More

  Pánská taška, praktický doplněk, který dokáže s celým outfitem udělat divy. Pokud ve vašem šatníku stále ještě chybí, doporučujeme se po ní poohlédnout. Připravili jsme pro vás stylového průvodce designérskými taškami napříč celou Evropou. Od Prady až po Burberry. Naštěstí se jedná o aktuální kolekce a všechny kabelky seženeme v pražských buticích v Pařížské ulici.

  Francouzská nadčasovost

  Saddle bag v roce 2000 na mole představil tehdejší kreativní ředitel Dioru John Galliano. Nechyběla v šatníku u Paris Hilton ani u Beyoncé. Svůj velký comeback tahle kráska zažila v roce 2018, kdy se o modernější a vylepšený vzhled postarala návrhářka Maria Grazia Chiuri. Rok nato navrhl Kim Jones první pánskou verzi. Provedení se od původní dámské verze liší, ale hlavní tvar zůstal stejný. Po úspěšném uvedení kolekce do prodeje se z pánského „Sedla“ stal globální trend. Velkou výhodou Saddle bag je její kombinovatelnost. Perfektně se hodí k teniskám s oversized bomberem i k obleku. Kabelku pořídíme v butiku The Brands, nebo nově od 15. listopadu objednáme z oficiálních stránek. Dior od tohoto datumu spouští doručování do Česka.

  Foto: Dior

  Zhmotnění logománie a minimalismu nazýváme Saint Laurent Le Monogramme Camera Bag. Anthony Vaccarello, který kabelku navrhoval, světu ukázal, že lze tyto dva prvky spojit dohromady. Klasický tvar nám napovídá, že tašku vyneseme spíš s decentnějším oblečením, rovnými střihy a přírodními barvami. 

  Foto: Yves Saint Laurent

  Italský šmrnc

  „This is not a bag, it’s a Baguette“ řekla v kultovním seriálu Sex ve městě Carrie Bradshaw. Kdo by ji proto neznal. Původní kabelku předvedlo Fendi v roce 1997 a letí pořád stejně, je to totiž nestárnoucí klasika. Pánské provedení Baguette Soft Trunk je opravdu stylové, jde ale o klasický Fendi print, proto doporučujeme nosit s méně výrazným oblečením, aby kabela hezky vynikla. 

  Foto: Fendi

  Prada Re-Nylon and Saffiano Leather Shoulder Bag. Prada a nylon, to je nerozlučné duo. Miuccia Prada první nylonový batoh světu předvedla v roce 1984. Do té doby se používal pouze k výrobě armádních stanů. Postupem času oblíbenost nylonových kousků stoupala tak, že Prada přinesla módnímu světu nový velký trend. Nylonové tašky i oblečení je teď velmi populární, proto se s nylonkou od Prady rozhodně neztratíte.

  Foto: Prada

  Anglická klasika

  Ikonická britská značka Burberry byla vždy hodně konzervativní, ale už dávno tomu tak není. Snaží se být mladistvá a jít s trendy. Proto jsme pro vás vybrali Burberry Check Print Leather Bag. Kabelka je sice malá, ovšem naděláte s ní velkou parádu. Typický kostkovaný design vypadá v kombinaci s méně barevným outfitem opravdu cool. Doporučujeme k ní přikoupit malý Burberry cardholder. Krásně se do něj vejdou všechny karty i bankovky.

  Foto: Burberry

  Klíčový prvek k dokonalému outfitu. Máme tady várku must-have pánských kabelek

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.