Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět hned na začátku týdne zahltilo několik novinek. Například návrhář Ralph Lauren oznámil, že se na podzim vrátí na týden módy New Yorku, a to poprvé od roku 2019. Dior zahájil pop-up spolupráci v Londýně, Gucci oslavuje novou certifikaci týkající se genderové rovnosti a Louis Vuitton hodlá více šetřit vodou. Puma zase odhalila nejnovější podzimní kampaň.

  Začátkem září pohltí New York návrhy Ralpha Laurena

  Slavný americký návrhář naposledy uspořádal dámskou módní přehlídku při příležitosti týdne módy v New Yorku dne 7. září 2019. Letos se ovšem rozhodl na runway nečekaně vrátit, a to dne 8. září. Není ovšem zatím jisté, kde by se měla tolik očekávaná show odehrát. Je rovněž stále možné, že při této příležitosti Lauren představí také pánské návrhy. Od roku 2019 známý návrhář organizoval přehlídky pouze v Los Angeles nebo v New Yorku, ovšem mimo ruch týdne módy.

  Gucci je prvním italským módním domem s certifikací pro genderovou rovnost

  Mezinárodní nezávislá inspekce a experti z Bureau Veritas rozhodli, že značka Gucci dodržuje veškeré požadavky pro rovnost mezi ženami a muži. Ocenila ji proto certifikací značící rovnost pohlaví. Luxusní firma se tak stala prvním italským módním domem s podobným oceněním. „Tenhle úspěch silně potvrzuje náš závazek ke kultuře, která si váží rovnosti, inkluze a respektu,“ okomentoval událost ředitel Gucci Marco Bizzarri.

  Louis Vuitton hodlá do roku 2030 snížit spotřebu vody o 30 procent

  Francouzská luxusní značka Louis Vuitton přidala ke svým globálním environmentálním cílům s názvem Life 360 nový plán. Do roku 2030 totiž hodlá svou spotřebu vody napříč všemi svými aktivitami omezit o 30 procent. „Vzhledem k urgentní situaci týkající se sucha ve Francii, ale i v dalších regionech světa, hodláme navýšit naše ambice,“ vysvětlila firma. Nejnovějším krokem tak reflektuje rovněž cíle strategie, kterou francouzský prezident Emmanuel Macron zveřejnil koncem března.

  Puma oznámila druhou verzi kampaně Forever.Classic. Zveřejní ji na podzim

  Spolupráci se společností Puma opět zahájily celebrity jako Caleb McLaughlin, Zaya Wade, Iris Apatow nebo Angus Cloud. Už podruhé s ní vytvoří kampaň Forever.Classic, kterou značka odhalí na podzim. Její klíčovou součástí jsou klasické modely tenisek jako Puma Suede, Mayze, CA Pro nebo Cali Dream. „Nosily je ikony každé generace, a i proto vytvářejí dopad také v současnosti,“ okomentoval chystanou kampaň McLaughlin.

  Dior Tears vyráží na tour. Do čtvrtka je pop-up k vidění v Londýně

  Anglický návrhář Kim Jones odstartoval tour speciální pánské kolekce Dior ve spolupráci se značkou Denim Tears. Jedinečný pop-up můžou fanoušci obou módních společností navštívit v londýnském obchodě Phonica Records, specializujícím se na gramofonové desky. Čeká je jedinečný prostor ozdobený především ikonickou transparentní „bublinou“ s nápisem Dior Tears. Kolekce se následně přesune do Tokia, Soulu a Šanghaje, kde bude dostupná po zbytek července.

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Fashion United, Instagram, Twitter

  Foto:Reuters

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren se vrací na týden módy v New Yorku, Gucci dosáhl rovnosti pohlaví a Lous Vuitton chce šetřit vodou

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.