Více

  Sledujte nás na Instagramu

  I když jsou letošní britské The Fashion Awards naplánované až na začátek prosince, vydala už nyní Britská módní rada seznam svých favoritů. Zveřejnila totiž jména nominovaných na modely a modelky roku nebo nejlepší návrháře a návrhářky pánské i dámské módy.

  Letošní seznam nominovaných britského ocenění The Fashion Awards vytvořila Britská módní rada společně s odborníky z oboru. Favority vybrala za pomoci zástupců módního tisku nebo investorů. O výhercích pak následně rozhodne takzvaná Hlasovací komise složená z tisícovky „předních členů průmyslu“. Výherce kategorie model nebo modelka roku ovšem tentokrát poprvé vybere veřejnost.

  Slavnostní vyhodnocení The Fashion Awards (TFA) je letos naplánováno na 4. prosince. Konat se bude v Royal Albert Hall v Londýně. „Speciální na letošním ročníku nominovaných je to, že jsou všichni z nich pravou reprezentací britské kreativní energie a ztělesněním toho, jaký dopad má na globální módní průmysl,“ okomentovala zveřejnění seznamu ředitelka Britské módní rady Caroline Rush.

  Většina nominovaných totiž pochází z Británie, nebo v ní má alespoň umístěné své hlavní sídlo. Někteří z nich se také objevili na posledním Londýnském týdnu módy. V minulosti přitom britští návrháři museli často v TFA soutěžit s mezinárodními jmény spadajícími pod velké evropské luxusní korporace. Ocenění zároveň tradičně funguje jako finanční sbírka pro Britskou módní radu.

  Nominace na obecnou kategorii návrháře roku zveřejní Britská módní rada až v listopadu

  Mezi jednotlivé kategorie ocenění patří například britská návrhářka nebo návrhář roku pro dámskou módu. Nominovanými se stali například Erdem Moralıoğlu, Maximilian Davis, Nensi Dojaka, Roksanda Ilinčić nebo Simone Rocha. Pánskou módu pak zastoupí Grace Wales Bonner, Kiko Kostadinov, Kim Jones, mertine Rose nebo Steven Stokey-Daley. Nominované na návrháře roku pak Britská módní rada oznámí v listopadu.

  Novými kategoriemi se pak letos stalo ocenění nových podniků, které se v módě čerstvě angažují. Rovněž zastoupí návrháře jak pánské, tak dámské módy. Mezi modely a modelky roku patří Alton Mason, Anok Yai, Kai-Isaiah Jamal, Liu Wen, Mona Tougaard nebo Paloma Elsesser. Dalšími kategoriemi je například ocenění za výjimečný úspěch nebo zvláštní uznání Britské módní rady.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Fashion United, Instagram, YouTube

  Britská módní rada zveřejnila nominace letošních The Fashion Awards. Patří mezi ně Simone Rocha i Kim Jones

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.