Masážní pomůcky od svého boomu téměř nespadly z pomyslného obláčku nezbytností. Pokud jste taky propadli trendu gua sha kamenů, face rollerů a dalších kosmetických vymožeností, ale jen se vám na ně doma práší, možná potřebujete trochu popostrčit. Odměnou vám bude zdravá a zářivá pleť, ale také chvilka relaxu jen pro vás.
Líbivé nástroje určené pro masáž obličeje se vyrábí v mnohých úpravách. Nejrůznější minerály doplňují roztodivné tvary, princip je ale vždy stejný. Ve chvíli, kdy práci s nimi přijdete na kloub, nebudete si už umět bez nich svou skincare rutinu představit. Stačí jen vámi vybraný kámen, olejíček a trocha disciplíny se správným postupem. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.
Gua shu vybírejte podle použitého krystalu. Pohyby povzbudíte lymfatický systém
Gua sha svým tvarem nejčastěji připomíná srdce nebo jinak vykrojený krystal s trojúhelníkovým základem. V čínské medicíně se používá už tisíciletí, a to pro svou schopnost rozzářit pleť a rozproudit cirkulaci krve. Jedná se vlastně o posilování a cvičení obličejových svalů. Pohyby gua shou by pak vždy měly vést směrem ven z obličeje, abyste správně povzbudili funkci lymfatického systému.
Zdroj: Herbivore
Nejčastěji je gua sha vyráběna z jadeitu, známého právě pro posílení krevního oběhu, ale také srdce. Najdete ale i ametyst, růženín, křišťál nebo další různé krystaly. Před pořízením se proto podívejte, jaký má vámi vybraný minerál účinky, aby seděl vašim požadavkům. Obecně u drahých kamenů ale platí, že se vyplácí vybírat srdcem a zvolit ten, který vás instinktivně upoutá nejvíce.
Správná technika je pro masážní pomůcky klíčová. Nezapomeňte ani na hydrataci
Pokud jde o samotné masáže, ty lze kromě obličeje provádět po celém těle, typicky však na krku a dekoltu. Prvním krokem je vždy potřebná hydratace, aby masážní pomůcky mohly bezpečně klouzat po kůži. Nejlepší jsou oleje k tomu určené, například obličejová esence od Kiehl’s. Poslouží ale rovněž hutný hydratační krém. Potom už jen stačí přiložit vybrané nástroje k obličeji a začít.
Gua sha je na manipulaci o něco složitější, zato ale o něco více ovlivňuje prokrvení obličeje. Začněte od brady a dva vrcholky masážní pomůcky veďte jemně směrem k uchu, a to pro uvolnění čelistí. Dále se posuňte výš a delší stranou gua shy kopírujte lícní kosti, znovu směrem od nosu k uchu. Další rutina zahrnuje tytéž pohyby, ovšem podél obočí, případně pod očima a na čele.
Zdroj: Kiehl’s, Skin Gym
Face roller funguje na podobné bázi. Prvním krokem je příprava obličeje, kdy provedete celou ranní či večerní rutinu a pleť pořádně hydratujete. Vezměte potom váleček a jeho delší stranou za použití mírného tlaku přejíždějte po obličeji od středu směrem ven. Případně na krku odspodu směrem vzhůru. Kromě cirkulace krve se tyto pohyby postarají také o prevenci vrásek.
Zdroj: Angela Caglia, Mount Lai
V současné nabídce kosmetických značek existují masážní pomůcky různých druhů. Naleznete proto také face roller s dvěma vrcholy, jako ten od značky Mount Lai, případně variantu s masážními výstupky. Oblíbené jsou i takzvané kryo koule, a to hlavně v létě, jelikož se přes noc dávají do lednice pro extra chladivý efekt. Zmírňují tak snadno otoky nebo otravné kruhy pod očima.
Vždy se řiďte přirozeným tahem kůže. Netlačte ji proti žádoucímu směru, ať si nevytvoříte nechtěné vrásky. Stejně tak respektujte proudění lymfatického systému. Před tím, než si masážní pomůcky pořídíte, je vždy lepší pustit si tutoriál na některé z mnoha sociálních sítí. Zamezíte tím neopatrnému zacházení a zmenšíte pravděpodobnost toho, že se vám na nástroj bude později jen prášit.
Zdroje: WWD, Beauty Bay, Skin Gym, YouTube