výš

  Zdroj: Ceo World, Medicom Clinic, Health Grades, Premier Clinic, Signature Clinic

  Cena za krásu a sebevědomí: Nejdražší zákroky plastické chirurgie

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.