More

  I když jsou letošní britské The Fashion Awards naplánované až na začátek prosince, vydala už nyní Britská módní rada seznam svých favoritů. Zveřejnila totiž jména nominovaných na modely a modelky roku nebo nejlepší návrháře a návrhářky pánské i dámské módy.

  Letošní seznam nominovaných britského ocenění The Fashion Awards vytvořila Britská módní rada společně s odborníky z oboru. Favority vybrala za pomoci zástupců módního tisku nebo investorů. O výhercích pak následně rozhodne takzvaná Hlasovací komise složená z tisícovky „předních členů průmyslu“. Výherce kategorie model nebo modelka roku ovšem tentokrát poprvé vybere veřejnost.

  Slavnostní vyhodnocení The Fashion Awards (TFA) je letos naplánováno na 4. prosince. Konat se bude v Royal Albert Hall v Londýně. „Speciální na letošním ročníku nominovaných je to, že jsou všichni z nich pravou reprezentací britské kreativní energie a ztělesněním toho, jaký dopad má na globální módní průmysl,“ okomentovala zveřejnění seznamu ředitelka Britské módní rady Caroline Rush.

  Většina nominovaných totiž pochází z Británie, nebo v ní má alespoň umístěné své hlavní sídlo. Někteří z nich se také objevili na posledním Londýnském týdnu módy. V minulosti přitom britští návrháři museli často v TFA soutěžit s mezinárodními jmény spadajícími pod velké evropské luxusní korporace. Ocenění zároveň tradičně funguje jako finanční sbírka pro Britskou módní radu.

  Nominace na obecnou kategorii návrháře roku zveřejní Britská módní rada až v listopadu

  Mezi jednotlivé kategorie ocenění patří například britská návrhářka nebo návrhář roku pro dámskou módu. Nominovanými se stali například Erdem Moralıoğlu, Maximilian Davis, Nensi Dojaka, Roksanda Ilinčić nebo Simone Rocha. Pánskou módu pak zastoupí Grace Wales Bonner, Kiko Kostadinov, Kim Jones, mertine Rose nebo Steven Stokey-Daley. Nominované na návrháře roku pak Britská módní rada oznámí v listopadu.

  Novými kategoriemi se pak letos stalo ocenění nových podniků, které se v módě čerstvě angažují. Rovněž zastoupí návrháře jak pánské, tak dámské módy. Mezi modely a modelky roku patří Alton Mason, Anok Yai, Kai-Isaiah Jamal, Liu Wen, Mona Tougaard nebo Paloma Elsesser. Dalšími kategoriemi je například ocenění za výjimečný úspěch nebo zvláštní uznání Britské módní rady.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Fashion United, Instagram, YouTube

  Britská módní rada zveřejnila nominace letošních The Fashion Awards. Patří mezi ně Simone Rocha i Kim Jones

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.