Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Bůh stvořil člověka se svým nejlepším svědomím, ale člověk usoudil, že by to chtělo sem tam vylepšit. A tak začal podnikat v oboru plastické chirurgie. Bylo potřeba něco bádání a přesvědčování, ale nakonec se z toho stal velmi výdělečný byznys, který dnes považujeme za naprosto běžnou součást našich životů.

  Všichni se staráme o své zdraví, abychom vypadali a cítili se co nejlépe. Na přírodní prostředky se však můžeme spoléhat jen tak dlouho, dokud vypadáme mladě. Záleží na našich očekáváních a ideálech krásy. Plastická chirurgie není jen výsadou slavných, vylepšuje se každý, kdo chce ”něco dohnat”. Nejčastěji sebevědomí. Jindy jsou kosmetické operace nutnost.

  V tomto článku ovšem hraje prim naše marnivost, čímž neříkáme, že by na ní bylo něco špatného. Jen budete potřebovat limit na kartě vysoko. Ceny se liší v závislosti na zemi, klinice a její oblíbenosti, ale obecně tyto zákroky plastické chirurgie spadají mezi ty nejdražší.

  Tradiční břišní plastika

  Abdominoplastika je pro všechny, kteří si přejí ploché a rovné bříško, ve skutečnosti ho však mají například poznamenané těhotenstvím nebo výraznou redukcí váhy. Lékař upraví rozestup břišních svalů, odstraní přebytky tukové tkáně a případně i nějaké starší jizvičky. Jestli to chcete pojmout ve velkém, můžete ji rovnou spojit s liposukcí. V nemocnici si poležíte až čtyři dny, rekonvalescence trvá zhruba měsíc.

  Cena: 45 000 – 75 000 Kč a výš

  Foto: Unsplash

  Liposukce

  Záleží na partii, z níž odsáváte tuk, ovšem obecně patří liposukce mezi ty dražší zákroky. Hubnutí bez námahy není zadarmo. Co byste si přáli zeštíhlit – paže, stehna, boky nebo bříško? Zde se nabízí tzv. tumescentní liposukce, ale pozor, oproti ostatním druhům liposukcí se připravte na více modřin, otoků a s tím i delší rekonvalescenci.

  Cena: 35 000 – 50 000 Kč a výš

  Velké zadečky

  Velké půlky jsou v kurzu. Jenže ne každý má hýždě jako Kim Kardashian. Ale můžete si za takové zaplatit. V Americe a Latinské Americe se jedná o velmi populární zákroky, u nás se to zatím snažíme dohnat ve fit centrech. Nicméně kdybyste chtěli Brazilian butt lift, tedy zvětšení hýždí vlastním tukem, je to dražší než zvětšit půlky pomocí implantátů.

  Cena: 55 000 – 80 000 Kč a výš

  Prsa

  Prsa jsou něco jako synonymum pro ženské sebevědomí. Každá chce mít krásná, pevná a velká dle svého gusta. Prsní implantáty nejsou levná záležitost a levně nevyjde ani jejich redukce nebo modelace.

  Cena: 55 000 – 100 000 a výš

  Operace nosu – rhinoplastika

  Nos je výrazným rysem obličeje, jiná velikost nebo tvar dokáže člověka úplně změnit. Ti, kteří nejsou se svým nosem spokojeni, mohou opravit jeho velikost, tvar a symetrii. V závislosti na požadavku může plastický chirurg odstranit kost či chrupavku nebo přidat chrupavčité štěpy. Díky tomu může změnit délku, šířku, špičku a nosní dírky.

  Někdy je rhinoplastika z lékařského hlediska nezbytná, pokud je třeba upravit strukturu nosu u pacienta, který trpí dýchacími problémy.

  Cena: 25 000 – 50 000 Kč a výš

  Foto: Unsplash

  Facelift

  Každý člověk stárne jinak rychle, což je dáno jedinečnou genetikou každého jedince. U někoho se známky stárnutí začnou projevovat už po dvacítce, u jiného až po čtyřicítce nebo padesátce. K těmto změnám dochází proto, že pokožka prochází s přibývajícím věkem několika změnami. Spodní vrstva kůže se ztenčuje. Kolagen a elastin zodpovídají za to, že pokožka je pružná a pevná.

  Tyto dva strukturální proteiny se s přibývajícím věkem vytvářejí méně a ubývají. Výsledkem je, že naše kůže začne ochabovat a objevují se vrásky. Lifting obličeje může zvýšit pevnost kůže a také zničit dvojitou bradu. Většině lidí postačí jenom ten, ale někteří mohou pro lepší celkový vzhled potřebovat také lifting obočí.

  Cena: 40 000 – 55 000 a výš

  Zdroj: Ceo World, Medicom Clinic, Health Grades, Premier Clinic, Signature Clinic

  Cena za krásu a sebevědomí: Nejdražší zákroky plastické chirurgie

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.