Pánská taška, praktický doplněk, který dokáže s celým outfitem udělat divy. Pokud ve vašem šatníku stále ještě chybí, doporučujeme se po ní poohlédnout. Připravili jsme pro vás stylového průvodce designérskými taškami napříč celou Evropou. Od Prady až po Burberry. Naštěstí se jedná o aktuální kolekce a všechny kabelky seženeme v pražských buticích v Pařížské ulici.

Francouzská nadčasovost

Saddle bag v roce 2000 na mole představil tehdejší kreativní ředitel Dioru John Galliano. Nechyběla v šatníku u Paris Hilton ani u Beyoncé. Svůj velký comeback tahle kráska zažila v roce 2018, kdy se o modernější a vylepšený vzhled postarala návrhářka Maria Grazia Chiuri. Rok nato navrhl Kim Jones první pánskou verzi. Provedení se od původní dámské verze liší, ale hlavní tvar zůstal stejný. Po úspěšném uvedení kolekce do prodeje se z pánského „Sedla“ stal globální trend. Velkou výhodou Saddle bag je její kombinovatelnost. Perfektně se hodí k teniskám s oversized bomberem i k obleku. Kabelku pořídíme v butiku The Brands, nebo nově od 15. listopadu objednáme z oficiálních stránek. Dior od tohoto datumu spouští doručování do Česka.

Foto: Dior

Zhmotnění logománie a minimalismu nazýváme Saint Laurent Le Monogramme Camera Bag. Anthony Vaccarello, který kabelku navrhoval, světu ukázal, že lze tyto dva prvky spojit dohromady. Klasický tvar nám napovídá, že tašku vyneseme spíš s decentnějším oblečením, rovnými střihy a přírodními barvami. 

Foto: Yves Saint Laurent

Italský šmrnc

„This is not a bag, it’s a Baguette“ řekla v kultovním seriálu Sex ve městě Carrie Bradshaw. Kdo by ji proto neznal. Původní kabelku předvedlo Fendi v roce 1997 a letí pořád stejně, je to totiž nestárnoucí klasika. Pánské provedení Baguette Soft Trunk je opravdu stylové, jde ale o klasický Fendi print, proto doporučujeme nosit s méně výrazným oblečením, aby kabela hezky vynikla. 

Foto: Fendi

Prada Re-Nylon and Saffiano Leather Shoulder Bag. Prada a nylon, to je nerozlučné duo. Miuccia Prada první nylonový batoh světu předvedla v roce 1984. Do té doby se používal pouze k výrobě armádních stanů. Postupem času oblíbenost nylonových kousků stoupala tak, že Prada přinesla módnímu světu nový velký trend. Nylonové tašky i oblečení je teď velmi populární, proto se s nylonkou od Prady rozhodně neztratíte.

Foto: Prada

Anglická klasika

Ikonická britská značka Burberry byla vždy hodně konzervativní, ale už dávno tomu tak není. Snaží se být mladistvá a jít s trendy. Proto jsme pro vás vybrali Burberry Check Print Leather Bag. Kabelka je sice malá, ovšem naděláte s ní velkou parádu. Typický kostkovaný design vypadá v kombinaci s méně barevným outfitem opravdu cool. Doporučujeme k ní přikoupit malý Burberry cardholder. Krásně se do něj vejdou všechny karty i bankovky.

Foto: Burberry

Klíčový prvek k dokonalému outfitu. Máme tady várku must-have pánských kabelek